JAK SPRÁVNĚ POUŽÍVAT PLEŤOVÉ OLEJE?

Jak správně používat pleťové oleje?

Používání pleťových olejů namísto krémů je stále více oblíbené, ale i přesto je mezi námi ještě dost „váhajících“ dam, které se olejům vyhýbají. Většinou z přesvědčení, že olej zanechá pokožku moc mastnou, ucpává póry či není tak vhodný na různé typy pokožky. Pojďme si říct pár faktů, které vás třeba přesvědčí , že se není čeho bát, ba naopak! :-)

1. Skvost v pleťové kosmetice

Pleťový olej, ať už čistý nebo kombinovaný, je doslova přírodní skvost. Více čistší a přírodnější produkt péči o pleť byste těžko hledali. Je doslova napumpovaný minerály, vitamíny a dalšími pečujícími látkami. Pokožce tak můžete dát maximum, které lze „vymáčknout“ z určité rostliny. V tom je přírodní kosmetika naprosto úžasná!

Šípkový olej je vhodný na zralou a a unavenou pleť.

2. Správný výběr je klíčový

Na začátku je důležitá správná volba. V opačném případě by to mohl být pěkný „průser“. :-) Taková základní metrika tvrdí, že na mastnější pleť se hodí spíše oleje lehké/suché, naopak na sušší pleť oleje hutnější a výživnější.

PÁR TIPŮ PRO PŘEDSTAVU: 

pleť citlivá: Brutnákový, avokádový, konopný, mandlový, meruňkový olej

pleť aknózní a problematická : Hroznový, nimbový, konopný, dýňový, šípkový olej

pleť smíšená až mastná: Jojobový, hroznový, pupalkový olej 

pleť suchá: Mandlový, meruňkový, arganový, makadamiový, avokádový olej

pleť zralá: Arganový, šípkový, malinový, rakytníkový olej

Květová voda Damašská růže. Růžová voda na zralou a suchou pokožku.

 

3. Aplikujte jako profíci

Oleje sami o sobě nemají schopnost pleť hydratovat. Slouží ale výborně jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti, tak že zůstane dlouho hydratovaná! Proto je vždycky nutné nanášet olej na navlhčený obličejbuď čistou vodou nebo třeba květovou vodou. Ty mají dost často rozprašovač, který nám ulehčí rovnoměrné zvlhčení obličeje i dekoltu. Pleťového oleje stačí vždy jen pár kapek ( cca 3 – 4 ). Kapky ideálně rovnoměrně rozdělit na tváře, bradu a čelo, následně lehce prsty roztírat od středu obličeje do stran. Olej můžete i lehounce vklepávat. Pokud by po aplikaci zůstávala pleť i přesto hodně mastná, doporučujeme příště vody či hydrolátu používat o něco více a oleje naopak méně.

 4. Jen noční nebo i denní pomocník? 

Velmi často se pleťový olej používá jen pro noční péči, protože je spousta názorů, které tvrdí, že pod make-up či bb krém není zrovna „značka ideál“.  Ano, z malého procenta je to pravda, ale u suchých typů olejů stačí vyčkat pár minut než se zcela vsákne do pokožky, a následně použít make-up. Můžete ho s radostí používat i namísto denního krému. 

Další variantou je rozlišovat aplikaci na denní a noční, podle použitého množství vody či květového hydrolátu. Přes den použijete menší množství oleje a větší množství hydrolátu, na noc tento poměr naopak otočíte.

  

5. Multifunkčnosts 

Oleje nemusíte používat jenom místo hydratačního krému. Fungují i jako přírodní olejové čističe a odličovače. Dokonce jsou doporučovány při odlíčení očního make-upu.

NÁŠ TIP

Buďte ZERO WASTE a zkuste více-rázové odličovací tamponky z biobavlny. Nahradíte tak stovky těch jednorázových, s kterými tvoříte jen zbytečně kupu odpadu.