NOVINKA: ZERO WASTE produkty do každé domácnosti

Opravdu, každý zelený krůček se počítá. A i malá změna v naší domácnosti a našich návycích může být velmi prospěšná pro planetu a může inspirovat Vaše okolí. Možností, jak nahrazovat jednorázové plasty a jiné produkty je stále více, a aby Vás to opravdu bavilo domluvili jsme naprosto úžasnou spolupráci s českou firmou Tropikalia. Jejich produkty poznáte ihned na první pohled – jsou opravdu krásně propracované, designové, koukatelné a přitom v duchu Zero Waste. Za nás to byla láska na první pohled.

Tropikalia je malá rodinná firma, která miluje přírodu a které není osud naší planety lhostejný. Snaží se žít ekologicky a přenášet tuto myšlenku dál. Vyrábí produkty, které pomáhají zlepšit situaci na naší planety a podporují lepší živo

Tropikalia lunx box, vlastní designosvá dóza na oběd, svačinu

tní prostředí. Tropikalia produkty jsou nejen “vymazlené“ a opravdu designově propracované, jsou také udržitelné, podporují regionální/lokální komunity a jsou vyrobeny z biologicky rozložitelných/recyklovatelných materiálů. Zakladatelé Zuzka a její manžel věří, že i malý krok se počítá a může přispět určitou mírou k udržitelnému a zdravějšímu životnímu stylu pro dobro naší planety a jejích obyvatel. 

LUNCH BOXY

Tento designový skvost je velmi praktický a ekologický kousek, který ocení každý, kdo si rád s sebou do práce či na výlety nosí něco dobrého na zub.:-) Lunch Box od Tropikalia vám zaručeně zpříjemní oběd či svačinku.  

A co víc? Je z velké části vyroben z přírodních obnovitelných zdrojů a jedná se o opravdu elegantní alternativu za boxy celoplastové či jednorázové. Víčko je vyrobeno z kvalitního bambusu a díky silikonovému proužku pod víčkem skvěle těsní. Tělo boxu je z ekoplastu (PLA), což je materiál vyroben z rostlinné biomasy (kukuřice, obilniny, brambory, cukrová řepa, cukrová třtina atd.) a přírodní suroviny. Při jejich pěstování nebyly použity žádné chemické látky ani hnojiva. Box lze biologicky degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus, čímž nepředstavuje žádnou ekologickou zátěž.

KOKOSOVÉ MISKY

 

Tropikalia, kokosova-miska. Zero-waste. Zdravá snídaně do kokosové misky

 

Kokosová miska od Tropikalia je 100% přírodní a ekologická miska vyrobená ručně ze skořápek kokosových ořechů ve Vietnamu. Můžete ji používat opravdu každý den na vaše oblíbená jídla, čímž tento rituál ještě povznesete na vyšší level. :-) Tahle kokosová miska je prostě “vymazlený“ a jedinečný originál vhodný do každé domácnosti. :-) A to doslova…misky se mohou lišit svým tvarem a zabarvením stejně tak, jako kokosové ořechy.

Skvělá je i na cesty a venkovní pikniky.  A co víc?  Při výrobě nejsou použity žádné chemické látky. Misky jsou pouze naleštěny kvalitním kokosovým olejem a tudíž jsou 100% přírodní a zdraví nezávadné.

Misky jsou ve velikosti S,M,L,XL a jsou vhodné třeba na cereálie, smoothie, kaše, saláty i hlavní jídla.

 

 

TROPICUP 

Tropikalia tropicup. Vlastní skleněný hrnek na kávu. Dělej si svoji oblíbenou kávu s sebou na cesty.

TROPICup je elegantní stylový hrnek vhodný na kávu či čaj. Je skvělou a designovou náhradou za stovky zbytečných jednorázových kelímků, které ničí naší planetu.

Je vyroben z kvalitního borosilikátového skla, které je odlehčené a navíc udržuje teplotu nápoje po delší dobu. TROPIcup je ozdoben protiskuzovým korkovým kroužkem, díky kterému můžete teplý nápoj bez problému uchopit. Víčko je vyrobeno z kvalitního silikonu, který velice dobře těsní. Pořiďte si svého stylového kamaráda na cesty a různé výlety a dejme společně sbohem jednorázovým kelímkům. Planeta si to zaslouží…

PS: Sklenice je sama o sobě výborná také na dezerty, které v ní vypadají skvěle. 

KOMPOSTOVATELNÉ HOUBIČKY

Kompostovatelnou houbičku od Tropikalia si ihned zamilujete. Je velmi užitečným a navíc stylovým pomocníkem do každé domácnosti. Lze použít jak na mytí nádobí, tak při úklidu domácnosti. Houbička je ručně ušita z bavlny nebo kombinace juty a bavlny, díky tomu je velmi příjemná na ruce. Výplň tvoří přírodní celulóza, která houbičce zaručuje její měkkost, ohebnost a rychlé schnutí.

Při správném používání Vám vydrží 4-5 měsícůjen si spočítejte, kolik nahradí těch jednorázových houbiček! Následně ji můžete nastříhat na malé kousky a pouze vhodit do kompostu či bioodpadu. Po použití houbičku vždy opláchněte a vyždímejte. Skladujte na čistém a suchém místě. Ideální je mít dvě a po týdnu střídat.

Omrknout celou nabídku TROPIKALIa