TRÁPÍ VÁS NADMĚRNÉ PADÁNÍ VLASŮ?

TRÁPÍ VÁS NADMĚRNÉ PADÁNÍ VLASŮ? Padání vlasů je naprosto běžná a zdravá záležitost, denně nám jich může přirozeně vypadnout až sto. Pokud však naše hříva řídne rychleji, než stíhá dorůst, je asi něco špatně. V takovém případě je dobré nepřehlížet to a zkusit najít příčinu. Většinou nám totiž vlasy naznačují, že se s naším tělem něco stalo nebo děje a je důležité, na to reagovat.

SPRÁVNÁ PÉČE O VLASY

Průměrná doba růstu jednoho vlasu jsou tři roky a každý vlas roste tak trochu “časově“ jinak. To by bylo, kdyby nám vypadaly všechny najednou. :-) Naštěstí tomu tak není. Během období růstu drží vlas celkem pevně ve vlasovém folikulu, jeho vytržení vyžaduje větší sílu a díky tomu je i bolestivější. Pár měsíců před jeho vypadnutím se však růst zastaví a začne se pod ním vytvářet vlas nový. V tomto období je jeho vytrhnutí mnohem jednodušší a skoro jej necítíte.

I proto je důležité, o vlasy pečovat jemně a opravdu s láskou. Zbytečně při česání netahat a nečesat se častěji, než je opravdu potřeba. Nadměrné používání stylingových přípravků, žehlení, natáčení. Jakékoliv tahání, dokonce časté mytí, není pro vlasy zdravé. Také neustálé barvení, odbarvování nebo trvalá jim nedělá vůbec dobře. To vše jen podporuje dřívější vypadnutí vlasu, který už přestal růst. Vlasy mají rády svůj “klídek“ a hlavně přirozenost. Ideální je, pokusit se je zbytečně moc neupravovat.

Nadměrné vypadávání vlasů trápí hodně lidí. Co s tím?

Doporučujeme používat pouze přírodní přípravky bez parabenů a syntetických silikonů, konvenční barvu hoďte do koše a vyměňte za kvalitní Hennu. Během umývání vlasů používejte pomalejší pohyby rukou, zkuste je jen jemně masírovat. Masáž je dokonce pro vlasy a vlasovou pokožku i velmi přínosná a stimuluje růst nových vlasů. V případě suchých a roztřepených konečků používejte čisté přírodní oleje, například ricinový nebo hroznový. Místo kondicionéru je skvělý oplach jablečným octem. Po umytí oplachujte vlasy co nejvíce chladnou vodou, která zajistí uzavření vlasového vlákna. Je pak méně náchylné na poničení. Doporučujeme také různé přírodní vlasové masky nebo zábaly, které si snadno připravíte sami doma.

 

Zkuste třeba domácí avokádovou masku. Po umytí vlasy vysušujte ručníkem jen pomalý tahem, vyvarujte se zbytečně rychlým a třepavým pohybům. Mokré vlasy česejte co nejjemněji a hlavně hřebenem, který je na to vhodný. Vyhněte se kartáčům a dejte přednost hřebenu s větším rozestupem zubů. Také se pokuste používat fén, avšak spíše dopřejte vlasům uschnutí přirozeně. Pokud už fén musíte použít, použijte nejméně teplý režim. Také nedoporučujeme spát s mokrými vlasy. Mokré vlasové vlákno se celou noc odírá o polštář a z dlouhodobého hlediska to není dobré.

Jak na oplach z jablečného octu:

Lžíci jablečného octu smíchat v šálku vody. Směs aplikovat ke kořínkům vlasů a jemně rozetřít i do délek. A je to! 

ZDRAVÉ TĚLO = ZDRAVÉ VLASY

Extrémní padání vlasů, padání vlasů ze stresu

Vlasy a naše pleť jsou odrazem stavu našeho organismu. Pokud chceme dopřát vlasům co nejlepší péči, pečujte hlavně sami o sebe. Jezte zdravé potraviny, vyváženou stravu s dostatkem bílkovin, prospěšných tuků, zinku, železa a samozřejmě vitamínů. Jezte dostatek ovoce, zeleniny i luštěnin. Hlavně nezapomínejte na pitný režim. Dopřávejte si dostatek spánku, zkuste se maximálně vyhýbat stresovým situacím a nezapomeňte se také zdravě hýbat.  Doporučujeme relaxovat venku během procházek v přírodě, protože i sluneční paprsky dělají našemu vlasovému porostu opravdu velmi dobře. (Teď nemyslíme nadměrné slunění na pláži, to může vlasy spíše vysušit. Jak se říká všechno s mírou.) V letních měsících celkově rostou naše vlasy nejrychleji a padají méně. Na podzim a v zimě nám rostou vlasy pomalu a jejich padání se mírně zvýší. Všechno se vším souvisí a leckdy je naše zdraví opravdu odrazem našeho duševního rozpoložení. 

NADMĚRNÉ PADÁNÍ VLASŮ 

Pokud zjistíte, že vám vlasy padají opravdu mnohem víc než dřív, zřejmě trpíte nadměrným vypadáváním vlasů. V takovém případě může být příčin opravdu mnoho. Hlavní prioritou je určit důvod, proč je tomu tak. Může jít jen o nesprávnou péči o vlasy. Ale pokud jste si jistí, že pro ně děláte maximum, je třeba příčinu hledat jinde. Na svědomí nadměrnému vypadávání vlasů může mít i situace, která se stala již 3 měsíce předtím. Například stresové období, porod, operace, těžká nemoc, infekce, ale také porucha štítné žlázy, věk, hormonální změny a další. Příčiny mohou být dány i geneticky.

Nejdůležitější je odstranit příčinu, jinak se problém nevyřeší. Zprvu je dobré se zaměřit na prevenci vypadávání vlasů a správnou péči o ně. Pokud víte, že jste v nedávné době prošli složitějším období, doporučujeme to vaší prořídlejší kštici maximálně “vynahradit“ a dopřát jí opravdu řádnou péči, kterou si zaslouží. Zkuste přírodní přípravky, které nejen neobsahují dráždiví silikony, ale ještě k tomu stimulují vlasovou pokožku k přirozené funkci a podporují růst nových vlasů. Ideálním řešením jsou přípravky s extraktem z kořene Maci Peruánské. Ta pokožku prokrvuje a probouzí k životu, navíc podporuje její přirozené regenerační schopnosti.

Maca Peruánská, extrémní padání vlasů

PŘÍRODNÍ CESTA

Říká Vám něco Maca Peruánská?

Maca Peruánská (lat. Lepidium Meyenii), je velmi odolná rostlina, která roste v pohoří And. Už tehdejší Inkové uctívali tuto blahodárnou rostlinu pro své výrazné léčivé účinky. I bylo proč, je bohatá na vitamin C a skupiny B, minerální látky, jako je vápník, měď, hořčík, draslík, železo, zinek, a další. Dnes je Maca považována za super potravinu a dokonce přírodní viagru. U mužů zlepšuje kvalitní tvorbu spermií, u žen naopak napomáhá při ženských problémech (nepravidelná menstruace, menopauza). Snižuje projevy zvýšené únavy a má pozitivní vliv na imunitní systém. Má silné hojivé a protizánětlivé účinky. Jako součást kosmetických produktů napomáhá podpořit prokrvení pokožky a přirozenou funkci buněk. Zpomaluje stárnutí pokožky. Často bývá součástí vlasových produktů podporujících růst vlasů a zamezení jejich vypadávání.

Mytí tuhým šamponem s MACOU:

Tuhý šampon funguje úplně stejně jako mýdlo, stačí jen lehce navlhčit a v rukou vytvořit jemnou pěnu. Vlasy pak následně opravdu jemně masírujte, dopřejte jim péči, kterou si zaslouží. Masáží nejen podpoříte lepší prokrvení pokožky, ale i její regenerační schopnosti. Masáž je velmi přínosná a stimuluje růst nových vlasů. 

 Přírodní lék na padání vlasů. Trápí vás extrémní padání vlasů?

Další typy na přírodní produkty podporující růst vlasů.

VLASY PADAJÍ I NADÁLE, CO DĚLAT?

Pokud se i po změně péče o vlasy a životního stylu stále výsledky nedostavily (důležité upozornit, že to nebude ze dne na den), může být příčina bohužel vážnější. V takovém případě doporučujeme navštívit odborníka. Buď dermatologa či trichologa.

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ – ALOPECIE

Pokud vám vlasů padá více než je zdrávo a žádná z přírodních cest nepomáhá, zřejmě trpíte nadměrným vypadáváním vlasů – tzv. Alopecií.  Alopecie má více forem a postihuje velké procento populace. Nejčastěji se můžete setkat s tzv. Androgenní alopecií, která převážně trápí muže. Ano, jedná je o velmi dobře známou mužskou pleš. Ve věku 30 let trápí alopecie skoro 30% mužské populace, v 50 letech až skoro 50%. Žen nad 50 let trpí touto formou alopecie až 40%. 

Androgenní alopecie je onemocnění, které se projevuje jako nadměrné vypadávání vlasů s nižší obnovou vlasů. Nové vlasy rostou jedinci v řidším osazení, ale také jsou mnohem tenčí a více náchylné na poničení. Příčinou je hormon DHT, který na jednu stranu během dospívání podporuje růst ochlupení na našem těle i tváři, ale v pozdějším věku negativním způsobem ovlivňuje vlasovou folikulu. Folikul se postupně smršťuje a není schopný tvořit zdravý vlas. DHT má rovněž vliv na urychlení růstové fáze vlasu. Vlas tedy vyroste a vypadne daleko rychleji, než je běžné. V takovém případě je opravdu dobré najít pomoc odborníka.  Pokud nedojde k včasnému léčení, vlasový folikul nakonec zanikne a žádný další vlas z něj už nikdy nevyroste.