PODRÁŽDĚNÁ POKOŽKA OD SLUNÍČKA?

PODRÁŽDĚNÁ POKOŽKA OD SLUNÍČKA?

Je tu léto a s ním i čas opalování. Pobyt na sluníčku je velmi důležitý pro každého z nás, nejen že nám vykouzlí nenahraditelný úsměv na tváři, ale nabije nás neskutečnou energií.

Těchto dnů bysme si měli vážit a trávit co nejvíce času venku, ať už na procházce, nebo na nějaké pěkné zahrádce. A když už vyrazíme na nějakou tu pořádnou “opalovačku“, lepší varianta je se jen lehce opálit, né se ošklivě spálit. Sluníčko je fajn, ale přímé sluneční záření není úplně nejzdravější pro naši pokožku, i proto se určitě vždy chraňte produkty s ochranným UV faktorem. Například už i přírodní kosmetika nabízí širokou škálu produktů proti spálení s přirozeným ochranným faktorem a minerálními filtry bez chemie a nanočástic.

Popálená pokožka od sluníčka, která potřebuje přírodní péči bez chemie

Pokud by jste chtěli sáhnout po nějakém čistě přírodním oleji s přirozeným ochranným faktorem, doporučujeme velmi oblíbený a učinný například olej malinový. Má přirozený vysoký UV faktor a díky tomu chrání pokožku celý den před spálením, dodává ji řádnou dávku hydratace během opalování, ale i po. Čím snižuje možnost loupání suché pokožky.

Další přírodní čisté oleje vhodné na opalování.

Když už se spálíte….

Ono se to snadno říká, ale jak moc dobře víte, kolikrát se člověk spálí, ani neví jak. :-) Pokud už se tak stane, je lepší se dalšímu pobytu na slunci vyvarovat. “Není třeba ještě víc přikládat pod kotel“. Určitě je dobré pokožku krátkodobě chladit studenými obklady. Dokonce i přírodní kosmetika má pár vychytávek, které si skvěle poradí s podrážděnou, spálenou či vysušenou kůží od sluníčka.

Květové vody – Levandule a Máta

Svazek máty. Máta má výrazné zklidňující a chladivé účinky.

Květová voda Levandule je vyrobena parovodní destilací. O Levanduli je obecně známo, že má výrazné zklidňující a tišící účinky. Květová voda je skvělá k obkladům a potírání pokožky. Chladí a zklidňuje místa po bodnutí hmyzem. Velmi účinně podporuje hojivé procesy, lze použít i při spálení na sluníčku.

Květová voda z Máty se získává z čerstvých lístků, které ji dodávají specifickou čistou a svěží vůni. Svým složením je ideální k osvěžení pokožky. Má zklidňující, chladící a zmírňující vlastnosti.

JAK POUŽÍT

Květovou vodu používejte k chladivým obkladům nebo přímo nastříkejte na poraněná místa.

Aloe Vera

Aloe Vera patří mezi sukulenty, pocházející původem z Afriky. Dnes už se standardně pěstuje i v Evropě. I když má nespočet druhů (cca 200), ke kosmetickým a farmaceutickým účelům se využívají pouze tři. Aloe Vera má dlouhé stonky, uvnitř kterých skrývá gelovitou dužinu, která je plná vitamínů (A, B, C, E), minerálů, aminokyselin a dalších blahodárných látek. Vyniká hlavně svými hydratačními a zklidňujícímu účinky. Skvěle se hodí na podrážděnou, či spálenou pokožku od sluníčka, kterou chladí a hojí zároveň.

Aloe Vera je skvělým pomocníkem na podrážděnou a spálenou pokožku od sluníčka. Aloe vera ve skleničce.

Pokožce navrací ztracenou hydrataci a elasticitu, podporuje hojení buněk. Také snižuje nepříjemný pocit po bodnutí hmyzem či popálení od kopřiv. Podporuje regenerační schopnosti pokožky, je vhodná i na hojení drobných ran. Často se s ní setkáte v chladivých produktech po opalování. Bývá využívána i v zubních pastách, kde napomáhá snížení výskytu aftů a krvácení dásní.  Také v deodorantech či krémech, které chladí pokožku po holení. Je to silný antioxidant, posiluje imunitu celého těla.  Aloe Vera se využívá i při léčbě kožních problémů jako jsou ekzémy, lupenka, dermatitida. Je naprosto nesenzibilující složkou, která je vhodná i na tu nejcitlivější pokožku.

 

Kokosový olej

Kokosový olej je vhodný pro péči o celé tělo i výborný pomocník do kuchyně. Představte si šumění moře, horké sluneční paprsky a panensky čistou přírodu na pobřeží. Právě takové jsou exotické Filipíny, kde se pěstuje kokosovník ořechoplodý, z kterého se vyrábí bio panenský kokosový olej. Zvláštností je jeho tuhá konzistence, která se přibližně při teplotě 25°C mění na tekutou. Kokosový olej je skvělým pomocníkem na podrážděnou a suchou pokožku, kterou přirozeně regeneruje.

JAK POUŽÍT

Kokosový olej nechte pomalu roztát v dlaních a poté lehce natřete na pokožku. Můžete opakovat několikrát denně.