„MAROCKÉ ZLATO“ ZATOČÍ S VRÁSKY

Arganový olej pochází z Maroka a díky svým blahodárným účinkům pro pleť je nazýván i jako „Marocké zlato“. A to opravdu zaslouženě. Je hlavně znám jako silný anti-oxidant s vysokým anti-age efektem. Pro péči o zralou pleť je doslova spásou.

Díky jeho vysokým regeneračním účinkům, vyhledávají arganový olej ženy po celém světě. Lze jej používat naprosto čistý namísto klasických krémů na vrásky, které mnohdy neobsahují tak vysoké množství prospěšných látek, jako olej samotný.

Arganové boby v misce. Arganový olej a jeho benefity pro pleť

A nejen to. Zatočí s akné, záněty či podrážděnou pokožkouVhodný je i k péči o nehty, vodní lázeň či regeneraci suchých a poškozených vlasů. Rostlinné oleje všeobecně jsou nejkoncentrovanější variantou, kterou si vaše pleť opravdu zaslouží. Pokud toužíte po nádherných lesklých vlasech jak z reklamy, teď už víte po čem sáhnout :-)

 

VÝROBA

Arganový olej se získává z marockého pouštního stromu Argánie Trnité. Vyrábí z jeho plodů, které jsou ve formě malých mandliček vyloupnutých z ořechů. Jakmile byl arganový olej objeven dnešním světem, ihned se stal úžasným pomocníkem v kulinářství a hlavně kosmetice. Že se jedná o opravdu vysoký koncentrát vám potvrdí i fakt, že na 1 litr arganového oleje padne 50 kg suchých plodů. Jeho výroba je opravdu pracná a je za ní hlavně spousty hodin namáhavé ruční práce.

Jeho účinky na obličej

100% Arganový olej je nezaměnitelný pomocník v péči o pleť, je vhodný ke každodenní péči. Je opěvován hlavně kvůli svým silným anti-oxidačním účinkům. Pleť chrání před volnými radikály, navrací ji elasticitu a ztracenou hydrataci. Pleť je při pravidelném používání sametově hebká. Arganový olej má výrazný přirozený anti-age efekt, podporuje regeneraci pokožky. Je to i díky vitaminu E,  kterého obsahuje skoro dvojnásobek než třeba takový olivový olej. Vitamin E je pro pleť a její správné fungování velmi důležitý. Stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž je schopen bránit tvorbě vrásek a účinně vyhlazovat i ty již existující. Vrásky účinně mizí a pleť zůstává krásně vypnutá a vyhlazená. Můžete ho používat i na akné, lupenku, kožní záněty či podrážděnou pokožku od slunce. Díky jeho vysokým regeneračním účinkům je jeho použití opravdu široké.

Tradiční výroba arganového oleje v Maroku.

JAK NA TO

Stačí každé ráno a večer vmasírovat do pleti 1-2 kapky oleje.

Krásné nehty

Každá žena moc dobře ví, že upravené a krásně vypadající nehty za nás napoví opravdu mnoho. Arganový olej zajistí u unavených nehtům krásný lesk, hloubkovou výživu, hydratovanou a opečovávanou kůžičku. Stačí používat během dne namísto krému, vždy použít 1-2 kapky a jemně vmasírovat. Pro hloubkový účinek můžete na noc nanést společně s bavlněnými rukavicemi a vytvořit tak regenerační zábal.

Koupel

Pokud toužíte po sametově hebké pokožce bez použití tělového krému – kápněte pár kapek do napuštěné vany. Nejen, že vaše smysl bude příjemně relaxovat, ale i vaše pokožka si odpočine a revitalizuje.

Čistý arganový olej na zralou pokožku ve skleničce.

Péče o vlasy

Je vhodným také jako pomocníkem na cestě ke krásným a zářivým vlasům. Obsahuje vitamin B5 a nenasycené mastné kyseliny, které revitalizují vlasové vlákno a podporují jejich zdraví růst. Vlasům navrátí přirozený lesk a vitalitu od konečků až ke kořínkům. Pokud se vlasy lámou a třepí, je Arganový olej pro vás tou pravou volbou. Jak už jsme zmínili u péče o pleť je skvělým pomocníkem v péči o lupenku, záněty, ekzémy.

JAK NA TO

Jednoduše vmasírujte opravdu malé množství do vlasů a poté zabalte vlasy do ručníku. Zábal na vlasech ponechte aspoň jednu hodinu, poté řádně umyjte vlasy šamponem. Lze jej aplikovat jen lokálně na roztřepené konečky či pouze pokožku hlavy.