TO NEJJEMNĚJŠÍ HÝČKÁNÍ. JAKÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA JE VHODNÁ PRO MIMINKO?

To nejjemnější hýčkání. Jaká přírodní kosmetika je vhodná pro miminko?

S příchodem miminka na svět přichází i spousta otázek a ještě více různorodých odpovědí.  Jak s nimi naložíte, je jen na Vás. Je naprosto samozřejmé, že každá maminka chce pro své dítě to nejlepší. A co se týče kosmetiky, samozřejmě to nejčistší a nejemnější, aby byla jeho pokožka doslova jako v bavlnce. Miminka mají, na rozdíl od dospěláků, pokožku velmi jemnou a citlivou. Výběr správných produktů vám leckdy může usnadnit život a uchránit váš spánek od spousty hodin pláče. Ten totiž může velmi lehce zapříčinit například nepříjemně svědící pokožka nebo zaražené prdíky.

POKOŽKA MIMINEK JE PĚTKRÁT TENČÍ NEŽ TA DOSPĚLÁCKÁ

Pokožka malých dětí je na rozdíl od té dospělácké opravdu velmi citlivá a až pětkrát tenčí. Prozatím se potní a mazové žlázy vyvíjejí, což je spojeno i s tím, že se malé děti nepotí a celkově mají zhoršenou termoregulaci. To způsobuje, že jejich pokožka je mnohem náchylnější k vysoušení a případné dehydrataci.  Navíc mnohem lépe a snadněji přijímá to, co na ni namažete. Mezery mezi kožními buňkami jsou u miminek větší než u dospělého jedince, a tak je opravdu důležité přemýšlet nad tím, s čím jejich pleť přijde do kontaktu. Nejen náš žaludek, ale i pokožka potřebuje kvalitní stravu! Případné škodliviny ve špatně zvolených kosmetických produktech se do pokožky zavrtají jako nic.

Roztomilé dětské nožičky

Po narození si dětská pokožka vytváří vlastní obranyschopnost, i proto je důležité ji zbytečně nezatěžovat. I když vás všechny marketingové kampaně vyloženě nabádají k opaku a k nakoupení šíleného množství různých typů produktů. Opak je pravdou. Na začátku je důležité poznamenat, že i v tomto případě platí heslo: “Méně je více“.

 

 

NA VANIČKU PLNOU BUBLIN ZAPOMEŇTE

Do prvního roku dítěte si při koupacím rituálu vystačíte jen s čistou vodou, není třeba žádné zbytečné kosmetiky navíc. Pokud budete chtít, můžete třeba přidat jen hrnek heřmánkového čaje. První tři měsíce je pokožka opravdu jemná, a pokud nebude vyloženě nutné, stačí vlažná koupel 3x do týdne. Později můžete častěji. Ideální teplota vody je tělesná teplota a čvachtání stačí jen opravdu pár minut. Při otírání mokré pokožky zkuste moc netlačit a nedřít. Ač se vám bude zdát ručník sebevíce jemnější, pokožka miminka je natolik jemná, že by se mohla podráždit. Stačí jen tak jemně ťupkovat.

Přírodní kosmetika je vhodná pro novorozence. Spinkající miminko u máminky.

PO KOUPAČČE PŘICHÁZÍ MAZLENÍ

Po okoupání je důležité dopřát dětské pleti řádnou dávku hydratace, minerálů a vitamínů. Není třeba kupovat produkty obsahující mnoho složek. Tady jsou značkou ideál čisté panenské oleje, které pokožku pěstí, zvláčňují, jsou čistě rostlinné a té nejvyšší kvality. Doporučujeme se především zaměřit na mandlový, meruňkový, měsíčkový či kokosový olej. Skvělé je i bambucké máslo. Panenského oleje stačí opravdu jen malá kapka a doporučujeme ho aplikovat na ještě lehce vlhkou pokožku. Olej napomůže vlhkost do pokožky zapracovat a udržet ji tak déle hydratovanou. Ideální jsou pomalé krouživé pohyby po celém tělíčku, než se olej vstřebá. Na pokožce se vytvoří lehký ochranný film, který snižuje možnost vzniku opruzenin a jiných podráždění. Takový rituál si rychle oblíbí nejen vaše miminko, ale i vy. Navíc taková příjemná masáž okolí bříška může ulehčit bolavému pupíku od prdíků.

PROBLÉMY PŘETRVÁVAJÍ?

Pokud problémy s opruzeninami nadále přetrvávají, doporučujeme sáhnout po mastičce s obsahem zinku, která účinně ulevuje při drobných podráždění pokožky, zklidňuje pokožku a urychluje hojení drobných oděrků a opruzení.

MANDLOVÝ OLEJ

Mandlový olej je svým složením vhodný i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku. I proto je číslem jedna mezi našimi typy. Zklidňuje podráždění při opruzení, lehce se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Na pokožce vytváří jemný ochranný film, který má silné zklidňující a regenerační účinky.

Mandlový olej je navíc velmi výživný, bohatý na minerály a vysoký podíl vitaminů A, E a F. Je vhodný i pro miminka, která trápí akné, ekzém, lupénka či jiná kožní onemocnění. Mandlový olej pokožku aktivně regeneruje, posiluje a chrání ji před opětovným podrážděním či poškozením.

Měsíčkový olej je čistý macarát krásné oranžové barvy. Je znám svými protizánětlivými, mírně antibakteriálními, antioxidačními a regeneračními účinky.

MĚSÍČKOVÝ OLEJ

Měsíčkový olej je čistý macarát krásné oranžové barvy. Je znám svými protizánětlivými, mírně antibakteriálními, antioxidačními a regeneračními účinky. Hodí se pro péči všech typů pokožky. Nejvíce však uleví přecitlivělé, podrážděné, mírně až abnormálně zarudlé pokožce.

Měsíčkový olej je velmi doporučovaný je pro pokožku novorozeňat a dětí. Přirozeně potlačuje kožní záněty, plísně a ekzémy. Má pozoruhodné hojivé účinky, podporuje regeneraci a tvorbu nových buněk, eliminuje škodlivé vnější vlivy a vytváří ochrannou bariéru na povrchu pokožky.

KOKOSOVÝ OLEJ

Kokosový olej se vyrábí ze zralých plodů kokosu, které se ručně zpracovávají tradiční metodou, to znamená lisováním za studena. Jedině tak si olej uchovává všechny vitamíny a antioxidační látky prospěšné lidskému organismu. Charakteristická je jeho tuhá konzistence, která se přibližně při teplotě 25°C  a kontaktu s pokožkou mění na tekutou. Vhodný je i pro velmi citlivou, poškozenou a alergicky reagující pokožku. Snadno se vstřebává a nezanechává nepříjemný pocit mastnoty, což ocení zejména lidé s mastnější pletí. I díky tomu je vhodný na miminkovskou pokožku. Kokosový olej má všestranné a blahodárné využití v péči o pleť, pokožku a vlasy. Intenzivně hydratuje, chrání a přirozeně regeneruje. Dokonce působí jako přírodní antibiotikum, které napomáhá ničit bakterie, viry, kvasinky i plísně.

Bambucké máslo je univerzální vysoce vyživující a pečující máslo plné vitamínů a minerálů.

BAMBUCKÉ MÁSLO

Bambucké máslo je univerzální vysoce vyživující a pečující máslo plné vitamínů a minerálů. Je vhodné pro všechny typy pokožky. Standardně je ve formě tuhého másla, které se při kontaktu s teplem rychle rozpustí a příjemně splývá s pokožkou. Zvyšuje její obranyschopnost, udržuje pokožku pružnou a vláčnou, zklidňuje ji a regeneruje postižená místa ekzémy, lupénkou a akné. Chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce), dokonce zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám, má protizánětlivé účinky.

Bambucké máslo urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných oděrek, je výbornou prevencí proti popraskání kůže a vzniku strijí. Především se doporučuje k ošetření jemné dětské pokožky (např. v oblasti plen), vytváří na ni ochranný filtr, přitom neucpává póry a tak pokožka může naprosto volně dýchat.

NEJKRÁSNĚJŠÍ HLAVIČKA POD SLUNCEM A BEZ LUPŮ!

Miminka často trápí tzv. Seboroická dermatitida, která vypadá na první pohled jako lupy. Způsobuje to zvýšená činnost potních žláz, a i když to nevypadá zrovna vábně, nejde o závažný problém. Stroupky na dětské hlavičce vás budou všemožně lákat, abyste je vybírala a seškrabávala nehtem. To ale nedoporučujeme. Mohlo by dojít k narušení vlasového kořínku. Časem sami zmizí. Pokud budete chtít, můžete jim v tom trochu napomoci a rychleji ulevit dětské hlavičce.

K tomuto kouzlu opět nepotřebujete žádné speciální přípravky, vystačíte si s přírodními a čistými mazadýlky na pokožku. Stačí dopřát hlavičce jemnou masáž a vydatně ji promazat čistým panenským olejem.

Může to být opět jeden z výše doporučovaných – bambucké máslo, kokosový, mandlový či měsíčkový olej.  Nasaďte bavlněnou čepičku a nechte zábal nějakou dobu působit. Postačí 30 minut před koupáním, ale můžete ponechat i mnohem déle. Klidně celý den. Masáž napomůže s prokrvením a obnovou kůže, navíc suché stroupky změknou a obsažené látky urychlí jejich hojení. Časem půjdou i mnohem snáze vyčesat z vlásků, k tomu ideálně použijte měkký hřebínek, aby nedošlo k podráždění vlasové pokožky.