6 DŮVODŮ PROČ POUŽÍVAT KONOPNÝ OLEJ

konopny-olej-a-jeho-ucinky  

6 důvodů proč používat Konopný olej

Konopný olej je za studena lisovaný olej z těch nejkvalitnějších konopných semen. Je nerafinovaný, s charakteristickou zelenou barvou a zemitým bylinkovým aroma. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších rostlinných a kosmetických olejů, obsahuje 2 až 5% kyseliny gama-linolenové, 20% kyseliny alfa-linolenové a 50 až 70% kyseliny linolové. Také velmi důležité omega-6 a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. V kombinaci s obsaženým vitamínem E, karotenoidů a rostlinných sterolů je naprostou výživovou bombou pro pokožku.

Jedná se o poměrně suchý typ oleje, který se výborně hodí pro všechny typy pokožky, všechny věkové skupiny lidí, včetně novorozeňat a malých dětí. Dali jsme dohromady 6 nejvýznamnějších důvodů, proč mu dát šanci.

6 dobrých důvodu, proč používat konopný olej

1) Nejlepší pomocník na Atopický ekzém, Lupenku či mykózu

 

Přírodní kosmetika má Konopný olej opravdu v oblibě. Je to výjimečný olej, který dobře řeší kožní onemocnění jako lupénku, atopický ekzém, extrémně vysušenou a dehydratovanou pokožku. Lehce se do ni vstřebává a hydratuje ji. Díky jemné masáži dokáže tyto cenné látky předat v maximální míře.

2) Přírodní vlasový Kondicionér

Konopný olej je vhodný i jako vlasový kondicionér. Suché a lámající se vlasy zvláčňuje, stimuluje jejich růst a navrací jim ztracenou sílu a lesk.

Použití:

Naneste jej na vlasy a pokožku hlavy před umytím a jemně vmasírujte. Nechte chvíli působit a následně pořádně umyjte šamponem. Suchým a lámajícím se vlasům bude odpískáno.

Druhou variantou je nanesení jen malého množství až po umytí vlasů, ale jen do jejich konců. Usnadníte tak jejich rozčesávání.

3) Suchá pokožka hlavy nebo lupy?

Konopný olej má hloubkově hydratační vlastnosti a také pozitivní účinky i na pokožku hlavy. Pomáhá při eliminaci lupů. Udělejte si konopný zábal s ručníkem a poté vlasy pořádně umyjte.

4) První záchrana po slunění

Složení konopného oleje je velmi podobné našemu lipidovému plášti pokožky. Obsahuje ochranný faktor proti slunečnímu záření SPF 6. Obnovuje pokožku a podporuje její regenerační schopnosti. Je vynikající první pomocí na spálenou pokožku po opalování

6 důvodů proč používat konopný olej na ekzém a lupenku

5) Popáleniny a jizvy

Obnovuje pokožku a eliminuje tvorbu vrásek, působí anti-aging efektem. Je vynikající na ošetření běžných popálenin, jizev a strií. Konopná masáž pozitivně ovlivňuje revmatická a zánětlivá onemocnění.

6) Křehké nehty

Máte slabé, lámající se nehty? Dopřejte jim masáž konopným olejem. Nebojte se ho vetřít i do celé pokožky rukou. Ruce dostanou řádnou dávku hydratace a při pravidelném používání i mladistvější vzhled.