STOP CHEMII - Zamilujte si přírodní barvení s hennou

bez-chemie-prirodni-barveni-vlasu-henna-voono-henne-colour

 

STOP CHEMII - Zamilujte si přírodní barvení s hennou

 

Hoďte chemické barvy do koše a pojďte si s námi zamilovat přirozené barvení vlasů s hennou. Ptáte se proč? Důvodů je hned několik. 

 

1) Neobsahují chemii

Konvenční chemické barvy vykouzlí na vašich vlasech nádherné lesklé odstíny, ale taky postupně "krásně" zničí strukturu vlasového vlákna a pokožce hlavy také zrovna neprospějí. Zprvu jsou chemicky obarvené vlasy krásné, jemné a lesklé, ale taky jsou naprosto nasáklé chemickým koktejlem, který radši ani nechcete znát. Tak jo, jen lehce postrašíme. Mohou obsahovat Amoniak, Peroxid vodíku, PPD, (para-fenylendiamini), PPT (toluene-2,5-diamine), p-Aminophenol a m-Aminophenol a další hrozivé fešáky, které na hlavě už teď nechcete mít. Na rozdíl od nich přírodní barvy slouží především k přirozenému vzhledu. Hlavním účelem je mít krásné, lesklé, ZDRAVÉ a pevné vlasy.

 

2) Nepoškozují vlasové vlákno

Rostlinné barvy, na rozdíl od těch chemických, nepoškozují vlasové vlákno, a fungují na bázi obalování vlasu. Vlas obalí a pouze se navážou na vlasový keratin. To znamená, že jen obalí vlas a obarví. Výslednou barvu ovlivní i vaše přirozená barva. Proto je vhodné se postupem času naučit rozpoznat, jak chytne vámi zvolený odstín. Jste-li vlastníkem studeného odstínu, váš odstín bude mít tendenci chytat do studena, pokud jsou vaše vlasy více do tepla, odstín bude s červenými odlesky. Pokud jsou vaše vlasy bílé, zcela šedivé či blond, můžete zvolit klidně i blond odstín, který lze rostlinnými barvami a bylinkami vytvořit. Je však potřeba mít blond nebo bílý podklad. 

Henna-as-hair-dye 

3) Nejsou testované na zvířatech, Vegan

Henna a rostlinné barvy nejsou testované na zvířatech a ani neobsahují živočišné složky. Teď mohou zajásat nejen vegani!  Prostě kdo miluje zvířátka, musí milovat i hennu. :-)

 

4) Zázračná regenerace

Henna má zázračné regenerační vlastnosti, nejen na vlasy, ale i na pokožku hlavy. Jedná se výhradně o léčivé bylinky. Naprosto šetrné k tělu i přírodě, vlasy vyživují a zlepšují jejich kvalitu. Jednou za čas můžete použít odstín neutral, který vlasy přirozeně rozzáří, vyživí a přitom barevný odstín vlasů nezmění. Důležité je podotknout, že přírodní barvy neobsahují peroxid, takže s nimi nikdy není možné vlasy odbarvovat. 

 

5) Přirozená barva

Už tu bylo pár nepříjemných situací, kdy vlasy po henně chytily jiný odstín. Třeba taková zelená hlava tu už párkrát v historii byla :-) Důvodů mohlo být několik. Proč? Na trhu jsou samozřejmě henny různých kvalit, takže i mezi přírodními barvami se mohou najít nekvalitní výrobky. Těm je lepší se vyhýbat. Také přechod z chemie na přírodní barvení je důležitý a nesmí být moc uspěchaný. Pokud ale vlasy nabarvíte hennou správně dle přiloženého postupu a necháte mezi přírodním a chemických barvením odstup aspoň 3 týdny, musí to vždy klapnout :-) Důležitá je i teplota vody, kterou hennu zalíváte. Aby jste vše měly v malíčku, doporučujeme si pořídit jeden chytrý teploměr. Když uděláte vše tak, jak má být, na vlasech vždy vykouzlíte krásný přirozený odstín. 

 

6) I Kleopatra věděla...

Barvení hennou není novinka, barvili se s ní už ve starověkém Egyptě. Tmavé a zářivé vlasy byly pro egypťanky symbolem krásy a plodnosti. Moc dobře věděli, že svým vlasům dopřávají sílu a energii z přírody. Proč postupem času přišla henna do postranní? Barvení přírodními barvami nikdy nevymizelo, jen celkem hodně přešlo do pozadí a bylo zastíněno chemickými variantami. Škoda, ale fakt. Není to první ani poslední případ, kdy se u něčeho začalo s přírodní cestou, přešlo se na chemické, výrobně levnější varianty, a postupem času se k přírodě opět vrátilo. Možná je to trend, ale když měla pod čepicí i Kleopatra, tak proč ne i Vy?

 

Mohlo by Vás zajímat:

 

  voono-barva-na-vlasy-light-brown-100g  soaphoria-henna-hneda-barva-100g        henne-colour-henna-kastan-100g

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.