❗ Vánoce jsou za rohem = přetížení dopravci. Víme, že se na Vaše objednávky moc těšíte, ale mějte teď prosím s nimi trpělivost. Dělají, co mohou. Děkujeme.❤️

20 tipů jak využít Jedlou Sodu v domácnost!

 

jedla-soda

 

20 skvělých triků s Jedlou sodou…

Jedlá Soda neboli Hydrogenuhličitan sodný je bílý prášek se zásaditým pH. Má neskutečně rozsáhle využití v domácnosti i v péči o naše tělo, nezatěžuje přírodu a navíc Vás stojí jen pár korun. Pojďme si tedy říct s čím vším nám pomůže, a že toho opravdu není  málo…

 

Péče o tělo a zdraví

1) Skvělý Antiperspirant – pro neutralizaci zápachu Vám pomůže jedlá soda. Stačí nasypat prášek do ruky a poté aplikovat do podpaží. Zní to bláznivě, ale opravdu to pomáhá :-)

2) Pálení žáhy Pálí Vás žáha? Tento nepříjemný pocit zná hodně z nás. Od něho Vám uleví sklenice vody s dvěma lžičkami jedlé sody. Důležité je brát na vědomí, že se toto řešení nesmí stát pravidelným.

3) Bolest krku – Kloktání připravené směsi jedné lžičky sody s deci vody Vám zaručeně pomůže.

4) Peeling – vyrobte kaši z jedlé sody a vody, jemně vmasírujte do pokožky a poté pořádně opláchněte. Nahradíte tak skvěle klasický peeling, pleť krásně zjemníte a zbavíte se odumřelé kůže.

5) Revitalizace oslabených vlasů – Udělejte si slabý roztok sody s vodou a tím vlasy umyjte nebo jen opláchněte. Z vlasů vyplavíte veškeré usazené kovy, nečistoty, zbytky laku, gelu a ostatním stylingových přípravků.

6) Bodla Vás včela nebo jste se spálili na sluníčku? - Vytvořte kašičku ze sody a vody, kterou naneste na poraněné místo, zmírní bolest i otok

7) Bělení zubů – jedlou sodu v malém množství nasypeme na kartáček a společně se zubní pastou vyčistíme zuby. Jedlá soda je ovšem natolik silná, že byste se měli vyhnout každodennímu používání.

8) Svěží dech - Nasypte čajovou lžičku do půl hrnku vody a zamíchejte. Směs protřepte v ústech a kloktejte. Poté ústa vypláchněte vodou. Všechny pachy jsou neutralizovány, ne jen překryty.

jedla-soda-bika

 

Domácnost

9) Pečení - Při pečení můžete nahradit kypřící prášek malým množstvím jedlé sody.

10) Neutralizace pachů – jedlá soda neutralizuje nepříjemné zápachy, stačí ji nasypat do malé misky, zanechat na daném místě a máme vystaráno. Ideální i pro neutralizace zvířecích pachů. Tip: pokud k ní nakapeme ještě pár kapek esenciálního oleje, současně s neutralizací pachů i provoníme například naší ložnici.

11) Zapáchají nám boty – stačí nasypat malé množství jedlé sody do zapáchajících bot, nechat přes noc působit, ráno vyklepat a nepříjemný pach je pryč.

12 Mytí nádobí – stačí vytvořit roztok z jedlé sody a vody a výborně umyjete a odmastíte zašpiněné nádobí.

13) Úklid domácnosti – stačí nasypat na vlhkou houbičku jedlou sodu a skvěle vyčistíme koupelnu, záchod i kuchyň. Poté opláchněte či pořádně setřete vodou.

14) Praní – vodní lázeň se sodou připravte pro více znečištěné prádlo. Prádlo do lázně ponořte a nechte působit klidně celou noc. Ideální na mastné skvrny, skvrny od krve a další. Stejně tak vodní lázeň můžeme použít i na utěrky a bílé pleny.

15) Náročnější špína – Již zmíněná kašička ze sody se dá použít i na více zanesené pekáče, hrnce či grill. Působí stejně jako tekutý prášek. To lze využít u na jiné plochy jako je stůl, wc či plotýnky.

16) Čištění odpadu – pár lžic nasypte do odpadu a zalijte horkou vodou.

17) Myčka či pračka hrnek jedlé sody nasypte do myčky nebo pračky a zapněte na nejkratší program. Skvěle je to vyčistí a zbaví případných pachů.

18) Zapáchající koberec a sedačka – v případě, že máme doma domácího mazlíčka, jste kuřák nebo Vám prostě jen smrdí koberec, sedačka či jiné potahy. Stačí jen posypat jedlou sodou a poté vysát. Výborně neutralizuje pach.  Stejným způsob můžete použít i na pelíšek vašeho mazlíčka.

19) Olejové skvrny kašička vytvořená ze sody a vody skvěle odmastí i silné olejové skvrny, například i z podlahy vaši garáže.

20) Stříbrovytvořte si kaši a naneste na zatmavlý a zanesený prstýnek či řetízek. Výsledek Vás opravdu překvapí.

 

Vyzkoušejte naše tipy a rady na vlastní kůži a přesvědčte se, že čistý domov můžete mít i za pár korun. Nabídka jedlé sody zde.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.