TRÁPÍ VÁS CITLIVÁ A ALERGICKÁ POKOŽKA? ŠETRNÁ A EKOLOGICKÁ DROGERIE, KTEROU SI ZAMILUJETE

Pokud pozorujete, že vaše pokožka reaguje na určité produkty začervenáním, pálením, nepříjemným svěděním, pupínky či ekzémem, očividně patříte mezi osoby s citlivou pokožkou. Citlivá, alergická, dokonce i dětská pleť je více senzitivní a potřebuje trochu více intenzivní péče. Příčin může být několik, většinou je však problém ve špatné funkci přirozené ochranné bariéry pokožky, která je citlivější a náchylnější než by přirozeně měla být.

PŘIROZENÉ OCHRANNÉ SYSTÉMY POKOŽKY A CITLIVÁ POKOŽKA

Pokožka udržuje své zdraví tím, že si během svého života vytváří a udržuje určité přirozené ochranné mechanismy. Na jejím povrchu je tzv. hydrolipidický film, který je složený především z vody, mastných kyselin a tuků. Důležité je jeho pH, které by mělo být mírně kyselé a mělo by chránit pleť před mikroby a látkami, které jsou zásaditější a způsobují podráždění. Příkladem jsou například konvenční mýdla a sprchové gely. Ochranná bariéra pokožky má průměrně pH 5, které stabilizuje kyselost a udržuje ji v rovnováze. Chrání epidermis – horní vrstvu pokožku, zabraňuje ztrátě vody a udržuje ji hydratovanou a v dobrém stavu. Též zamezuje agresivní látkám, aby ji podráždily. Vše závisí na činnosti kožních enzymů, které zrychlují biochemické reakce.

Trápí vás citlivá a alergická pokožka?

Citlivá pokožka má tuto ochrannou činnost enzymů sníženou a proto není dostatečně chráněna před dráždivějšími látkami, navíc je vystavena většímu úbytku vody. Podráždění pokožky bývá nejčastěji na místech těla, kde je kůže tenčí a také obsahuje méně mazových žláz, protože díky vylučování potu a lipidů se zlepšuje tvorba zmíněného ochranného pláště. Nejčastějším místem jsou například hřbety rukou, různé záhyby těla či intimní partie. Ty mají tendenci rychle vysychat a šupinatět.

Citlivá pokožka se může objevit v každém věku, nejčastěji však u malých dětí a starších osob. V těchto životních fázích je naše ochranná bariéra nejtenčí a nejvíce náchylná na vnější podměty. Mezi další vlivy patří například hormonálními výkyvy, jako je puberta, menstruace, těhotenství, menopauza apod. Těhotné ženy jsou více náchylné na podráždění pokožky, ta je jakoby táhne a pne, chybí ji hydratace, elasticita a je více náchylná na vznik strií. Další osoby, které trápí citlivá pokožka, jsou alergici 1. typu, osoby se suchou a ekzematickou pokožkou a atopici. 

Nepříjemné svědění pokožky

PŘÍČINY

Příčin může být více, například velké teplotní výkyvy, studený vzduch či naopak vysoké teploty, volné radikály vyvolané UV zářením, silné léky, antibiotika a radioterapie. Patří sem i konvenční mýdla a surfaktanty (povrchově aktivní látky), které odstraňují nejen lipofilní nečistoty, ale také důležité ochranné lipidy, což vede k nerovnováze hladiny pH a podráždění pokožky. Mezi nevhodné látky patří například syntetický tenzid Sodium lauryl sulphate, který bývá častou součástí konvenčních mýdel na ruce a též sprchových gelů a šampónů.

Nejvíce dostávají na frak naše ruce, které myjeme velmi často, díky tomu se dostávají do kontaktu s celou řadou syntetických látek. Pravidelné používání hydratačních a čisticích výrobků se zásaditým pH přetěžuje neutralizační schopnost pokožky, čímž zvyšuje její citlivost na dráždivé látky a infekci. Pokožka postupně začne ztrácet dostatečnou obranyschopnost a hydrataci. I když se budete snažit ruce mazat sebe více, po chvíli budou opět suché. Pokud chcete navrátit přirozený vzhled pokožky zpět či se těmto problémům do budoucna vyvarovat, doporučujeme používat mnohem šetrnější a bezpečnější přípravky na ruce, ale i celé tělo z řad přírodní kosmetiky. Správný výběr čisticích prostředků a pracích gelů je též velmi zásadní. Ať chceme nebo ne, určité procento čistícího produktu ulpívá na vypraném oblečení, nádobí či vytřené podlaze.

SLAST PRO RUCE I TĚLO

Překvapení

Používání konvenčních přípravků se syntetickými složkami je pro pokožku z dlouhodobého hlediska nevhodné, narušuje se ochranná bariéra pokožky, ztenčuje se a nefunguje tak, jak by měla. Pokožka ztrácí elasticitu, hydrataci a šupinkatí. Citliví jedinci na chemický koktejl reagují začervenání, ekzémy, nepříjemným svěděním a pupínky. Řešením je používat ekologickou drogerii a přírodní kosmetické přípravky, které jsou šetrné nejen k naši pokožce, ale i přírodě. Jsou dobře biologicky odbouratelné a nikde se zbytečně nehromadí a nedělají další neplechu.

Pro majitele velmi citlivé, alergické a podráždění pokožky je nejlepší volbou jemná řada Sensitive a Zero, která funguje účinně, ale přitom opravdu šetrně. Je ideálním řešením i pro malé děti, jejichž pokožka si též zaslouží trochu jinou a nestandardnější péči, než ta dospělácká.

 

Sonett ekologická drogerie vhodná pro citlivou pokožku. Ekologické praní.Výhodou je absence syntetických látek a parfemace, která může způsobit podráždění, a to i když je zcela přírodní. Ekologická drogerie je vhodná pro alergiky i tu nejcitlivější pokožku.

SONETT - VYMAZLENÁ EKODROGERIE DO POSLEDNÍHO DETAILU

 

Pokud hledáte takovouto sensitive eko drogerii, doporučujeme mrknout na značku Sonett, která se drží vysokých německých standardů a jako jediný výrobce ekodrogerie je držitelem dvou ekocertifikátů. Jejich řada je naprosto skvělá a vymazlená do posledního detailu.

PLUS I PRO PLANETU

Původ jednotlivých složek, které obsahuje ekologická drogerie a přírodní kosmetika, je čistě přírodní. V obsahu můžete najít cukr, škrob a kokosový tuk, které jsou surovinami pro výrobu jemných přírodních cukrových mycích tenzidů. Spolu s deriváty vyrobenými z kokosového tuku a oxidů síry tvoří kombinaci vzájemně se doplňujících a posilujících aktivních čistících látek s vynikající schopností rozpouštět tuky s velmi vysokou snesitelností pro pokožku.

 

Ekologická drogie Sonett vhodná i na tu nejcitlivější pokožku

TROCHU Z BIOLOGIE

Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového oleje se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Pro mikroorganismy je proto snadné rychle a úplně tyto tenzidy rozložit. Cukrové tenzidy i deriváty kokosového oleje jsou podle OECD biologicky snadno a 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky. Což je pro naši planetu a vodní ekosystém velmi důležité.

Navíc jsou tyto produkty v celo-recyklovatelných obalech. Jsou zakázány používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka. Výběr složek je podmíněn původem bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru.