Zralá pleť? Jak na ní…

zrala-pokozka-zrala-plet-zrala-zena-vrasky

 

Zralá pleť? Jak na ní…

Proč se nám vrásky začnou tvořit?

S přibývajícím věkem dochází u žen k hormonálním změnám, většinou je to kolem padesátého roku. V tomto období přichází všemi neoblíbená menopauza, během které ubývá ženám důležitý estrogen a v důsledku toho také voda v pokožce. Ta je pro elasticitu pokožky velmi důležitá. Jen během prvních pěti let přechodu se z pleti vytrácí asi třetina kolagenu. Díky tomu dochází k velkému ochabnutí pleti, degeneraci mazových žláz a ztrátě hydratace. Zralá pleť je většinou vysušená. To má za příčinu zrychlenou tvorbu vrásek a stárnutí pokožky. Vhodnou péčí však můžete stárnutí pleti zpomalit, poradíme vám, jak na to….

Ze začátku je důležité poznamenat, že o pleť je nutné kvalitně pečovat celý život. Přírodní kosmetika celý život o pleť skvěle pečuje a lépe ji připraví na stáří, pleť má pak menší sklon k rychlému stárnutí. Biokosmetika a přírodní kosmetika jsou na tento úkol opravdu jako stvořené. Ty samozřejmě tento úkol nezvládnou úplně sami. Hydratace pokožky musí přicházet zevnitř i zvenčí, aby zralá pleť co nejméně podléhala úbytku potřebné vláhy.

 

Výživa zevnitř

Asi základní pokynem, který teď on nás čekáte je: Hodně pijte! Ano máte pravdu, nejlepší hydrataci zajistí samotná obyčejná čistá voda. Dalším skvělým pomocníkem pro promaštění a hydrataci jsou tučnější ryby s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin, jako je makrela, sardinka nebo losos. Teď si říkáte, že tučné ryby nejsou zrovna ideální ve věku, kdy tělo rychleji přibývá na váze, ale opak je pravdou. Tyto tuky jsou naopak velmi prospěšné jak pro správné fungování těla, tak pro vaši pleť. Mastné kyseliny, které se dokážou vmísit do membrán buněk, zvyšují také jejich pružnost. Nebojte se ani olivového a slunečnicového oleje, který jsou bohatý na omlazující vitamin E. Další skvělou vzpruhou pro oslabenou pleť jsou lesní plody, borůvky, maliny či černý rybíz. Nesmíme zapomenout na opomíjenou zeleninu, která obsahuje spousty vody. Občas dokonce i skoro polovinu jejich váhy.

Tato rada se Vám bude zamlouvat úplně nejvíc :-) Můžete se denně dopřát jednu sklenku kvalitního červeného vína. Vaši pleť tak rozmazlí velmi ceněný antioxidant – resveratol.

 

Relax

Zralá pleť potřebuje dýchat, například taková procházka každý den aspoň 20 min na čerstvému vzduchu ještě nikomu neublížila, spíše naopak :-) Vezměte s sebou i svého miláčka, ať už dvounohého nebo čtyřnohého. Anebo rovnou oba dva a jděte do přírody. Jednou za čas si dopřejte také obličejovou masáž. Nejenže si při ní skvěle odpočinete, ale dostanete tvář a dekolt opět do formy. Přírodní kosmetika a biokosmetika nabízí širokou škálu pleťových olejů, které jsou pro tento úkol jako stvořené.

 

Výživa zvenčí

Když už vrásky přijdou, zvolte kvalitní výživné kosmetické přípravky, které povzbudí produkci kolagenu a vysušenou pleť dostatečně vyživí. Přírodní kosmetika nabízí širokou škálu skvělých krémů plných šťáv a organických extraktů. Nenechte se hned strhnout reklamami na konvenční krémy, které fungují okamžitě. Všechno má mít svůj čas. Ano, oni opravdu občas fungují velmi rychle, ale obsahují například nebezpečné silikony, které pleť rychle vypnou, ale jen krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska nefungují a pleti spíše ublíží. Přírodní kosmetika Vám nabízí řešení přírodní cestou. Určitě je skvělé sledovat složení krémů. Například jsou skvělé ovocné AHA kyseliny, které jsou obsaženy například v oleji z hroznových jadérek. Ty pleť krásně zpevní a zlepší její pružnost. Nebo Aloe Vera, které navrátí pokožce potřebou vláhu a elasticitu. Další oblíbenou složkou je kyselina hyaluronová, která zaručí pleti dokonalou výživu a péči.  Samotný rakytníkový olej obsahuje vysoké množství nenasycených mastných kyselin, ty mají výtečné regenerační schopnosti. Je bohatý také na vitamin C, proto působí jako přirozený rozjasňovač a vytváří zdravý a sjednocený odstín pleti. Vysušená pokožka bude krásně vláčná a plná energie. Mohli bysme tu jmenovat do nekonečna, přírodní kosmetika a biokosmetika jsou opravdu plné kvalitních surovin, která Vám dopřejí nadstandardní péči, kterou potřebujete…

Nabídku kosmetiky ideální pro zralou plet naleznete zde.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.