NOVINKA: ZERO WASTE produkty do každé domácnosti

Opravdu, každý zelený krůček se počítá. A i malá změna v naší domácnosti a našich návycích může být velmi prospěšná pro planetu a může inspirovat Vaše okolí. Možností, jak nahrazovat jednorázové plasty a jiné produkty je stále více, a aby Vás to opravdu bavilo domluvili jsme naprosto úžasnou spolupráci s českou firmou Tropikalia. Jejich produkty poznáte ihned na první pohled – jsou opravdu krásně propracované, designové, koukatelné a přitom v duchu Zero Waste. Za nás to byla láska na první pohled.

Tropikalia je malá rodinná firma, která miluje přírodu a které není osud naší planety lhostejný. Snaží se žít ekologicky a přenášet tuto myšlenku dál. Vyrábí produkty, které pomáhají zlepšit situaci na naší planety a podporují lepší živo

Tropikalia lunx box, vlastní designosvá dóza na oběd, svačinu

tní prostředí. Tropikalia produkty jsou nejen “vymazlené“ a opravdu designově propracované, jsou také udržitelné, podporují regionální/lokální komunity a jsou vyrobeny z biologicky rozložitelných/recyklovatelných materiálů. Zakladatelé Zuzka a její manžel věří, že i malý krok se počítá a může přispět určitou mírou k udržitelnému a zdravějšímu životnímu stylu pro dobro naší planety a jejích obyvatel. 

LUNCH BOXY

Tento designový skvost je velmi praktický a ekologický kousek, který ocení každý, kdo si rád s sebou do práce či na výlety nosí něco dobrého na zub.:-) Lunch Box od Tropikalia vám zaručeně zpříjemní oběd či svačinku.  

A co víc? Je z velké části vyroben z přírodních obnovitelných zdrojů a jedná se o opravdu elegantní alternativu za boxy celoplastové či jednorázové. Víčko je vyrobeno z kvalitního bambusu a díky silikonovému proužku pod víčkem skvěle těsní. Tělo boxu je z ekoplastu (PLA), což je materiál vyroben z rostlinné biomasy (kukuřice, obilniny, brambory, cukrová řepa, cukrová třtina atd.) a přírodní suroviny. Při jejich pěstování nebyly použity žádné chemické látky ani hnojiva. Box lze biologicky degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus, čímž nepředstavuje žádnou ekologickou zátěž.

KOKOSOVÉ MISKY

 

Tropikalia, kokosova-miska. Zero-waste. Zdravá snídaně do kokosové misky

 

Kokosová miska od Tropikalia je 100% přírodní a ekologická miska vyrobená ručně ze skořápek kokosových ořechů ve Vietnamu. Můžete ji používat opravdu každý den na vaše oblíbená jídla, čímž tento rituál ještě povznesete na vyšší level. ???? Tahle kokosová miska je prostě “vymazlený“ a jedinečný originál vhodný do každé domácnosti. ???? A to doslova…misky se mohou lišit svým tvarem a zabarvením stejně tak, jako kokosové ořechy.

Skvělá je i na cesty a venkovní pikniky.  A co víc?  Při výrobě nejsou použity žádné chemické látky. Misky jsou pouze naleštěny kvalitním kokosovým olejem a tudíž jsou 100% přírodní a zdraví nezávadné.

Misky jsou ve velikosti S,M,L,XL a jsou vhodné třeba na cereálie, smoothie, kaše, saláty i hlavní jídla.

 

 

TROPICUP 

Tropikalia tropicup. Vlastní skleněný hrnek na kávu. Dělej si svoji oblíbenou kávu s sebou na cesty.

TROPICup je elegantní stylový hrnek vhodný na kávu či čaj. Je skvělou a designovou náhradou za stovky zbytečných jednorázových kelímků, které ničí naší planetu.

Je vyroben z kvalitního borosilikátového skla, které je odlehčené a navíc udržuje teplotu nápoje po delší dobu. TROPIcup je ozdoben protiskuzovým korkovým kroužkem, díky kterému můžete teplý nápoj bez problému uchopit. Víčko je vyrobeno z kvalitního silikonu, který velice dobře těsní. Pořiďte si svého stylového kamaráda na cesty a různé výlety a dejme společně sbohem jednorázovým kelímkům. Planeta si to zaslouží…

PS: Sklenice je sama o sobě výborná také na dezerty, které v ní vypadají skvěle. 

KOMPOSTOVATELNÉ HOUBIČKY

Kompostovatelnou houbičku od Tropikalia si ihned zamilujete. Je velmi užitečným a navíc stylovým pomocníkem do každé domácnosti. Lze použít jak na mytí nádobí, tak při úklidu domácnosti. Houbička je ručně ušita z bavlny nebo kombinace juty a bavlny, díky tomu je velmi příjemná na ruce. Výplň tvoří přírodní celulóza, která houbičce zaručuje její měkkost, ohebnost a rychlé schnutí.

Při správném používání Vám vydrží 4-5 měsícůjen si spočítejte, kolik nahradí těch jednorázových houbiček! Následně ji můžete nastříhat na malé kousky a pouze vhodit do kompostu či bioodpadu. Po použití houbičku vždy opláchněte a vyždímejte. Skladujte na čistém a suchém místě. Ideální je mít dvě a po týdnu střídat.

Omrknout celou nabídku TROPIKALIA

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.