RECENZE: TYHLE „DEOŠE“ VÁS PODRŽÍ!

Stále jste nenašli přírodní deodorant, který vás ochrání i během letních dnů? Pojďte se s námi podívat, které jsou podle nás TOP a mají šanci vás ochránit od nepříjemných trapasů i během vysokých teplot či náročných chvilek v práci.

Všechny vybrané deodoranty už nějakou dobu testujeme v běžném každodenním životě, dokonce i při sportovních aktivitách či náročnějším pracovním nasazení, jako je třeba celodenní balení balíků. A že se občas hodně zapotíme! :-)

Přírodní deodorant, který opravdu funguje a podrží celý den. Vhodný na sport i letní dovolenou.

DALI JSME JIM PĚKNĚ ZABRAT

 

Pro neznalé přírodních deodorantů je důležité na začátek podotknout, jak vůbec přírodní deodorant bez obsahu hliníku funguje. Jak už jsme zdůraznili, hlavním rozdílem od těch konvenčních je fakt, že neobsahují hliníkové soli. Samozřejmě to není vše, převážně celé složení je o něco více čistější a voňavější. Od běžného chemického koktejlu vás čeká třeba bambucké máslokokosový olejvčelí vosk a další. Navíc tyto látky pracují s naším tělem úplně jinak.

POT NEPÁCHNE

Hliníkové soli mají tu funkci, že ucpávají póry v pokožce a bráni přirozeným funkcím podpaží  – pocení. To by mělo z těla odplavovat nejen pot, ale i usazené nečistoty a škodliviny. Toto řešení přírodní kosmetika neuznává. Přírodní deodoranty nezabraňují přirozenému pocení, které je pro lidské tělo naprosto důležité. Naopak se zaměřuje na nepříjemný zápach a na výrazné antiperspirační účinky. Důležité je také podotknout, že pot jako takový nepáchne. Nepříjemný zápach způsobují bakterie, které v podpaží vznikají. Prioritou tedy je zabránit množení těchto bakterií, omezit vznik zápachu a podpořit podpaží příjemnou vůní díky obsahu esenciálních olejů.

Pokud se rozhodnete hodit starý deodorant do koše a troufnete si na “přírodňák“, počítejte s tím, že cca 14 dní to možná bude trochu nepříjemné, než si zvyknete vy i vaše tělo. Ze začátku se budete potit více, aby se tělo detoxikovalo od všech usazenin, Jakmile se ale tělo očistí, už se ke konvenčnímu deodorantu nebude chtít vrátit :-) :-)

Tak a teď k už k vybraným favoritům…

1SOAPHORIA Přírodní deodorant Nevinnost 50ml

Krémový deodorant Soaphoria Nevinnost

Pokud máte rádi krémové deodoranty, tak tento deodorant od značky Soaphoria se jménem Nevinnost si nejde místo ve Vašem srdci.

Jde totiž o spojení něžné a čisté vonné kompozice Konvalinek, Bílých Lilií a Zeleného čaje. Díky tomu má deodorant lehkou, jemně květinovou a svěží vůni, která podtrhne ženskost a nefalšovanou smyslnost. Receptura deodorantu je spojení organických komponentů, které vytváří účinnou, bezpečnou, a hlavně přirozenou bariéru proti nepříjemnému zápachu.

 

A pokud máte chuť na jinou parfemaci, v nabídce je například ještě smyslná Benátská noc či řada Žena a Muž.

 

2. KVITOK TUHÝ deodorant Bylinné opojení 42ml

Vůně tohoto deodorantu je svěží, bylinková, vhodná pro muže i ženy –  prostě UNISEX. Deodorant neobsahuje jedlou sodu. Je důležité podotknout, že přírodní deodoranty nebrání přirozenému vylučování škodlivých látek z těla. Především ale zamezuje vzniku nepříjemného pachu díky obsahu esenciálních olejů. Tuhý deodorant nezanechává „ulepený pocit“ a fleky na oblečení.

Frakcionovaný kokosový olej je odlehčenou verzí klasického kokosového oleje, na rozdíl od něj se rychleji vstřebává, má lehčí texturu a nezanechává mastný film. Zvláčňuje suchou, popraskanou, podrážděnou pokožku, napomáhá její regeneraci a zabraňuje její ztrát. Rostlinný vosk Candelilla vytváří ochrannou vrstvu a zabraňuje tak vysušení a poškození citlivé pokožky. Deodorant obsahuje kombinaci esenciálních olejů šalvěje a levandule, které působí antimikrobiálněantisepticky a antifungálně. Každý z nich má svou funkci, navzájem se doplňují, čímž dochází ke znásobení jejich účinku. Díky tomu deodorant zvládne i těžší chvilky.