HYDRATAČNÍ ZÁZRAK JMÉNEM KYSELINA HYALURONOVÁ. NA CO JE DOBRÁ A JAK SE POUŽÍVÁ?

hydratacni-zazrak-jmenem-kyselina-hyaluronova--na-co-je-dobra-a-jak-se-pouziva-2Ušetřím vás složitých chemických pojmů, názvů a vysvětlivek. Kyselina hyaluronová je zkrátka chemická látka - přírodní polysacharid, tekutina, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Jejím hlavním úkolem je udržovat vodu, tudíž je zásadní pro hydrataci. V nejvíce koncentrovaném množství ji najdeme v očích, kolem kloubů a samozřejmě také v kůži.

 

PROČ JE TAK DŮLEŽITÁ?

Hydratace je zásadní pro mladistvý, vyhlazený a zdravý vzhled naší pokožky a na to se dnes zaměříme. Vlivem stárnutí dochází k úbytku kyseliny, je proto potřeba ji získávat z jiných zdrojů, chceme-li nadále využívat jejích přínosů. Díky přirozenému výskytu v organismech se jedná o úžasného přírodního pomocníka. Tělu je vždy bližší to, co si samo dokáže vyrobit, oproti syntetickým náhražkám s podobnými vlastnostmi. Jako příklad zde uvedu výplň obličejových vrásek – lze použít právě kys. hyaluronovou, nebo botox. Zásadní rozdíl tkví ve vlivu dané látky na obličejové svaly. Po botoxu výrazně přijdete o schopnost mimiky, což se vám s kyselinou nestane. Já mám ráda možnost ukázat svým obličejem radost, smutek nebo vztek, volila bych tedy přírodní možnost; látku, kterou již moje tělo zná. Co byste si vybrali vy?


hydratacni-zazrak-jmenem-kyselina-hyaluronova--na-co-je-dobra-a-jak-se-pouziva (2)Kyselina hyaluronová vytváří propletené řetězce, můžete si je představit jako síť. Tato síť má jednotlivá oka a v nich umí ukládat kolagen nebo elastin, jež přispívají především k pružnosti a pevnosti pokožky. Pokud je kyseliny hyaluronové málo, oka v této pomyslné síti jsou moc velká nebo je síť dokonce „roztrhaná“ a kolagen v ní tudíž dobře nedrží = pokožka ztrácí svou pevnost, pružnost a odolnost. Proto je tak zásadní pro zachování mladistvého vzhledu pleti. 

Na trhu najdeme mnoho produktů obsahující kyselinu hyaluronovou. I v běžných drogeriích najdeme velmi účinné přípravky. Vyrábí se denní i noční krémy, esence, tonika, pleťové masky, vlasová kosmetika nebo séra. Kyselina nebývá jedinou účinnou látku – často ji najdeme v kombinaci s kolagenem nebo vitaminem C. Z tohoto trojkomba můžeme opravdu úžasně těžit a opticky zlepšit pleť již po pár použitích, protože vitamin C mí schopnost pleť na pohled vyloženě rozzářit, a tudíž více vynikne kolagenové zpevnění a hyaluronová hydratace. Toto spojení se často vyskytuje také v doplňcích stravy, tabletkách. I vnitřní užití vám může pomoci s čerpáním všech benefitů, hlavně v dlouhodobém měřítku. 

 

 

NA CO SE ZAMĚŘIT?

Kyselina hyaluronová má různě velké molekuly, na což se při výběru konkrétní kosmetiky také zaměřte. Větší částice neproniknou tak hluboko do pokožky a jsou vhodné pro vyhlazení drobnějších vrásek. Ty menší proniknou hlouběji, lépe udržují hydrataci a vyhlazují i hlubší vrásky. Pro dobrý účinek je samozřejmě důležitá i koncentrace účinné látky. U kyseliny hyaluronové je ideální 1 – 2% podíl. Na našem e-shopu najdete mnoho různých produktů s obsahem kyseliny hyaluronové pro různorodé použití. Tak neváhejte a vyzkoušejte její sílu na vlastní kůži.

 

hydratacni-zazrak-jmenem-kyselina-hyaluronova--na-co-je-dobra-a-jak-se-pouziva-3JAK SE POUŽÍVÁ SÉRUM S KYSELINOU HYALURONOVOU?

Na dobře vyčištěnou, tonizovanou a mírně navlhčenou pleť naneste 2-3 kapky pleťového séra a vmasírujte do pokožky (oblast tváře, krku a dekoltu). Po vstřebání vždy naneste pleťový krém.

Tip: Sérum je vhodné pro všechny typy pleti, obzvlášť pro suchou a dehydratovanou pleť. Sérum můžete používat samostatně, nebo ho můžete přidat např. do oblíbené masky.

 

 

 

LEA švecová

 Autor článku: Lea Švecová

 "Jsem naprosto normální až obyčejná mladá žena. Část života jsem prožila na vesnici, a tak mám velmi blízko k přírodě. Miluju procházky, západy slunce a zvířata. Ani nevím, jak jsem se dostala k tématům ekologie, ale jednoduše to zapadlo do mého života a je jeho nedílnou součástí od mých 18 let. Láska ke knihám, češtině a psaní ve mně byla ještě dávno předtím. Psaní článků o přírodní kosmetice je tedy pro mě úžasnou fúzí mých oblíbených věcí a úžasná seberealizace."