Tajemství krásy ze srdce Afriky

 

bambucke-maslo-karité-bioneeds

 

Tajemství krásy ze srdce Afriky

aneb proč používat Bambucké máslo

 

Bambucké máslo neboli Shea butter, pro některé dokonce známé také jako Karité, se získává ze semen plodů afrického ořešáku Shea. Pěstuje se ve volné přírodě a jeho plodem jsou ořechy (semena), které se ručně sbírají. Ty se suší na slunci a poté jsou ještě pražena. Na závěr se ručně hnětou tak dlouho, dokud nevznikne tuk známé máslové konzistence - Bambucké máslo. Po použití zanechává pokožku jemnou a vláčnou, navíc na ni vytvoří jemný ochranný film, kterým v ní uzamyká vlhkost a dlouhodobě ji pěstí. Každodenní používání másla pokožku chrání před volnými radikály a zpomaluje stárnutí. Bambucké máslo je nutričně bohaté, obsahuje nasycené mastné kyseliny, kyselinu stearovou a palmitovou, mononasycenou kyselinu olejovou (omega9), polynasycenou kyselinu linolovou (omega6), vitamíny E a A,  fytosteroly, terpenové alkoholy.  

 

bambucke-maslo-bioneeds-karité

 

Bambucké máslo je velmi oblíbené pro své univerzální vlastnosti, je vhodné pro všechny typy pokožky. Přírodní kosmetika jej používá samostatně nebo jako složku různých pleťových produktů. V jeho čisté podobě při kontaktu s teplem lidského těla se rychle rozpouští a přirozeně vstřebává do pokožky. Vytváří na ni ochranný film, díky kterému zvyšuje její obranyschopnost, udržuje ji pružnou a vláčnou. Můžete jen používat namísto pleťových krémů a tělových mlék. Hlavně v zimních měsících, kdy ochrání tvář před podrážděním, ale i během léta, kdy pokožku hloubkově hydratuje a snižuje možnost nepříjemného spálení. Díky svým hojícím a regeneračním schopnostem jej můžete používat i po opalování. Pokožce navrátí zpět ztracenou hydrataci.

Je vhodné i k péči o pokožku postiženou ekzémy, lupénkou a akné, tu zklidňuje a regeneruje. Chrání ji před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce). Neucpává póry a pokožka může volně dýchat.

Zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám, má protizánětlivé účinky. Urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných oděrek. Dokonce je také výbornou prevencí proti popraskání kůže a vzniku strií. Je oblíbeným produktem pro těhotné, jako přírodní "mazadlo" na rostoucí bříško.

Bambucké máslo je vhodné i na tu nejcitlivější pleť. Doporučuje se také k ošetření jemné dětské pokožky, například v oblasti plen. Má schopnost vytvářet na kůži ochranný filtr, který ji chrání před dalším podrážděním a vzniku opruzenin. 

purity-vision-bambucke-maslo-bio-100ml

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.