Společně proti plastům

společně proti plastům

 

Společně proti plastům

 

Pojďme spolu bojovat proti plastům. Jistě jste si všimli, že poslední dobou je toto téma stále více otevíráno. Pojďme si říct pár základních faktů.

Každý den nám projde rukama několik druhů plastů. Nejčastějšími jsou nákupní sáčky či tašky, láhve na vodu, obaly na potraviny, brčka atd. I když jsme za Českou Republiku relativně hodně schopní třídiči odpadu, pouze 14 % plastových obalů z celého světa se skutečně recykluje. Zbytek byl buď převezen na skládky, nebo spálen. A tyto údaje nezahrnují plast, který je odhozen v přírodě a který může následně uniknout do oceánů. Jak určitě víte, takový plast se pak rozkládá desítky, někdy i stovky let. Záleží na jeho druhu. Mnoho plastů se biologicky neodbourává skoro vůbec. Proto nejlepší cesta pro lidstvo je minimalizovat výrobu plastových produktů.

I my v BIOneeds musíme na tuto situaci reagovat a proto jsme během posledního měsíce zařadili do naší nabídky produkty, které Vám s tímto hravě pomohou. Pojďme se na to mrknout :-)

1) Ekologické láhve Retap z nerozbitného skla s doživotní zárukou

Jedna taková láhev nahradí stovky PET lahví. Jsou vyrobeny ze speciálního tvrzeného skla, které je velmi odolné a navíc lehoučké.

2) Pytlíky, sáčky a nákupní tašky pro bezobalový nákup z bio bavlny

Vyražte do obchodu či na farmářské trhy s vlastní výbavou na nákup, oceníte to vy i prodejci. Dejte svému okolí znát, že Vám na životním prostředí záleží. 

3) Brčka z Bambusu, skla a kovu

 Vyšvihněte se se svým vlastním bambusovým brčkem :-) Stojí jen pár kaček a přitom nahradí desítky těch plastových. V nabídce naleznete i speciální kartáček na jejich čištění. 

retap-ekologicka-lahev-0-5l-svetle-zelena  re-sack-plateny-pytlik-1-ks mobake-sada-bambusovych-brcek-2ks

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.