RICINOVÝ OLEJ „MALÝ VELKÝ ZÁZRAK“

Ricinový olej „Malý velký zázrak“Přírodní kosmetika nabízí spoustu druhů blahodárných lisovaných olejů, které jsou pro pokožku celého těla doslova slast. Pro tentokrát jsme si posvítili na známý Ricinový olej, který díky jeho univerzálním a blahodárným účinkům můžeme nazýván doslova “Všelékem“.

Tento zázračný olej je získáván ze semene Skočce Obecného neboli Ricinovníku. Ten je doslova nepřehlédnutelný pro své nádherně červené listy. Jeho plody jsou též zajímavě zbarvené a podobají se plodům kaštanu. Uvnitř jsou malá semínka, která obsahují prudký jed – známý jako ricin. Po vylisování je třeba Ricinový olej zahřát na vysoké teploty, aby se jedovaté látky odpařily. Při vyšší koncentraci by mohl dokonce usmrtit i dospělého člověka.

 

 

Ricinový olej na pleť i tělo

Kvalitní ricinový olej je získáván ze semen lisováním za studena, díky své vysoké koncentraci, plné tělu prospěšných látek, má opravdu široké spektrum využití. Především je znám svými regeneračními účinky.

 

VLASY JAKO ZE ŽURNÁLU

Poradí si například s poškozenými a slabými vlasy. Pravidelným používáním vás odmění “Lví“ hřívou, kterou vám bude závidět každá žena.

Ricinový olej se již dlouhou dobu používá jako přírodní lék na vypadávání vlasů. Mimo to má ale pro vlasy spoustu dalších účinků, včetně jejich hydratování, změkčování kadeří nebo rozplétání zacuchaných pramenů. Také může podporovat samotný růst vlasů, ale i jejich sílu a hustotu.

OLEJOVÝ ZÁBAL

Vlasy doporučujeme mírně navlhčit, ale ne moc, aby z nich nestékala voda. Olej nanášejte ideálně prsty či štětcem na barvení vlasů. Zaměřte se zejména na vlasovou pokožku a kořínky, které pár minut jemně masírujte. Masáží se prokrví pokožka hlavy, a tím se stimuluje růst vlasů. Následně se zaměřte na konečky. Díky svým hydratačním vlastnostem dodá ricinový olej suchým konečkům vláhu a zároveň je ochrání před vnějšími vlivy. Olejový zábal nechte minimálně půl hodiny až několik hodin působit a poté pečlivě smyjte. Doporučujeme vlasy umýt šamponem aspoň 2x až 3x po celé délce.

Toužíte pro nelámavých nehtech a hustých řasách?

I na tento problém můžete vytáhnout Ricinový olej. Řasy postačí potírat malým množstvím, každý večer po odlíčení. Nehtům dopřejte olejovou masáž, popřípadě hloubkový zábal v kosmetických rukavicích.

PÉČE O PLEŤ

Ricinový olej obsahuje Kyselinu Ricinolejovou, která je známa svými posilujícími, regeneračními a hojivými účinky. Je obzvlášť vhodný pro suchou, podrážděnou či pokožku náchylnou k alergiím a ekzémům. Pokožce dodává potřebnou hydrataci a spouští přirozené regenerační procesy. Díky tomu si poradí i s jemnými vrásky a dalšími známkami stárnutí. Pleť nádherně vypíná a navrací ji ztracenou elasticitu. 

JAK NANÁŠET PLEŤOVÝ OLEJ

JAK NANÁŠET PLEŤOVÝ OLEJ

Oleje sami o sobě nemají schopnost pleť hydratovat. Slouží ale výborně jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti, tak že zůstane dlouho hydratovaná! Proto je vždycky nutné nanášet olej na navlhčený obličejbuď čistou vodou nebo třeba květovou vodou. Ty mají dost často rozprašovač, který nám ulehčí rovnoměrné zvlhčení obličeje i dekoltu. Pleťového oleje stačí vždy jen pár kapek ( cca 3 – 4 ). Kapky ideálně rovnoměrně rozdělit na tváře, bradu a čelo, následně lehce prsty roztírat od středu obličeje do stran. Olej můžete i lehounce vklepávat. Pokud by po aplikaci zůstávala pleť i přesto hodně mastná, doporučujeme příště vody či hydrolátu používat o něco více a oleje naopak méně.

Ricinový olej ve sklenici. Je vhodný na Jizvy, strie a drobné ranky

JIZVY, STRIE A DROBNÉ RANKY 

Pokud máte na těle památku v podobě jizvy či strií, určitě se Ricinový olej rychle stane vaším kamarádem. Nejvyšší účinek má při aplikaci na čerstvé jizvy, ale viditelné výsledky budou znát i při používání na ty, které jsou již staršího data. Aplikujte na postižené místo jednou či dvakrát denně a jemně vmasírujte. Jakoby zapracujte. Nejenže pokožka takto získá celou řadu minerálů, ale podpoříte tím i prokrvení pokožky a urychlíte hojící procesy. Výsledky se dostaví co nevidět :-)

Po takových řasách touží každá…

Ricinový olej podporuje tvorbu nových buněk a také růst dlouhých a hustých řas. Namočte v něm vatovou tyčinku či štěteček na řasy a jednou krát za den, ideálně před spaním, jej na řasy jemně aplikujte. Brzy uvidíte ten rozdíl. Doporučujeme to hlavně při regeneraci po odstranění umělých řas. Stejně působí i v případě jemných a křehkých nehtů….