DOMÁCÍ REPELENT NEJEN PRO PSÍHO PARŤÁKA

Domácí repelent nejen pro psího parťáka

Stejně jako Vy, tak i Vás čtyřnohý parťák, si zaslouží nahradit chemikálie přírodními přípravky. Jelikož letos tomu moc ta zima nedala a jaro přišlo celkem brzy, už jste možná mohli potkat na procházce první klíšťata. Proč si tedy nevyrobit přírodní antiparazitikum, které nevoní klíšťatům, ale i otravným komárům, blechám či vším? Navíc je čistě přírodní a můžete ho používat Vy i Váš čtyřnohý mazlíček. Dokonce už od štěněčího věku! Zároveň je velice dobře snášen i tou nejcitlivější pokožkou.

Přírodní ochranu proti blechám a klíšťatům zajišťují určité éterické oleje. Patří mezi ně například rozmarýn, tea tree, tymián, citronella, geránium nebo levandule. Ty působí lehce antisepticky a antibakteriálně a současně svou výraznou vůní i účinky odpuzují nejrůznější hmyzáky. Pokud si budete chtít vyrobit domácí repelent, určitě si nějaké z nich pořiďte. Velkou výhodou repelentu je jeho přírodní a bezpečné složení, netoxicita a nedráždivost, mezi největší nevýhody však patří jeho častá aplikace, která může od jejich použití spoustu lidí odradit.

I přesto to za to stojí, položte si otázku, opravdu byste Vy sami chtěli nosit na krku takovýto chemický obojek? Většina z nich je velmi účinná, ale nejsou moc vhodné pro citlivější pejsky či pejskaře s citlivější pokožkou, s kterou by neměly moc přicházet do styku. To samé pro malé děti, které si s pejsky rádi mazlí a pak si strkají prstíky do pusy, je tato varianta naprosto nevhodná.

Pec, čekající u dveří a chce jít na procházku

Potřebujete:

  • Jojobový (slunečnicový) olej
  • Tea tree esenciální olej
  • Levandulový esenciální olej
  • Rozmarýnový esenciální olej

Recept je opravdu velmi jednoduchý a rychlý. Ideálně si připravte nějakou tmavší skleničku s pipetkou, která Vám doma zbyla po vašem oblíbeném pleťovém krému. Pipetka je velmi vhodná pro snadnou aplikaci, pokud není pipetka, nic se neděje! :-) Namíchejte přírodní koktejl v poměru cca 50ml oleje s 6-8 kapkami esenciálního oleje. V jakém poměru smícháte jednotlivé druhy oleje, záleží jen na Vašich preferencích, ideálně 2 kapky od každého.

 

Domácí repelent skladujte na tmavším a spíše chladnějším místě, takto dobře uskladněný vydrží cca rok.

Aplikace: Jakmile přijde jarní sezóna, začněte s aplikací oleje každý den za ouška pejska, stačí jedna malá kapka. Po 3 týdnech už postačí jen 1-2x za týden. Samozřejmě záleží i na intenzitě koupání.

U člověka aplikujte před každou procházkou na ohrožená místa, jako je krk, kotníky, za uši, na zápěstí…