NA CO SE POUŽÍVÁ RŮŽOVÁ VODA? OBJEVTE S NÁMI KOUZLO ČISTÉ PŘÍRODY

46571977_mKouzlo mnoha přírodních produktů tkví v široké škále jejich možného použití. Velmi často jsou vhodné pro všechny typy pleti, díky svému přírodnímu složení totiž nedráždí ani tu nejcitlivější pleť. Růžová voda rozhodně patří mezi tyto přírodní univerzální produkty.

Růžová voda se vyrábí z růže damašské neboli damascénské. Jedná se o její hydrolát. Ten vzniká jako vedlejší “odpadní” produkt při výrobě esenciálních olejů. Do vody se v podstatě vylouhují látky obsažené v použité rostlině. Pro výrobu se používají pouze okvětní lístky této nádherné květiny. Damašská růže je již mnoho staletí oblíbená při použití v kosmetice, medicíně, parfumerii nebo pouze jako okrasná rostlina - osobně se mi dokonce líbí více než klasická růže.

 

 

pouziti-rozova-voda-damasska-ruzeNA CO VŠECHNO SE DÁ POUŽÍT RŮŽOVÁ VODA?

DOKONALÁ PLEŤ

Jak už bylo řečeno, růžová voda je vhodná pro všechny typy pleti.
Velmi hojně se používá například v krémech či sérech pro zralou pleť, protože dokáže redukovat vrásky, navracet a obnovovat ztracenou elasticitu a dodat hydrataci. Hydratace je nutná v každém věku pro každý typ pleti - k tomu může výborně posloužit čistá růžová voda, případně v kombinaci s vaším oblíbeným krémem či pleťovým olejem. Samotné oleje sice nedokáží hydratovat, mají ovšem jiné blahodárné účinky na pleť - jedním z nich je uzamčení a dlouhodobé udržení vlhkosti a hydratace v pleti. Je tedy vhodné je aplikovat na navlhčenou pleť, například právě růžovou vodou.

Růžová voda má protizánětlivé účinky, kosmetika s jejím obsahem je tedy vhodná i na velmi citlivou a podrážděnou pleť, pomáhá ji zklidnit, zbavit zarudnutí, akné, dermatitidy či ekzému. 

ruzova-voda-pouzitiPokud používáte make-up, můžete použít kombinaci krému a růžové vody místo podkladové báze (primeru). K fixaci hotového make-up looku pak stačí obličej přestříkat růžovou vodou. Po zaschnutí udrží vše na svém místě spoustu hodin.

Květinovou vodu lze také použít k finálnímu dočištění a tonizaci pleti po odlíčení.
Tip: během léta poslouží růžová voda samostatně jako příjemné osvěžení kdykoliv během dne. 

 

SLADĚNÉ TĚLO A NAŠE MYSL

Kromě již zmíněného tipu na osvěžení kdykoliv během dne si můžete dopřát i příjemnou a voňavou koupel. Růžová voda bude hydratovat a tonizovat celé vaše tělo, pokud si ji přidáte v malém množství do napuštěné vany (stačí cca panák). Zbývá už jen zapálit svíčku (ideálně také růžovou) a máte recept na dokonalý relax. Růže se také používá v aromaterapii, napomáhá od stresu a zklidňuje, může vás zbavit i bolesti hlavy. Když ji nastříkáte do místnosti, můžete si užít všechny tyto její benefity a jako bonus bude celý váš byt krásně vonět.
Uvolňuje nejen mysl, ale i tělo - svaly a klouby. Dá se aplikovat přímo na bolavá místa a vmasírovat, můžete také přikládat ve formě obkladů. 

  

VLASY HEDVÁBNÉ NA DOTEK

Růžová voda je prostě univerzální, dá se tedy použít i na vlasy. Poslouží vám jako bezoplachový kondicionér. Po klasickém mytí si ji nastříkejte do mokrých / vlhkých vlasů (nepřežeňte to) a poté nechte volně uschnout, nebo vyfoukejte fénem. Zajistí hydrataci, jemnost a lesk. Někomu vyhovuje pouze do délek vlasů a konečků, jiní si ji chválí i na pokožku hlavy - vyzkoušejte, co bude vyhovovat právě vám.

 

Věřím, že si v zázračné růžové vodě každý najde to své pravé využití. :)

 

 

LEA švecová

 Autor článku: Lea Švecová

"Jsem naprosto normální až obyčejná mladá žena. Část života jsem prožila na vesnici, a tak mám velmi blízko k přírodě. Miluju procházky, západy slunce a zvířata. Ani nevím, jak jsem se dostala k tématům ekologie, ale jednoduše to zapadlo do mého života a je jeho nedílnou součástí od mých 18 let. Láska ke knihám, češtině a psaní ve mně byla ještě dávno předtím. Psaní článků o přírodní kosmetice je tedy pro mě úžasnou fúzí mých oblíbených věcí a úžasná seberealizace."