NAVONĚNÉ NEZNAMENÁ ČISTÉ ANEB 7 TIPŮ NA EKOLOGICKÉ PRANÍ PRÁDLA

7 tipů na ekopraní clanek

 

I když se zprvu může zdá, že ekologické praní prádla je pěkná věda, není tomu tak. Máme pro Vás 7 tipů, jak při ekopraní jednoduše postupovat. Při správné kombinaci Vás čeká radost z parádně vypraného prádla a zároveň skvělý pocit, že jste prospěli svému zdraví i naší planetě :-)

NAVONĚNÉ NEZNAMENÁ ČISTÉ 

Dalším důvodem, proč přejít k ekologické variantě praní je fakt, že chemické prací prostředky jsou plné chemie a umělé parfemace. Ty sice krásně provoní textil na delší dobu, ale takové parfémy jsou vždy syntetického původu a obsahují alergeny. Do ekologických výrobků se vždy používají pouze přírodní silice, které jsou těkavé (postupně se odpařují) a v prádle se až tak dlouho neudrží. Přírodní silice nepřebijí skutečnou vůni čistě vypraného prádla a neotupují čich, který je pak schopný vnímat i mnohem jemnější vůně. Pro některé tato skutečnost je naprosto neakceptovatelná a radši dávají přednost praní v chemických prášcích a hlavně nádherně „převoněnému“ prádlu, ale ruku na srdce, navoněné opravdu neznamená čisté! 

PŘESVĚDČTE SE SAMI, že ekologické praní je hračka! Jak na to?

1. TŘÍDÍME

Většina prádla je po běžném nošení znečištěna pouze potem a prachem a k vyprání postačí jen jednoduché a šetrné přípravky. Prádlo proto vytřídíme nejen podle materiálů a barev, ale také podle stupně znečistění. Více zašpiněným kouskům budeme věnovat více péče. 

2. NAMÁČÍMEEkologické bělení prádla bez chemie

 

3. NA SKVRNY CÍLENĚ, NE PLOŠNĚ 

4. PEREME

Na světlé bavlněné prádlo doporučujeme PRACÍ PRÁŠEK NA BÍLÉ PRÁDLO, nebo k pracímu gelu přidáme bělicí prášek PUER, který je vyroben na bázi kyslíku. Prádlo pak bude skutečně bílé, ne pouze opticky zjasněné.
 

6.VELEDŮLEŽITÉ MÁCHÁNÍ

Do závěrečné máchací lázně použijeme máchadlo prádla či aviváž, které z textilu vypláchne zbytky pracího prostředku a neutralizuje pH prádla. Doporučujeme ho zejména pro lidi trpící alergiemi a atopickým ekzémem, děti, a osoby s citlivou pokožkou. K prádlu z přírodních materiálů není nutné přidávat aviváž – jejím hlavním úkolem je odstranit statickou elektřinu z umělých vláken.

7. KDO PERE PRAČKU?