JAK NA ČERNÉ TEČKY?

Přiznejte se, koho z vás trápí černé tečky?

Jen ve stručnosti

Ve většině případech je černá tečka špína nashromážděná v pleťovém póru. Pod touto špinavou zátkou se ukrývá kožní maz, který nemůže ven. Pokud se černé tečky již usadili na vaši hezké tváři, je nutné se jich co nejdříve zbavit, aby pleť mohla opět dýchat.

Ideální samozřejmě je, jim předcházet. V takovém případě stačí jen zjistit, proč se nám tyto neduhy na obličeji tvoří.

Trápí Vás černé tečky? Jak se zbavit černých teček. Zanesené póry

Nejčastější příčiny

Nejčastější problémem je špatné čištění pleti. Proto nezapomínejte pleť řádně čistit každý večer i ráno! Pokud používáte make-up, dejte si na odlíčení opravdu záležet, dokud nebude odličovací tamponek zcela čistý.

Ani ti, co dávají přednost přirozenému vzhledu, černým tečkám neutečou. Smog, stres, nečistoty nebo přirozená mastnota pleti, to vše se může usazovat a vytvářet černé tečky. Další příčinou může být dehydratace pokožky či špatně zvolená kosmetika, obsahující syntetické sulfátky (SLSSLES), které vysušují pokožku. Též je důležité dodržovat zdravý pitný režim, který je pro krásnou pleť naprostou nezbytností. Dostatek vody v těle pozitivně ovlivňuje i hydratovanost pokožky.

Pojďme s nimi zatočit!

1. Jíl

Jíl je skvělým řešením k odstranění černých teček. Nejen že pleť léčí, ale je i plný minerálů. Váže na sebe veškeré nečistoty. Určitě si vyhrajte i s jeho výběrem. Růžový je vhodný pro všechny typy pleti, na citlivou použijte jíl Bílý. Naopak Marocký jíl je “značka ideál“ na mastnou a problematickou pleť.

JAK NA TO?

Stačí jej smíchat s dostatečným množství vody nebo květovou vodou. Vznikne pasta, kterou konečky prstů naneste na obličej a nechte působit cca 10-25 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a hydratujte jako obvykle.

 

2. Aktivní uhlí

V kosmetice se stále častěji můžeme setkat s látkou zvanou Aktivní uhlí. Je to jedna z nejefektivnějších složek, která probouzí problematickou pleť k životu. Aktivní uhlí je vyráběno z udržitelných surovin a šetrným způsobem s ohledem na životní prostředí. Velmi často z kokosových skořápek. Je ve formě mikroporézního sorbentu, jehož struktura a vysoká specifická plocha povrchu perfektně absorbuje veškeré nečistoty a nadbytečný kožní maz. Zkuste třeba černé mýdlo nebo detoxikační masku.

Jedla soda na černé tečky a péči o pleť.3. Jedlá soda 

Ano, jedlá soda je opravdu univerzální čistič a můžete ji použít i na černé tečky. Jen pozor, má tendenci pleť vysušovat. Proto to s ní nepřehánějte. Největší důvod proč jedlá soda je vhodná je fakt, že její malé a jemné granulky mohou fungovat jako přirozený a levný peeling, který bezpečně odstraňuje nečistoty z pokožky.

JAK NA TO?

Smíchejte jedlou sodu s trochou vody, abyste vytvořili pastu. Vmasírujte ji do pokožky krouživými pohyby. Následně důkladně opláchněte čistou vodou, usušte a hydratujte, tak jako obvykle.