8 NEJÚČINNĚJŠÍCH ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ PŘI NACHLAZENÍ

8 nejúčinnějších esenciálních olejů při nachlazení

 

8 nejúčinnějších esenciálních olejů při nachlazení

 

Esenciální oleje mají úžasné antiseptické účinky. Možná to ještě nevíte, ale skvěle čistí vzduch od bakterií a napomáhají uvolnit dutinu nosní během nachlazení.

8 NEJÚČINNĚJŠÍCH ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ PŘI NACHLAZENÍ

Každý Esenciální olej v sobě skrývá sílu přírody, květů, plodů a listů, z kterých jsou destilovány. I díky tomu přirozeně ovlivňují a stimulují lidskou duši, emoce a hlavně naše zdraví. 

Na tak malé množství, jako je například 10 ml čisté silice je mnohdy zapotřebí i kilogram pravé přírodní suroviny. Z té se esenciální olej získává třemi způsoby, a to buď lisováním, destilací nebo extrakcí. Esenciální olej je díky své vysoké koncentraci výjimečný produkt. Působením tepla postupně uvolňují molekuly vonné látky a postupně se šíří vzduchem. Vůně tak může silně stimulovat naše mozkové centrum, které ovlivňuje emoce a spouští příznivé a dlouhodobé hojivé procesy. 

Vybrali jsme 8 nejúčinnějších olejů, které by neměly během zimních měsíců chybět ve vaší výbavě.

1. EUKALYPTUS

Jeden z nejúčinnějších olejů při všech dýchacích obtížích, napomáhá vykašlávání, uvolňuje ucpaný nos a urychluje rozpouštění hlenu. Též napomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu, čistí vzduch a patří k základním esencím v aromaterapii. 

8 nejúčinnějších esenciálních olejů při nachlazení. Léčba nachlazení a rýmy přírodní cestou.

2. GREP 

Je antidepresivní, osvěžuje při únavě, dezinfikuje vzduch, vhodný do koupelí a na masáže. 

 

3. MÁTA PEPRNÁ

Zmírňuje dýchací problémy, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě, tiší bolest, je vhodná do koupelí a na masáže. Zmírňuje nevolnost, příznivě ovlivňuje žaludeční činnost. Nepoužívejte při homeopatické léčbě. 

4. LEMON TEA TREE

5. SMRK 

Účinný při nachlazení, podporuje pocení, silně čistí vzduch, je vhodný do masážních olejů při revmatismu či silné únavě, saunových směsí, uklidňuje, stimuluje činnost kůry mozkové. 

6. LITSEA CUBEBA

Je antidepresivní, podporuje koncentraci, čistí vzduch. Dobrá prevence před nákazou infekčními nemocemi, vhodná také do masážních přípravků na unavené nohy. Může zvyšovat fotosenzibilitu.

 

 

7. RORMARÝNA

Silně stimuluje při únavě, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při nachlazení, chřipce a revmatismu, je vhodná na masáže při bolesti svalů. Nevhodná pro těhotné ženy, epileptiky a při vysokém krevním tlaku. 

8. BOROVICE