Jak na černé tečky?

plet-bez-černých-teček-nechci-cerne-tecky

Jak na černé tečky?

Přiznejte se, koho z Vás trápí černé tečky? Pravda je, že černé tečky trápí úplně všechny typy pleti. Nejčastěji tyto potvůrky najdeme na čele, bradě či nose. A že se zrovna nejedná o znamení krásy víme všichni :-) . Jen ve stručnosti, ve většině případech je to špína nashromážděná v pleťovém póru. Pod touto špinavou zátkou je většinou ještě kožní maz, který tak nějak nemůže ven. Pokud už se černé tečky usadili na naší hezké tvářičce, je nutné vždy jejich odstranění, aby pleť mohla opět dýchat. Lze jim též velmi dobře předcházet, stačí jen zjistit, proč se nám tyto neduhy na obličeji tvoří.

 

Nejčastější příčiny

Nejčastější problémem je špatné čištění pleti. Proto nezapomínejte pleť řádně čistit každý večer a i ráno! Pokud používáte make-up, dejte si na odlíčení opravdu záležet, dokud nebude odličovací tamponek zcela čistý. Ani ti, co dávají přednost přirozenému vzhledu, černým tečkám neutečou. Ono to možná tak nevypadá, ale špíny je venku hodně. Smog, stres, nečistoty nebo přirozená mastnota pleti, to vše se na pleti usazuje a vytváří se černé tečky. Černé tečky mohou vzniknout i z důvodu dehydratace pleti či špatně zvolené kosmetiky, která vysušuje pleť. V tomto případě dbejte na dodržování pitného režimu, který je pro krásnou pleť naprostou samozřejmostí.

 

Pojďme s nimi zatočit!

 

1.Jíl

Jíl je skvělým řešením k odstranění černých teček. Nejen že pleť léčí, je plný minerálů, ale také na sebe váže veškeré nečistoty. Určitě si vyhrajte i s jeho výběrem. Růžový je vhodný pro všechny typy pleti, na citlivou použijte Bílý jíl, Marocký je “značka ideál“ na mastnou a problematickou pleť. Stačí jej smíchat s dostatečným množství vody nebo jablečného octa. Vznikne pasta, kterou konečky prstů naneste na obličej a nechte působit tak 10-25 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a pak hydratujte jako obvykle.

 soaphoria-ruzovy-jil-100g      soaphoria-marocky-jil-100g

 

2.Aktivní uhlí

V kosmetice se stále častěji můžeme setkat s názvem Aktivní uhlí. Je to jedna z nejdůležitějších používaných složek, která probouzí problematickou pleť k životu. Je vyráběno z udržitelných surovin šetrným způsobem s ohledem na životní prostředí. Tato složka představuje mikroporézní sorbent, jehož struktura a vysoká specifická plocha povrchu perfektně absorbuje nečistoty a nadbytečný kožní maz. Zkuste třeba černé mýdlo nebo detoxikační masku.

almara-soap-prirodni-mydlo-black-as-your-soul    natura-siberica-severni-mydlo-detox-pro-hluboke-cisteni-obliceje-2   soaphoria-whow-cistici-maska-a-cistic-s-aktivnim-uhlim-20g

3.Jedlá soda

Ano i zde můžete použít jedlou sodu. Jen pozor, má tendenci pleť vysušovat. Proto to s ní nepřehánějte. Zatímco pH může nebo nemusí mít úlohu u černých teček, největší důvod proč jedlá soda pomáhá je, že malé, jemné granule mohou pracovat jako přirozený a levný způsob, jak občas oloupat a odstranit nečistoty z pokožky. Smíchejte jedlou sodu s trochou vody, abyste vytvořili pastu. Jemně krouživými pohyby vmasírujte pastu do pokožky. Důkladně opláchněte čistou vodou, usušte a hydratujte.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.