NaTrue

CERTIFIKÁT NATRUE

Mezinárodní nezisková organizace Natrue, nebo- li True Friends of Natural and Organic Cosmetics, garantuje označením svého loga vysokou kvalitu přírodních kosmetických produktů. Zaručuje Vám, že byly splněny nejvyšší výrobní standardy, neboť produkty s tímto certifikátem musí být nejméně ze 75% přírodní. Společnost Natrue si toto tvrzení opravdu pečlivě hlídá.

natrue_schafft_sterne_ab

Natrue dohlíží nejenom na samotné složení produktů, ale také na transparentnost vůči zákazníkovi. Vůbec prvním krokem, kterým žadatel o toto označení musí projít, je jeho dokumentace. Produkty s označením Natrue vyžadují jasné a srozumitelné složení. Známe pod označením INCI. Dále jsou důležité podrobné informace o samotné produkci výrobků, doložitelný původ jednotlivých surovin a složek a v neposlední řadě také označení, kolik procent přírodních látek daný produkt obsahuje. Tyto podmínky se kontrolují nejenom papírově, ale také přímo ve výrobě.

Všechny složky použité při výrobě musí být přírodního původu či v bio kvalitě. To znamená získané z ekologického zemědělství. Během zpracování surovin i výrobě samotného produktu musí být použity postupy, které jsou velmi šetrné k našemu životnímu prostředí. Výrobky s označením Natrue neobsahují žádné syntetické parfemace, barviva ani konzervanty a při výrobě nejsou použity geneticky modifikované suroviny. V žádném případě nejsou testovány na zvířatech. Certifikát Natrue je udělován pouze na 2 roky, po jejichž uplynutí se musí celá kontrola opět opakovat, jinak je označení z produktů odebráno. To zaručí uživatelům dlouholetou kvalitu jednotlivých produktů.

 http://www.natrue.org/home/