Jsou tu velké letní nákupy - SLEVA až 19% na 941 produktů! :-)

NAVONĚNÉ NEZNAMENÁ ČISTÉ ANEB 7 TIPŮ NA EKOLOGICKÉ PRANÍ PRÁDLA

7 tipů na ekopraní clanek

 

I když se zprvu může zdá, že ekologické praní prádla je pěkná věda, není tomu tak. Máme pro Vás 7 tipů, jak při ekopraní jednoduše postupovat. Při správné kombinaci Vás čeká radost z parádně vypraného prádla a zároveň skvělý pocit, že jste prospěli svému zdraví i naší planetě :-)

NAVONĚNÉ NEZNAMENÁ ČISTÉ 

 

Dalším důvodem, proč přejít k ekologické variantě praní je fakt, že chemické prací prostředky jsou plné chemie a umělé parfemace. Ty sice krásně provoní textil na delší dobu, ale takové parfémy jsou vždy syntetického původu a obsahují alergeny. Do ekologických výrobků se vždy používají pouze přírodní silice, které jsou těkavé (postupně se odpařují) a v prádle se až tak dlouho neudrží. Přírodní silice nepřebijí skutečnou vůni čistě vypraného prádla a neotupují čich, který je pak schopný vnímat i mnohem jemnější vůně. Pro některé tato skutečnost je naprosto neakceptovatelná a radši dávají přednost praní v chemických prášcích a hlavně nádherně „převoněnému“ prádlu, ale ruku na srdce, navoněné opravdu neznamená čisté! 

PŘESVĚDČTE SE SAMI, že ekologické praní je hračka! Jak na to?

1. TŘÍDÍME

Většina prádla je po běžném nošení znečištěna pouze potem a prachem a k vyprání postačí jen jednoduché a šetrné přípravky. Prádlo proto vytřídíme nejen podle materiálů a barev, ale také podle stupně znečistění. Více zašpiněným kouskům budeme věnovat více péče.

 

2. NAMÁČÍMEEkologické bělení prádla bez chemie

Celkově více znečistěné prádlo před praním namočíme do vody s přidáním odstraňovače skvrn.  Výrazně tím usnadníme samotný proces praní, protože nečistoty v prádle předem rozpustíme. K samotnému praní pak můžeme zvolit mnohem šetrnější přípravky.

 

3. NA SKVRNY CÍLENĚ, NE PLOŠNĚ 

Jednotlivé mastné či jiné skvrny na jinak běžně znečistěném textilu vždy ošetříme přípravkem na skvrny nebo například žlučovým mýdlemZbavíme se tak obavy, že se nám z prádla nedostanou skvrny jako je mastnota z jídla, špinavé manžety či límce u košil, šťávy z ovoce či červené víno.

4. PEREME

Běžně znečistěné prádlo nebo prádlo po předchozím namáčení či odstranění skvrn nyní stačí vyprat v ekologicky šetrném pracím prostředku či gelu.  Takto praný textil nejenže nebude dráždit pokožku, ale odpadní voda nebude zbytečně zatěžovat planetu. Dokonce Vám oblečení také mnohem déle vydrží. Pokud to materiál umožňuje, pereme alespoň na 40 °C, účinné praní ve studené vodě vyžaduje mnohem více chemických látek. Pozor! Pokud máte tvrdou vodu, přidejte k pracímu prostředku změkčovačNejlépe pere měkká voda! Pokud si nejste jisti tvrdostí vody, lehce ji určíte testovacím páskem. 

5. ABY BÍLÁ BYLA SKUTEČNĚ BÍLÁ 

 

Na světlé bavlněné prádlo doporučujeme PRACÍ PRÁŠEK NA BÍLÉ PRÁDLO, nebo k pracímu gelu přidáme bělicí prášek PUER, který je vyroben na bázi kyslíku. Prádlo pak bude skutečně bílé, ne pouze opticky zjasněné.

 

6.VELEDŮLEŽITÉ MÁCHÁNÍ

Do závěrečné máchací lázně použijeme máchadlo prádla či aviváž, které z textilu vypláchne zbytky pracího prostředku a neutralizuje pH prádla. Doporučujeme ho zejména pro lidi trpící alergiemi a atopickým ekzémem, děti, a osoby s citlivou pokožkou. K prádlu z přírodních materiálů není nutné přidávat aviváž – jejím hlavním úkolem je odstranit statickou elektřinu z umělých vláken.

7. KDO PERE PRAČKU?

Pračku pravidelně čistíme od vodního kamene, nečistot a mastných usazenin. Skvělá je na to směs odstraňovače vodního kamene či odstraňovače skvrn – PUER. Čistá pračka zajistí lepší výsledky při praní a údržba pomůže prodloužit životnost přístroje.

Zdravé praní prádla bez chemie a parabenů

Zdroj: TIERRA VERDE