SÁZEJ STROMY S HOME FOR TREES

Sázej stromy s Home For Trees

 

Už dlouho jsme přemýšleli, jaký další krok bychom měli uskutečnit, abychom zase o něco více pomáhali přírodě a mohli do toho zapojit i Vás. A tak jsme začali pokukovat po různých neziskových organizacích, slovo dalo slovo a vznikla krásná a pro nás velmi zajímavá spolupráce s Home for Trees. 

home for trees logo

Home for Trees  je ekologická organizace (v překladu Domov pro stromy), která funguje jako platforma pro vědomou ochranu a péči o stromy a lesy České republiky a sázení nových. Což je naprosto super a věříme, že to bude zajímat i Vás. :-)

V naší nabídce nyní můžete najít novou sekci Zasaď nový strom“ (v kategorii ekodomov), kdy za pouhých 99kč, zakoupíte / sponzorujete zasazení jednoho listnatého v České Republice. Na oplátku od nás dostanete certifikát vytištěný, jak jinak, než na recyklovaném papíře, který si můžete ponechat, nebo někomu věnovat. Nabídku zasazení stromku najdete také i v předposledním kroku v e-shop pokladně.

A PROČ?

Protože planeta i MY to potřebujeme! Víte, že vlivem změny klimatu, jako je například sucho, kůrovcové kalamity, eroze půdy a další, jsme za rok 2019 v ČR přišli o zhruba 30 % lesů a tato hrozivá čísla stále stoupají? Je třeba tyto lesy opět obnovit a vytvořit jich ještě mnohem víc.

Do sázecích akcí se Home for Trees snaží zapojovat i různé školy a studenty, které se snaží inspirovat a pomoci jim získat povědomí o různých ekologických otázkách. Stejně tak se sázecích akcí můžete účastnit i Vy. Ano! Na facebook stránkách se během jara a podzimu vytváří hromadné pozvánky na tyto akce, na které můžete také dorazit a zasadit si svůj strom. A třeba i víc. Co Vy na to? Za nás ideálně strávený čas v přírodě! :-)

Sázení listnatých stromů s home for trees v České Republice

O ORGANIZACI HOME FOR TREES

Zakladatelka a ředitelka ekologické organizace Home for Trees z.ú. Chrání lesy je Michaela Weissová, která spolupracuje s odborníky z oblasti ekologie, hydrobiologie, lesnictví, arboristiky a permakultury. Můžete ji znát i z blogu Slunečný život.

Vizí organizace jsou bohaté zdravé lesy plné rozmanitého života všech forem, které k nim přirozeně náleží. Také biodiverzní, harmonická lesní společenství plná ptáků, vody a vláhy, rostlin, hmyzu, hub a dřevin, o něž s láskou a úctou pečujeme a která jsou otevřená každému teď, i všem po nás příchozím. A vytvoření široké komunity podobně naladěných lidí, kteří se dobrovolně hlásí k ochraně, sázení, učení se a spolupráci, v lesích naší Země.

Motto organizace Home for Treea

„Když odejdou ze světa peníze, nic se nestane.  Když odejdou ze světa stromy, je konec.“

Společné sázecí, uklízecí a edukační akce po celé ČR se koordinují přes FB skupinu Home for Trees a také přes emaily. Pokud se k nim budete chtít připojit, vložte prosím svou emailovou adresu dole na jejich oficiálních stránkách a tak budete včas o všem podstatném informováni. 

V kostce: Home for trees

  • chrání a obnovují zničené lesy
  • organizují sázecí, uklízecí a edukační akce v lesích po celé ČR a pracují také na spolupráci se SK
  • pořádají sázecí teambuildingy a sázecí společenské akce pro firmy
  • pomáhají firmám se zeleným marketingem a budováním jejich společenské odpovědnosti (CSR)
  • zapojují děti a studenty základních a středních škol do ochrany lesů
  • propojují se s uměleckými projekty, jejichž prostřednictvím šíří myšlenku potřeby ochrany lesů
  • pomáhají svým know-how zhodnocovat investice do nákupů lesů a orné půdy
  • vytváříme zdravou komunitu podobně naladěných lidí se zájmem o přírodu, kteří prostřednictvím smysluplné činnosti pomáhají sobě i planetě zároveň 

Home for Trees vítá jakoukoli finanční pomoc, která okamžitě půjde na plnění záměrů v oblasti ochrany a obnovy lesů v ČR. Pokud byste rádi sponzorovali organizaci přímo, disponují transparentním účtem, na který můžete zaslat libovolnou částku.  Po zaslání Vám bude na požádání vystaveno daňově odečitatelné potvrzení o daru, o které si můžete napsat na info@homefortrees.com.