PŘÍRODNÍ ZESVĚTLENÍ VLASŮ BEZ LÉKAŘSKÉHO PEROXIDU

prirodni-zesvetleni-vlasu-bez-lekarskeho-peroxiduRáda byste melíry, světlejší konečky či celoplošné zesvětlení vlasů? A že nechcete vlasy ničit lékařským peroxidem? Představíme Vám několik způsobů, jak si vlasy zesvětlit přírodní cestou. Budete využívat jen dary přírody, které Vašim vlasům neuškodí.

 

MED A OCET

Med jako takový obsahuje přírodní peroxid vodíku. Tento peroxid, jako jiné, ničí barevný pigment, melanin, takže dokáže zesvětlit vlasy. Tento peroxid, který med obsahuje se aktivuje ředěním. Na rozdíl od lékařského peroxidu, který je běžně v koncentraci 3 % objemu, je v koncentraci 1 mmol (milimolu) na litr medu. Díky jeho menší koncentraci je tento peroxid velmi šetrný a vlasy zesvětluje mnohem mírněji než lékařský peroxid. Med jako takový je skvělý i na hydrataci. Vlasy budete mít tedy i krásně hydratované.

 

JAK NA TO?

Budete potřebovat misku, med, ocet a (to už je zcela na Vás, jestli přidáte) arganový olej (ten Vám poskytne hebké a lesklé vlasy) a skořici (ta sama o sobě také mírně zesvětluje).

Ocet s medem smícháte v poměru 2:1, dále do směsi přidáte lžíci arganového oleje a poté čajovou lžičku skořice. Vše smícháte, a to hlavní máte připravené. Teď si na aplikaci připravíte Vaše vlasy. Nejideálnější je, když budete mít vlasy třeba 2-3 dny po umytí. Vlasy nesmí být úplně mastné, jelikož mastnota by Vámi připravenou směs nenechala působit tak nejlépe, jak jen to umí. Směs aplikujte na suché vlasy pro nejefektivnější výsledek.

 

APLIKACE NA VLASY

Směs si vmasírujte do pramínků, konečků či celých délek. Můžete použít i hřeben/kartáč na vlasy, kterým si směs vmasírujete do vlasů. Můžete ho ale použít i na masáž Vaší vlasové pokožky. Ta si také zaslouží rozmazlení. Jakmile budete mít směs ve vlasech, vlasy zabalte do fólie, aby byly v teple, a nechte směs působit ideálně přes noc. Poté pečlivě vymyjte a tadá, je hotovo!

 

prirodni-zesvetleni-vlasuJEDLÁ SODA

Další skvělý pomocník nejen v kuchyni. Jedlá soda na sebe krásně váže mastnotu. Dá se využívat i v tzv. no poo metodě při umývání vlasů. Vlasy skvěle detoxikuje a při častém používání Vám i zesvětlí vlasy. Tato metoda, bohužel, není vhodná na všechny typy vlasů a vlasové pokožky. Má totiž velmi zásadité pH. To se ale dá vyrovnat jablečným oplachem. Pro citlivou vlasovou pokožku a poškozené vlasy tato metoda není vhodná, můžete zkusit jiné metody vhodné pro Váš typ vlasů a vlasové pokožky.

 

JAK NA TO?

Sodu můžete buď přisypat do Vašeho šampónu, nebo ji můžete smíchat s vodou či jablečným octem. Poté si stačí touto směsí umýt vlasy. Jestliže sodu smícháte s šampónem, tak si vlasy opláchněte, jako byste měla na vlasech normální šampón. Jestliže si ale sodu na vlasy budete dávat ve směsi s vodou či octem, tak pro lepší výsledek nechte tuto směs ve vlasech působit cca 20 minut. Poté opět smyjte.

 

ČERNÝ ČAJ

Dobrý nejen na pití. Černý čaj obsahuje kyselinu taninovou, která dokáže vlasy zesvětlit. Také dokáže stáhnout póry a dá se použít i jako deodorant. Černý čaj Vám také pomůže s mastícími se vlasy a citlivější pokožkou.

 

JAK NA TO?

Jestliže budete chtít zkusit tuto variantu, tak příprava na zesvětlení není vůbec těžká. Stačí si uvařit velmi koncentrovaný černý čaj. Nechte louhovat bez přístupu světla a vzduchu nejlépe do druhého dne. Poté si výluh aplikujte na umyté vlasy. Jestliže ale chcete využít úplně vše a nechcete nic vyhodit, tak si čajové lístky můžete rozmixovat s pár lžícemi silného výluhu a máte masku. Masku nechte působit minimálně 30 minut, maximálně celý den. Výluh nechte na vlasech 30 minut, poté smyjte vodou. Opět platí, že čím víckrát tuto kúru aplikujete, tím lépe uvidíte výsledky. Masku a výluh doporučujeme aplikovat maximálně jednou týdně.

 

CITRONOVÁ ŠŤÁVA

Je velmi pravděpodobné, že jste o této metodě již slyšeli. Tato metoda Vám může zesvětlit vlasy, ale spíše Vám jen zvýrazní Vaše světlé pramínky. Citron a jeho šťáva je bohatý na vitamin C. Vitamin C se běžně používá i v kosmetice, jelikož má projasňující účinky.

 

PŘÍPRAVA

Opět budeme vytvářet koncentrovaný roztok. Tentokrát citronové šťávy a vody. Citronovou šťávu a vodu smícháme v poměru 1:2 a poté můžeme nanést na umyté vlasy. Při této metodě budete potřebovat i sluníčko. Roztok si tedy po umytí nanesete na vlasy a pak půjdete na sluníčko odpočívat. A odpočinek si dopřejte, dokud nebudete mít vlasy suché. Poté si je můžete jít umýt. Péči je vhodné doplnit o hydratační kondicionér a octový oplach, který vlas po použití vitaminu C opět zavře. Opět platí, že při častější aplikaci budou Vaše vlasy světlejší a světlejší. Jelikož se ale jedná o citron, tak osoby s velmi citlivou pokožkou by měly zvážit využití této metody. Citron by mohl pokožku zcitlivět a podráždit.

 

PŘÍRODNÍ ZESVĚTLENÍ VLASŮVITAMIN C V TABLETKÁCH

Nejen pomocí citronu lze využít účinků vitaminu C. Můžete jej využít také ve formě tabletek, které jsou k dostání v drogériích či lékárnách. Metodu s použitím vitaminu C lze použít i při stahování henny.

 

JAK NA TO?

Budete potřebovat tabletky vitaminu C a šampón. Tyto dvě ingredience smícháte dohromady tak, aby Vám vznikla hutná pasta/maska. Tu budete aplikovat na vlhké vlasy. Ideální bude, když vlasy navlhčíte rozprašovačem, avšak i pod proudem vody si je můžete namočit, jen pak budete muset chvíli čekat, než vlasy mírně uschnou, nesmí být však úplně suché. Na vlhké vlasy rovnoměrně aplikujte Vámi vytvořenou pastu a nechte ji na vlasech působit 30 minut. Poté si vlasy umyjte. Péči je opět vhodné doplnit o hydratační kondicionér a také octový oplach, jelikož vlas je po použití vitaminu C otevřený a octový oplach jej pěkně zavře.

 

Jestliže Vás nějaký ze způsobů zaujal a budete jej zkoušet, tak přejeme, ať se vše vydaří a také budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaši zkušenost a Váš výsledek!

 

Přeji Vám krásný zbytek dne

Elen 

 elen

Autor: Elen Stroblíková

"Jsem studentka, co se zajímá o kosmetiku, ekologii a udržitelnost a ráda píše. Velkým tématem je pro mě také testování kosmetiky na zvířatech, o které se velmi zajímám a nadále předávám své znalosti o této problematice dál, aby se mohli vzdělávat další. Také miluji zvířátka.  O některá, která mimo zoo moc neuvidíte, se i starám a buduji jim láskyplné domovy, kde o ně pečuji od jejich narození."