ZÁZRAČNÝ ŠÍPKOVÝ OLEJ

 

Zázračný Šípkový olej

Šípkový olej se vyrábí se ze semen šípku technologií lisování za studena a patří k nejcennějším olejům vůbec. I díky tomu ho přírodní kosmetika výrazně a velmi ráda využívá.  V šípkovém oleji naleznete například vitaminy A, B, C, E, K, nenasycené mastné kyseliny, draslík, železo, vápník a hořčík. Je také bohatý na antioxidanty.

Šípkový olej je velmi oblíbený hlavně díky svým výrazným regeneračním a hydratačním účinkům.

Šípkový olej v boji s vrásky 

Šípkový olej je velmi oblíbený pro své výrazné regenerační a hydratační účinky. Funguje jako antioxidant, výrazně chrání pokožku před volnými radikály a zpomaluje proces stárnutí. Obsažený vitamín E je pro pleť velmi důležitý, dodává ji potřebnou péči a hlavně hloubkovou hydrataci. Obsažený Vitamin C navíc podporuje tvorbu kolagenu. Více druhů prospěšných mastných kyselin napomáhá správné stavbě kožních buněk. 

Pokud bojujete s vrásky, určitě sáhněte po šípkovém oleji. Můžete jej používat samostatně, namísto klasického pleťového krému. Není vhodný jen pro zralou pokožku, dokonce majitelky mastné pleti se jej nemusí bát. Šípkový olej je výjimečný tím, že nezanechává pocit mastnoty, protože patří do kategorie tzv. suchých olejů. Díky této vlastnosti jej můžete nanášet přímo na pleť namísto krému. Stačí ho jen malá kapička na navlhčenou pleť a lehce zapracovat do pokožky. Výsledkem pravidelného používání je jemné vyhlazení stávajících vrásek a zpomalení vzniku nových.

Vyrobte si domácí olejovou masku s šípkovým olejem

Smíchejte polévkovou lžíci šípkového oleje s několika kapkami mandlového nebo avokádového oleje. Do této směsi olejů namočte vatový tampon a přiložte na pleť. Nechte působit 30 minut. Při suchém ekzému se šípkový olej osvědčil v kombinaci s levandulovým esenciálním olejem.

Zázračný šípkový olej na zralou pleť a vrásky

Šípkový olej můžete používat na celé tělo

Šípkový olej je opravdu vitamínovou bombou. Obsahuje dokonale namíchaný koktejl výživných látek, zejména antioxidantů a mastných kyselin, které jsou vhodné při léčbě kožních problémů. Lze ho použít při psoriáze, ekzémech, dokonce při proleženinách.  Také na drobné jizvičky po popáleninách, stařecké skvrny nebo strie. Pleti dodá potřebnou hydrataci a navrací jí ztracenou elasticitu.

Sérum na jizvy

Stačí k polévkové lžíci šípkového oleje přidat po dvou kapkách esenciálního oleje ze santalového dřeva, pačuli a heřmánku. Krouživými pohyby vtírejte na poškozená místa.