❗ Vánoce jsou za rohem = přetížení dopravci. Víme, že se na Vaše objednávky moc těšíte, ale mějte teď prosím s nimi trpělivost. Dělají co mohou. Děkujeme.❤️

Doba rozkladu odpadků, znáte tyto zděšující fakta?

Víte, jak dlouho se jednotlivé odpadky rozkládají?
 
 
 I když jsou Češi velmi schopní v třídění odpadu, vznikl u nás i v jiných státech celkem velký problém. Čína přestává vykupovat plasty k recyklaci, kam se celé roky vozily. Sami na takový nápor odpadu z plastů nejsme nyní připraveni a tak se z kontejnerů zrecykluje jen cca 30% odpadů, zbytek jde na skládku, kde se rozkládá i STOVKY LET! Recyklace už nestačí, potřebujeme změnit naše návyky a pokusit se postupně nalézat šetrnější alternativy.
 
My sami se při balení zásilek snažíme fungovat co nejvíce ekologicky. Nepoužíváme klasickou lepenku, jen tu papírovou. Používáme starší krabice a výplně jsou většinou papírové či kartonové.
 
 
TABULKA ROZKLADU ODPADŮ:
 
 doba rozkladu odpadů
 
 
 A jak můžete přispět Ty?
 
 DEJ ŠANCI BEZOBALOVÉMU NÁKUPU. Zkus se vyhýbat igelitovým sáčků i plastovým nákupním taškám. Vždyť na trhu je spoustu takových krásných látkových alternativ
 
ŘEKNI NE PETKÁM!. Kup si vlastní láhev z tvrzeného skla a nahraď tím tisíce PET lahví z automatu :-) Navíc na naše Re-tapky je dokonce doživotní záruka!
 
retap-ekologicka-lahev-0-5l-azurova
 
 
KAŽDÝ PYTEL SE POČÍTÁ. Bez rozložitelných pytlů do koše už ani ránu! :-D Pytle FINO jsou speciálně vyrobeny tak, aby se rozložily mnohem dříve než ty plastové. Namísto desítek let, přírodě ulehčí do 12-24 měsíců!
 
 
NĚCO PRO DÁMY. Dámy, víte, že taková vložka či tampon se rozkládá 100-250 let? Zkuste třeba ty látkové a nebo rovnou menstruační kalíšek. Potěšíte tím nejen přírodu, ale i svoji peněženku!
 
 
 

   

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.