Jak správně používat pleťové oleje?

jak-spravne-pouzivat-pletove-oleje-prirodni-kosmetika

Jak správně používat pleťové oleje?

Používání pleťových olejů namísto krémů je stále více oblíbené, ale i přesto je mezi námi ještě dost "váhajících" dam, které se olejům vyhýbají, jak jen to jde. Buď se bojí, že po oleji budou mít pleť moc mastnou a nebo naopak moc vysušenou. Pojďme si říct pár faktů, že se není čeho bát, ba naopak! :-)

 

1. Skvost v pleťové kosmetice

Pleťový olej, ať už čistý nebo kombinovaný, je doslova přírodní skvost. Víc čistější a přírodnější produkt na pleť byste těžko hledali. Je doslova napumpovaný minerály, vitamíny a dalšími pečujícími látkami. Pokud si vyberete ten správný, můžete se zaměřit na určitou problematiku a dát pokožce maximum, které lze "vymáčnout" z určité rosliny. V tom je přírodní kosmetika naprosto úžasná!

 

2. Správný výběr je klíčový

Když už jsme u toho vymáčknutí maxima, musíme správně volit. V opačném případě by to mohl být pěkný průser :-D Taková základní metrika tvrdí, že na mastnější pleť se hodí spíše oleje lehké/suché, naopak na sušší pleť oleje hutnější a výživnější.

Pro představu:

pleť citlivá: Brutnákový, avokádový, konopný, mandlový, meruňkový olej (čisté) nebo pak Levandulový Nobilis Tilia či olejové sérum Flora MYLO

pleť aknózní a problematická : Hroznový, nimbový, konopný, dýňový, šípkový olej (čisté) nebo pak Ako Vánok od MYLO 

pleť smíšená až mastná: Jojobový, hroznový, pupalkový olej (čisté) nebo pak Monet Nobilis Tilia

pleť suchá: Mandlový, meruňkový, arganový, makadamiový, avokádový olej (čisté) nebo pak Levandulový Nobilis Tilia či olejové sérum Flora MYLO

 

3. Aplikujte jako profíci

Oleje sami o sobě nemají schopnost pleť hydratovat. Slouží ale výborně jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti, takže zůstane hydratovaná! Proto je vždycky nutné nanášet olej na navlhčený obličej. Pleťový olej můžeme nanášet na navlhčenou pleť jen pouhou vodou a nebo pro zlepšení účinku třeba květovou vodou. Ty mají dost často rozprašovač, který nám rozvoměrně zvlhčení pokožky ještě ulehčí. Pleťového oleje stačí vždy jen pár kapek, cca 3-4. Kapky rozdělit na tváře, bradu a čelo a pak lehce prsty roztírat od středu obličeje do stran. Můžete i lehounce vklepávat. Pokud by po aplikaci zůstávala pleť i přesto hodně mastná, můžete vody či hydrolátu používat více a oleje naopak méně. 

Květové vody vybírejte zde.

nobilis-tilia-kvetova-voda-ruzova-bio-200ml  

4. Noční nebo i denní pomocník?

Velmi často se pleťový olej používá jen pro noční péči, protože je spousta názorů, které tvrdí, že pod make-up či bb krém není zrovna "značka ideál".  Hold nesmíte být moc hrr a věřte, že pokud počkáte pár minut než se zcela vsákne do pokožky, můžete ho s radostí používat i namísto denního krému. 

 

5. MuLtifunkčnOST

Oleje nemusíte používat jenom místo hydratačního krému. Fungují i jako přírodní olejový čistič a odličovač. I očního make-upu. Náš tip: Buďte ZERO WASTE a zkuste více-rázové odličovací tamponky z biobavlny. Nahradíte tak stovky těch jednorázových, s kterými tvoříte jen zbytečně kupu odpadu. 

 

Mohlo by Vás zajímat:

mylo-serum-flora-pro-suchou-a-citlivou-plet-15ml   nobilis-tilia-arganovy-olej-bio-20ml soaphoria-ricinovy-olej-50ml navia-malinovy-olej-nerafinovany-bio-50ml

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.