AUSTRALSKÝ ZÁZRAK JMÉNEM TEA TREE OIL

Australský zázrak jménem Tea Tree oil

Tea tree neboli Čajovník Australský, známý také jako Kajeput Střídavolistý (Melaleuca alternifolia), je původně divoce rostoucí australský strom keřovitého vzrůstu, kterému se daří obzvlášť na březích potoků nebo v močálovitých rovinách. Je důležité si jej neplést s čínským čajovníkem (Camellia Sinensis), s kterým nemá nic společného. Z jeho lístků se parní destilací získává blahodárný čajovníkový olej kafrové vůně, který je specifický především svými výrazné antiseptickými a antimikrobiálními účinky.


Aby byl tea tree olej kvalitní, je třeba aby se okamžitě po sklizni nasbírané mladé listy prohnaly horkou párou. Což je zásadní moment, díky němuž je možné z ještě čerstvých listů získat všechny účinné látky. Výběr kvalitního oleje také závisí na původu stromu, pravý tea tree oil musí být z čajovníku rostoucího pouze v Australii. Rozdíly v kvalitě, a tedy i v účinnosti, pak mohou být opravdu významné.

Olej Tea Tree je čistý přírodní produkt. Obsahuje na 150 různých látek, díky jejichž kombinaci je jemný, ale zároveň spolehlivě ničí bakterie. Má tmavou až světle hnědou barvu a má vynikající a široké vlastnosti pro použití v medicíně i kosmetickém průmyslu. Velkou výhodou Tea tree je fakt, že je ve většině případech bez kontraindikací a lze jej používat na pokožku i úplně čistý.

Čajovník Australský, známý také jako Kajeput Střídavolistý Melaleuca alternifolia

TROCHA Z HISTORIE


Čajovník Australský byl součástí tradiční medicíny především u obyvatel východní Australie. Jeho rozdrcené listy se používaly během nachlazení či projevech kašle. Také obklady byly vhodné na různé kožní problémy. V 70. letech zájem o tea tree olej a přírodní produkty po celém světě opravdu stoupl a jeho věhlas a oblíbenost si drží do teď.

NA CO JE TEA TREE OIL VHODNÝ:

-akné

-lupénka

-ekzémy

-opary

-bradavice

-zranění, vředy, hnisavé rány

-popáleniny a podráždění od sluníčka

-tišící a hojivé účinky

-citlivá a problematická pleť

-infekce horních i dolních cest dýchacích

-vaginální a močové infekce

-artritida

-plané neštovice

-bradavice

-klíšťata

Relaxační koupel

ŽÁDNÉ KOUSÁNÍ BLEŠEK CELOU NOC! :-)

Tea tree oil se již dlouho používá jako metoda účinného přírodního boje proti blechám, přímou aplikací na srst psů, koní a ovcí nebo přidáváním do vody při koupeli. Použití u koček není doporučeno – mělo za následek poškození jejich zdraví, v některých případech i smrt. To proto, že si kočky olizují srst a požívají tak olej na ní nanesený.

ZASTRAŠÍ I RÝMIČKU!

Pokud Vás trápí rýma a nepříjemný pocit ucpaného nosu, postačí kápnout 1 kapku na vatovou tyčinku a vytírat s ní nosní dírky.

POUŽITÍ

KOUPEL
Vytvořte si čajovníkovou emulzi, kterou přidáte ke svému oblíbenému koupelnovému rituálu. Postačí 3-10 kapek rozmíchat v 1 dcl mléka nebo lžíci medu a přidat tuto emulzi do vany.

AROMALAMPA
Inhalace esenciální olejů pomocí aromalampy je jedno z nejčastějších použití. Stačí 2-5 kapek tea tree oleje.

MASÁŽ
10-25 kapek nařeďte s nosným rostlinným oleje lisovaným za studena, ideální je jojobový, ricinový, mandlový či meruňkový.