OBALY Z CUKROVÉ TŘTINY A OBRÁCENÝ SKLENÍKOVÝ EFEKT

Obaly-z-cukrové-třtiny-a-obrácený-skleníkový-efekt

V Urtekramu mají rádi přírodní produkty a svět, ve kterém žijeme. Stejně jako my. Sami ví moc dobře, že je velmi důležité, se starat o naše životní prostředí. A také se zajímat, z čeho se kosmetické obaly vyrábějí. Přírodní kosmetika od značky Urtekram je jedna z nejoblíbenějších a jejich produktů se měsíčně prodá tisíce. Složení mají na jedničku, jak ale omezit svoji ekologickou stopu, co se týče plastových obalů?

A tak přišla na svět naprosto skvělá myšlenka vyrábět obaly z rostlinných materiálů – a to konkrétně z cukrové třtiny. Přesně z odpadu z cukrové třtiny, který vzniká při jejím zpracování. V průběhu roku 2019 chce Urtekram změnit všechny čistě plastové obaly na obaly vyrobené na rostlinném základu – z cukrové třtiny. I tak si obaly zachovají stejnou kvalitu a odolnost jako ty původní.

OBRÁCENÝ SKLENÍKOVÝ EFEKT

Cukrová třtina je obnovitelný zdroj a při jejím pěstování je ze vzduchu vstřebáváno CO2. Taková jedna tuna cukrové třtiny vstřebá až 2 tuny CO2. Od teď už Urtekram při výrobě svých obalů COneprodukuje. Ba naopak, dochází k jeho snižování. Říkají tomu “obrácený skleníkový efekt“.

ZERO WASTE PROCES

Cukrová třtina na výrobu ekologických obalů Urtekram

Jakmile se cukrová třtina sklidí, je z ní lisována šťáva, z které se pak vyrábí cukr. Zbytky stonků, bagasa a ostatního odpadu už k jeho výrobě vhodný není. Tímto způsobem nejen že firma využije obnovitelný zdroj, ale zpracuje tak celou rostlinu cukrové třtiny. Za nás úžasný příklad pro “zero-waste” proces.

FSC CERTIFIKACE

Urtekram používá jen kartony a papír, který má FSC certifikaci (Forrest Stewardship Council). Ten zaručuje, že na výrobu papíru a kartonů bylo použito pouze dřevo z ekologicky obhospodařovaných lesů s ohledem na vzdělávání, bezpečnost práce a platové podmínky lesníků. Tištěné materiály  jsou 100% recyklovatelné bez obsahu škodlivých látek a těžkých kovů.

OBSAH PLNÝ PŘÍRODY

Urtekram vyrábí čistou a přírodní vlasovou i tělovou kosmetiku už od roku 1970. A proč? Jsou si vědomi toho, že naše tělo vstřebává všechny látky, které k péči o naše tělo používáme. Stejně jako vstřebává všechno, co sníme.

Ve zkratce – produkty Urtekram:

  • Mají certifikaci COSMOS ORGANIC udělenou sdružením Ecocert Greenlife.
  • NEOBSAHUJÍ endokrinní disruptory jako jsou parabeny a další syntetické konzervanty.
  • OBSAHUJÍ složky rostlinného původu.
  • NEOBSAHUJÍ ropné deriváty a další složky vyrobené z ropy.
  • NEJSOU testovány na zvířatech.

Za nás palec nahoru! :-)