ECOCERT

CERTIFIKÁT ECOCERT

ECOCERT je Inspekční a certifikační organizace pro udržitelný rozvoj, která byla založena v roce 1991 a to ve Francii. Od té doby až po současnost provádí inspekce ve více než 80 zemích světa. Je jednou z největších ekologických certifikačních organizací na světě. Zajištění čistoty a kvality certifikátem ECOCERT znamená dodržení nejpřísnějších a nejprestižnějších standardů pro výrobce přírodní a ekologické kosmetiky. Stanoví požadavky na formule složení produktů vyráběných z přírodních komponentů, jejich kvalitu a způsob zpracování. Využívání jakýchkoliv živočišných složek, rafinovaných ropných produktů či používání praxe testování na zvířatech jsou přísně zakázány.

ecocert

Organické látky používané v kosmetice musí být v souladu s požadavky ECOCERT, a to je:

1)Semena rostlin nepřišli žádnou genetickou modifikací.

2)Přísný zákaz používání chemických hnojiv.

3)Není povoleno používání pesticidů, hubení škůdců se provádí pouze pomocí jejich přirozených nepřátel, nebo nejedovatými alternativami schválenými ECOCERT.

4)Produkty jsou vyráběny a skladovány v ekologických prostorách.

5)Speciální postupy dokumentace Vám dávají možnost sledovat výrobu kosmetiky z kvalitních surovin, její balení až po konečné doručení zákazníkovi.

6)Dvakrát za rok provádí ECOCERT kontrolu všech výrobních linek, aby byly všechny její požadavky prováděny. ECOCERT upravuje a kontroluje nejen součásti a komponenty kosmetiky, ale i celý výrobní proces.

7)Produkty certifikované ECOCERT jsou šetrné k životnímu prostředí i společnost, která je vyrábí.

 http://cosmetics.ecocert.com