Krásné vlasy i bez šamponu neboli co to je metoda No Poo

No Poo metoda

Krásné vlasy i bez šamponu

neboli

co to je metoda No Poo

 

Název metody No Poo vznikl zkrácením „No ShamPoo„.

Základním pravidlem téhle metody je totální mytí vlasů bez šampónů. Neznamená to, že si již nesmíte vůbec mýt vlasy. Metoda No Poo je založená na mytí vlasů pomocí přírodních složek a levných kuchyňských přísad, jako je jablečný ocet či jedlá soda, jílů a jiných složek, které jsou pro tyto účely vhodné.

 

Proč No Poo?

Existuje nespočet důvodů, proč je dobré se vyhnout šampónům a dalším produktům vlasové kosmetiky. Hlavním důvodem je vždy naše zdraví. Klasické konvenční produkty obsahují sulfáty, umělá barviva a parfemace, parabeny, těžké kovy, silikony, PEG deriváty a další. Mytí vlasů s těmito produkty tedy vůbec neprospívá nejen vlasů, ale také ani životnímu prostředí. Při jeho výrobě včetně obalu je využito mnoho vzácných  a především neobnovitelných zdrojů. Ve většině případů následně prázdná láhev od šamponu skončí na skládce, bez jakéhokoliv dalšího využití. Samotný šampón není bohužel v přírodě rozložitelný a k jeho rozkladu je nutné použít další chemické látky.

 

Začínáme

Přechod od klasického konvenčního šampónu je docela náročný a ne každý to vydrží. Mnohem snazší je přechod aspoň z přírodních šampónů na metodu No Poo. Vlasy i vlasová pokožka budou vyloženě vyžadovat k návratu zpět. Ti, co přecházeli na přírodní deodoranty ví své. :-) Než si naše vlasy zvyknou a odplaví velkou část nečistot, bude to trvat minimálně dva týdny.

 

Jedlá soda

Vhodné hlavně pro normální vlasy a mastné vlasy, na suché nedoporučujeme

Mytí vlasů jedlou sodou, kterou rozmícháme ve vodném roztoku nebo s jablečným octem, je velmi efektivní a jednoduché. Jedlá soda v kombinaci s kožním mazem vytváří primitivní, ale velmi účinné mýdlo. Vzniklá směs účinně odstraňuje z vlasů veškeré nečistoty i zbytky stylingových produktů. K jednomu mytí vlasů postačí jedna lžíce jedlé sody rozmíchaná v jednom šálku vody.

 

Marocký jíl

Marocký jíl je skvělý pro péči o suché a normální vlasy. Dodává jim objem a hustotu. Směs vytváříme stejně jako u Jedlé sody. Doporučujeme vždy opláchnout vlasy jablečným octem. Jablečný ocet je výbornou náhradou za kondicionér, usnadňuje rozčesávání, vyrovnává přirozené pH a uvolňuje vlasové folikuly.

 

Jak na oplach z Jablečného octa:

Lžíci jablečného octa smíchejte v šálku vody. Směs následně aplikujte ke kořínkům vlasů a jemně rozetřete i do délek.

 

Žitná mouka

Žitná mouka je vhodná hlavně k mytí mastných vlasů. Váže na sebe mastnotu a zanechává vlasy jemné. Doporučuje do směsi (jedna lžíce mouky a jeden šálek vody) i Tea tree olej, který pečuje o pokožku hlavy, snižuje její začervenání a vznik lupů. Doporučujeme i oplach s jablečným octem nebo citronem.

 

Suché, krepaté vlasy

Pokud Vás trápí hodně suché nepoddajné vlasy, použijte do mycí směsi kapku Arganového nebo Jojobového oleje, Skvělá je i Lžička medu.

 

Světlé vlasy

Pro zvýrazněné světlé barvy používejte oplach citrónovou vodou.

 

Lupy

Při problémech s lupy je výborným pomocníkem Tea Tree olej. V misce s vodou rozmíchejte 10 až 20 kapek Tea Tree oleje a aplikujte na vlasy. Směs nechejte 10 minut působit a poté řádně opláchněte.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.