TAJEMSTVÍ KRÁSY ZE SRDCE AFRIKY

 

bambucke-maslo-karité-bioneeds

 

Bambucké máslo neboli Shea butter, pro některé dokonce známé také jako Karité, se získává ze semen plodů afrického ořešáku Shea. Pěstuje se ve volné přírodě a jeho plodem jsou ořechy (semena), které se ručně sbírají. Ty se suší na slunci a poté jsou ještě pražena. Na závěr se ručně hnětou tak dlouho, dokud nevznikne tuk známé máslové konzistence – Bambucké máslo. Po použití zanechává pokožku jemnou a vláčnou, navíc na ni vytvoří jemný ochranný film, kterým v ní uzamyká vlhkost a dlouhodobě ji pěstí. Každodenní používání másla pokožku chrání před volnými radikály a zpomaluje její stárnutí. Bambucké máslo je nutričně bohaté, obsahuje nasycené mastné kyseliny, kyselinu stearovou a palmitovou, mononasycenou kyselinu olejovou (omega9), polynasycenou kyselinu linolovou (omega6), vitamíny E a A,  fytosteroly, terpenové alkoholy.  

Bambucké máslo zanechává pokožku jemnou a vláčnou, navíc na ni vytvoří jemný ochranný film. Bambucké máslo v misce na dřevěném stole.

Po použití zanechává pokožku jemnou a vláčnou, navíc na ni vytvoří jemný ochranný film, kterým v ní uzamyká vlhkost a dlouhodobě ji pěstí. Každodenní používání másla pokožku chrání před volnými radikály a zpomaluje stárnutí. Bambucké máslo je nutričně bohaté, obsahuje nasycené mastné kyseliny, kyselinu stearovou a palmitovou, mononasycenou kyselinu olejovou (omega9), polynasycenou kyselinu linolovou (omega6), vitamíny E a A,  fytosteroly, terpenové alkoholy.  

Bambucké máslo je velmi oblíbené pro své univerzální vlastnosti, je vhodné pro všechny typy pokožky. Přírodní kosmetika jej používá samostatně nebo jako složku různých pleťových produktů. V jeho čisté podobě při kontaktu s teplem lidského těla se rychle rozpouští a přirozeně vstřebává do pokožky. Vytváří na ni ochranný film, díky kterému zvyšuje její obranyschopnost, udržuje ji pružnou a vláčnou. Můžete jen používat namísto pleťových krémů a tělových mlék. Hlavně v zimních měsících, kdy ochrání tvář před podrážděním, ale i během léta, kdy pokožku hloubkově hydratuje a snižuje možnost nepříjemného spálení. Díky svým hojícím a regeneračním schopnostem jej můžete používat i po opalování. Pokožce navrátí zpět ztracenou hydrataci.

 

Je vhodné i k péči o pokožku postiženou ekzémy, lupénkou a akné, tu zklidňuje a regeneruje. Chrání ji před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce). Neucpává póry a pokožka může volně dýchat.

 

Zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám, má protizánětlivé účinky. Urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných oděrek. Dokonce je také výbornou prevencí proti popraskání kůže a vzniku strií. Je oblíbeným produktem pro těhotné, jako přírodní „mazadlo“ na rostoucí bříško.

Bambucké máslo je vhodné i na tu nejcitlivější pleť. Doporučuje se také k ošetření jemné dětské pokožky, například v oblasti plen. Má schopnost vytvářet na kůži ochranný filtr, který ji chrání před dalším podrážděním a vzniku opruzenin