Nedaří se Vám zkrotit pleť?

nedari-se-vam-zkrotit-plet-typy-pleti-typy-pokozky

 

Nedaří se Vám zkrotit pleť? Možná používáte kosmetiku pro jiný typ pleti. Poradíme Vám jak na to...

 

Naše pleť o našem zdraví kolikrát vypoví mnohem více, než si sami myslíme. Přírodní kosmetika o pleť umí pečovat opravdu pečlivě a s láskou, ale je třeba brát na vědomí, že i ona má své omezené použití a ne každá přírodní kosmetika se hodí na každý typ pleti. Spousta z nás občas dělá chybu a používá nesprávně určené produkty, které nám mohou spíše zhoršit stav pleti.  Proto je velmi důležité znát svůj typ pokožky. Standardně rozdělujeme plet do čtyř typů - normální, mastná, smíšená a suchá. Občas se používá i pátá doplňující známá jako citlivá pleť.

 

Jak určit jaký máme typ?

Jsou dvě možnosti, jak poznat typ pleti. Buď to zvládneme vyhodnotit pozorováním vizuální stránky vaší pleti. Pokud si ale nejste jistá, udělejte si raději test.

 

Jak na to?

Očistěte obličej pouze vlažnou mýdlovou vodou tak, abyste odstranila veškeré nečistoty. Jako je make-up, prach i pot. Důležité je nekombinovat s tonikem či micelární vodou. Počkejte cca 1-2 hodiny, než se na pleti objeví jemný film. Mezitím si připravte kus samopropisovacího nebo cigaretového papíru. Pokud ho nemáte k dispozici, postačí Vám jen hygienický papírový kapesník. Důkladně přimáčkněte na tvář a sledujte, zda se na papíře objevily mastné skvrny. Pokud je papír mastný, jste jasnou majitelkou mastné pleti. V případě jen pár mastných částí se jedná o smíšenou pleť. Když zůstal papír suchý, můžete to znamenat dvě možnosti. Buď máte normální typ pleti, a můžete zašít jásat. V horším případě jste majitelkou suché pleti. Tu poznáte tak, že se šupinatí, a napíná.

 

Jak poznat vizuálně typ pleti?

 

Normální pleť

Normální pleť vypadá mladistvě a svěže, póry jsou většinou velmi malé, občas skoro neviditelné. Viditelně se nemastí, ani nemá suchá místa. Barevný tón pleti je sjednocený a má krásně růžový nádech.  Většinou má minimum akné a vyrážky, působí opravdu čistě. Majitelky normální pleti mohou být opravdu šťastné :-)

     

Suchá pleť

Suché pleti chybí hydratace a schopnost tvorby dostatečného kožního mazu. Kožní póry jsou velmi malé. Díky tomu je málo elastická a jakoby stále pnula. Ve většině případech je velmi citlivá. V mládí vypadá zdravě, ale během našeho dospívání velmi rychle stárne a tvoří se na ní vrásky. Pleť působí matně, mdle, suše. Většinou jsou na ní viditelné suché šupinky, jemné vrásky kolem očí a rtů. Akné a vyrážka se většinou moc nevyskytuje…

 

  jason-gel-pletovy-aloe-vera-98-113gnatura-siberica-denni-krem-na-oblicej-pro-suchou-plet  soaphoria-kralovsky-obnovujici-a-rozmazlujici-krem-pro-suchou-a-starnouci-plet-50ml

 

Citlivá pleť 

 Citlivá pleť může být suchá i mastná. Ve většině případů, ale spíše suchá, šupinkovatá. V mnoha případech je podrážděná, svědí a barevný tón pleti je hodně nesourodý. Je velmi sensitivní, reaguje velmi rychle na změnu teplot, sluníčko, mráz i na kosmetiku. Jakmile ji něco nevyhovuje, osype se nebo flekatí. Pleť je tenká s jemnou texturou, doslova křehká.

 

Mastná pleť

Mastnou pleť většinou poznáte ihned, je lesklá a má na sobě známky akné nebo vyrážky. Často k ní patří i podkategorie Aknózní a Problematická pleť. Póry jsou dobře viditelné, působí spíše nepěstěným vzhledem. Dokonce i tón pleti je ve většině případech nesjednocený, velmi často je začervenalá a působí nesjednoceným dojmem. Vrásek je většinou méně. To je také její asi jediná výhoda. Díky vysokému obsahu mazu stárne mnohem pomaleji :-)

 

          mylo-serum-ako-vanok-pro-mastnou-a-problematickou-plet-15ml  nobilis-tilia-aknegel-50ml nobilis-tilia-tea-extra-krem-50ml

 

Smíšení pleť

Smíšená pleť se objevuje velmi často, jde o spojení mastné a suché pleti. Nejčastějšími partiemi obličeje jsou čelo, nos a brada, takzvaná T zóna. Zbytek obličeje, jako je okolí očí a líce, jsou naopak suché a často se známkami suchých šupinek.

 Aby jste si správně vybrala svůj krém, využijte při výběru nastavené filtry, které Vás snadno navedou k těm nejvhodnějším produktům :-) 

  

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.