Podrážděná pokožka od sluníčka?

podrazdena-pokozka-od.slunicka-spalena-pokozka-jak-zklidnit-spalenou-pokozku-2

Podrážděná pokožka od sluníčka?

Je tu léto a s ním i čas opalování. Pobyt na sluníčku je velmi důležitý pro každého z nás, nejen že nám vykouzlí nenahraditelný úsměv na tváři, ale nabije nás neskutečnou energií. Těchto dnů bysme si měli vážit a trávit co nejvíce času venku, ať už na procházce, nebo na nějaké pěkné zahrádce. A když už vyrazíme na nějakou tu pořádnou “opalovačku“, lepší varianta je se opálit, né se spálit :-) Sluníčko je fajn, ale přímé sluneční záření není úplně nejzdravější pro naši pokožku, a proto se určitě vždy chraňte produkty s ochranným UV faktorem. Například už i přírodní kosmetika nabízí širokou škálu produktů proti spálení s přirozeným ochranným faktorem. Velmi oblíbený je třeba Malinový olej, který má přirozený vysoký UV faktor a díky tomu dokáže chránit naši pokožku celý den před spálením.

Ono se to snadno říká, ale jak moc dobře víte, kolikrát se člověk spálí ani neví jak. :-) Pokud už se tak stane, je lepší se dalšímu pobytu na slunci vyvarovat. Jak se říká: “není třeba ještě víc přikládat pod kotel“. Určitě je dobré pokožku krátkodobě chladit studenými obklady. Dokonce i přírodní kosmetika má pár vychytávek, které si skvěle poradí s podrážděnou, spálenou či vysušenou kůží od sluníčka.

 

Saloos Květová voda Tea Tree

Saloos Květová voda Tea Tree je vyrobena vodní destilací z čerstvých bio listů australského čajovníku. O Tea Tree je obecně známo, že má antimikrobiální účinky. Květová voda je skvělá k obkladům a potírání pokožky. Chladí a zklidňuje místa po bodnutí hmyzem. Velmi účinně podporuje hojivé procesy, lze použít i při spálení na sluníčku.

Použití: Květovou vodu používejte k chladivým obkladům nebo přímo nastříkejte na poraněná místa.

Více zde

 saloos-kvetova-voda-TeaTree

 

SOAPHORIA Specialita Hojivý gel Aloe Vera & Mořské řasy 50ml

Toto balení obsahuje čisté Aloe Vera obohacené o výborný zdroj antioxidantů, minerálů a vitamínů v podobě mořských řas. Obě složky se vyznačují uklidňujícím, hydratačním a vysoce regeneračním účinkem. Hojivý gel je bez vůně a je vhodný na ošetření podrážděné a začervenalé pokožky spálené od slunce.

Použití:  Přiměřené množství naneste krouživými pohyby na pokožku těla a nechte vstřebat.

Více zde

soaphoria-specialita-hojivy-gel-aloe-vera-morske-rasy-50ml 

Saloos Kokosový olej bio 125ml

Kokosový olej je vhodný na tělo a je i výborný pomocník do kuchyně. Představte si šumění moře, horké sluneční paprsky a panensky čistou přírodu na pobřeží. Právě takové jsou exotické Filipíny, kde se pěstuje kokosovník ořechoplodý, z kterého se vyrábí bio panenský kokosový olej. Zvláštností je jeho tuhá konzistence, která se přibližně při teplotě 25°C mění na tekutou. Kokosový olej je skvělým pomocníkem na podrážděnou a suchou pokožku, kterou přirozeně regeneruje.

Použití: Kokosový olej nechte pomalu roztát v dlaních a poté lehce natřete na pokožku. Můžete opakovat několikrát denně.

Více zde

saloos-kokosový olej

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.