PROČ JE RŮŽOVÁ VODA TAK UNIKÁTNÍ?


Proč je Růžová voda tak unikátní?Růžová voda je doslova univerzálním produktem a naprosto úžasným pomocníkem pro všechny typy pleti a nejen to….

Růžová voda je vlastně 100% čistý hydrolát Růže Damašské. Ten vzniká jako vedlejší produkt při parovodní výrobě růžových esenciálních olejů. Pro její výrobu se používají pouze okvětní lístky. Damašská růže byla odjakživa považována za královnu květin. A to opravdu právem! Ukrývá v sobě široké spektrum užití, nejen v medicíně, lékárenství, ale i kosmetice. Používá se také při výrobě těch nejkvalitnějších parfémů či pouze jako nádherná dekorace.

VYUŽITÍ

Hydratace, výživa a redukce vrásek

Růžová voda je asi nejznámější při kosmetickém použití. Je součástí mnoha krémů určených k péči o všechny typy pleti. Skvěle redukuje vrásky a dodává pleti potřebnou hydrataci a elasticitu. Čistá květová voda je skvělá k dočištění pleti, například namísto tonika či k lehké ranní očistě pokožky před nanesením krému. Pleť skvěle předpřipravíte a krém se lépe a rychleji vstřebá.

Sušené plátky růží v misce. Květová voda k redukci vrásek

Přírodní kondicionér

Dalším skvělým typem je používat růžovou vodu namísto kondicionéru. Stříkněte ji párkrát na umyté vlasy a nechte uschnout. Vlasy se budou krásně lesknout a budou hedvábně jemné.

 

Aplikujte přírodní oleje, jako profík

Oleje sami o sobě nemají schopnost pleť hydratovat. Slouží ale výborně jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti, tak že zůstane opravdu dlouho hydratovaná a vyživená! Proto je vždycky nutné nanášet olej na navlhčený obličej, buď čistou vodou nebo právě květovou vodou. Ty mají dost často rozprašovač, který nám ulehčí rovnoměrné zvlhčení obličeje i dekoltu. Pleťového oleje stačí vždy jen pár kapek ( cca 3 – 4 ). Kapky ideálně rovnoměrně rozdělit na tváře, bradu a čelo, následně lehce prsty roztírat od středu obličeje do stran. Olej můžete i lehounce vklepávat. Pokud by po aplikaci zůstávala pleť i přesto hodně mastná, doporučujeme příště vody či hydrolátu používat o něco více a oleje naopak méně.

TIP PRO DOKONALÝ MAKE-UP

Pokud si pořídíte ampulku s rozprašovačem, můžete květovou vodu využívat i k fixaci make-upu. Stačí pouze na již nalíčený a zapudrovaný obličej párkrát stříknout a nechat zaschnout. Výsledky jsou zaručené :-)

Růžová voda v lahvičce s pumpičkou na dřevěném stole

TONIZAČNÍ KOUPEL

Dopřejte si koupelí nevšední zážitek. Stačí jen přidat do vody dvě lžíce hydrolátu. Pokožka celého těla bude krásně tonizovaná, ale i příjemně provoníte koupel i celou místnost. Růžová voda napomáhá relaxovat a zklidnit duši i tělo. Uvolňuje svaly, odhání stres a dokonce tiší bolest hlavy.

 

VNITŘNÍ UŽITÍ

Co jste možná nevěděli je, že růžová voda je jedna z těch, které jsou i velmi vhodné k vnitřnímu použití. Například ji lze přidávat do oblíbených sladkých receptů nebo do čaje. Jedna kávová lžička denně je naprostým elixírem pro naše játra, která je přirozeně posílí.

Občas se používá i při nádorových onemocněních nebo léčbě cukrovky. V takovém případě doporučujeme k vnitřnímu užití až 30 ml denně.

Růžová voda je skvělým analgetikem, zmírňuje bolest a dodává bolavým místům pocit uvolnění. V tomto případě tyto místa doporučujeme květovou vodou masírovat nebo přikládat květové obklady.

DODEJTE VZDUCHU ŠŤÁVU!

Potřebujete zvednout náladu, naladit vaše smysly či se zklidnit po náročném dni? Použijte ji jako osvěžovač vzduchu a stříkněte ji párkrát do vzduchu v místnosti, kde se pohybujete. Nejen, že květová voda pokoj nádherně provoní, ale i napomáhá snížit pocity stresu a úzkosti, dokonce tiší bolest hlavy. Přináší sebou pozitivní myšlenky a náladu. Skvělé použít před náročnou pracovní poradou, nebo třeba doma při příchodu z práce. :-)