ZNÁME ANTI-AGE „BOJOVNÍKA“

Známe anti-age „BOJOVNÍKA“

Víte, který o přírodní produkt se jedná?

Vrásky čekají na každého z nás… Jaký přírodní produkt s nimi umí bojovat přirozenou cestou?

Arganový olej pochází z Maroka a díky svým blahodárným účinkům pro pokožku je přezdíván také jako „Marocké zlato“. A to opravdu zaslouženě. Je to silný anti-oxidant s vysokým anti-age efektem. Je doslova spásou pro zralou a unavenou pleť , přírodní cestou pokožku přirozeně vypíná a zpomaluje vznik vrásek. Díky svým výjimečným regeneračním účinkům arganový olej vyhledávají ženy po celém světě, ať už v jeho čisté formě, nebo jako součást krémů.

Arganový olej, jeho použití. Je vhodný na vrásky a zralou pleť.

A nejen to, je to celkem všestranný olej, které je stejně tak vhodný i na akné, záněty či podrážděnou pokožkou. Také k péči o nehty, vodní lázeň či regeneraci suchých a poškozených vlasů. 

 

VÝROBA

Arganový olej se získává z marockého pouštního stromu Argánie trnité. Přesněji se vyrábí z jeho plodů, malých mandliček vyloupnutých z ořechů. Jakmile byl objeven dnešním světem, ihned se stal úžasným pomocníkem v kulinářství a hlavně kosmetice. Že se jedná opravdu o vysoký koncentrát Vám potvrdí i fakt, že na 1 litr arganového oleje padne 50kg suchých plodů. Jeho výroba je opravdu pracná a hlavně spousty hodin namáhavé ruční práce.

ARGANOVÝ OLEJ A JEHO BLAHODÁRNÉ ÚČINKY

Arganový olej je nezaměnitelný pomocník v každodenní péči o pleť. Je opěvován hlavně kvůli svým silným anti-oxidačním účinkům. Pleť chrání před volnými radikály, navrací ji elasticitu a ztracenou hydrataci. Pleť je při pravidelném používání sametově hebká a příjemná na dotek. Je bohatý na Vitamin E, kterého obsahuje skoro dvojnásobek než třeba takový olivový olej. Vitamin E je pro pleť a její správné fungování velmi důležitý. Stimuluje v pokožce tvorbu kolagenu a elastinu, čímž je schopen bránit tvorbě vrásek a účinně vyhlazovat i ty již existující. Vrásky přirozeně mizí a pleť bude krásně vypnutá a vyhlazená.

Arganový olej v péči o vrásky. Známe anti-age boovníka

Můžete jej používat také při výskytu akné, lupenky, kožních zánětů či podráždění a popálení pokožky od slunce. Díky jeho vysokým regeneračním účinkům je jeho použití opravdu široké.

 

JAK NEJLÉPE APLIKOVAT

Oleje sami o sobě nemají schopnost pleť hydratovat. Slouží ale výborně jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti, takže zůstane hydratovaná! Proto je vždycky nutné nanášet olej na navlhčený obličej, buď čistou vodou nebo třeba květovou vodou. Ty mají dost často rozprašovač, který nám ulehčí rovnoměrné zvlhčení obličeje i dekoltu. Pleťového oleje stačí vždy jen pár kapek( cca 3 – 4 ). Kapky ideálně rovnoměrně rozdělit na tváře, bradu a čelo, následně lehce prsty roztírat od středu obličeje do stran. Olej můžete i lehounce vklepávat. Pokud by po aplikaci zůstávala pleť i přesto hodně mastná, doporučujeme příště vody či hydrolátu používat o něco více a oleje naopak méně.