Recenze Make-up a Kompaktní pudr od Santé

sante-kompakrni-pudr-prirodni-dekorativni-kosmetika-sante-naturcosmetics

 

Rozhodla jsme se, že konečně napíši první recenzi pro BIOneeds.cz a to na přírodní dekorativní kosmetiku od mé oblíbené značky Santé. Přírodní dekorativní kosmetika je téma velmi oblíbené a opravdu zaslouženě. Já sama na ní frčím nějaké 4 roky a za mě zatím velká spokojenost. Samozřejmě byly i slabší okamžiky, kdy se mi například řasenka rozmazávala, nebo oční stíny dobře nekryly. A to fakt nechcete. Přírodní kosmetika je samozřejmě velmi opěvovaná díky svému přírodnímu složení a ano, to je to hlavní, co by nás mělo zajímat, než si ji aplikujeme na pokožku, ale měla by plnit i svůj účel. Přírodní dekorativní kosmetika je v tomhle ohledu velice specifická, protože i když je složení na jedničku, nemusí být vyloženě funkční.

Mým úkolem je testovat kosmetiku pro BIOneeds.cz a až na základě kladných zkušeností ji zařazujeme do nabídky pro Vás. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného, proto přihlížíme i na ohlasy našich klientů a samozřejmě i jiných testovacích „krys“ jako jsme já :-D.

Já během těch let, jak se říká „jsem si oddělila zrno od plev“ a našla si své zamilované artikly, na které nedám dopustit.  Samozřejmě je najdete v nabídce e-shopu. Dokonce byly mezi prvními artikly, které kategorie Dekorativní kosmetika obsahovala. Je to Santé Make-up 02 Light Beige a Santé Kompaktní Pudr 02 Light Sand. Oba artikly už používám několik let. Samozřejmě občas je kombinuji s jinými produkty v rámci testovacího období. Ale k těmto dvou miláčkům se vždy vracím nejraději.

 

Santé Make-up 02 Light Beige

Ať se přírodní kosmetika snaží sebe víc, stejně se mi občas objeví na tváři nějaký ten nechtěný pupínek. A proto dávám přednost make-upu, který má středně krycí schopnosti a s určitými nedostatky pleti se poradí. Důležité je, aby kryl a nepůsobil nepřirozeně. To většina přírodních make-upů nesvede. Jsou spíše bližší vlastnostem BB krému.

Make-up od Santé má konzistenci opravdu středně hutnou spíše lehčí a na tvář se opravdu dobře nanáší. Já ho nanáším vždy prsty od středu ke krajům obličeje. Můžete použít i houbičku. Jako skoro čerstvá třicátnice už řeším začínající slabé rýhy okolo očí, nebo si aspoň myslím, že tam jsou :-D Make-up je nijak nezdůrazňuje a to je důležité. Občas nemám po ruce korektor a tak “ťupkováním“ nanesu trochu silnější vrstvu pod oči nebo jiné místo a mám vyhráno. Co se týče výdrže, nerada bych Vám tvrdila, že vydrží celý den. To bych lhala. Po dvanácti hodinách už jsou znát jeho snížené krycí schopnosti. Je teda pravda, že já si na obličej neustále šahám, i když vím, že nesmím. Je to samozřejmě individuální. Na suché pleti bude jinak držet než na mastné. Já mám relativně neproblémovou normální pleť, takže jsem něco mezi.

Odstín Light Beige je vhodný pro středně světlé typy.

Najdeš zde.

 

sante-make-up-prirodni-dekorativni-kosmetika-sante-naturcosmetics

 

Santé Kompaktní Pudr 02 Light Sand

Pudrů už jsem vyzkoušela opravdu hodně a některé mě naprosto odradily svým mapování a nepřirozeným vrstvení. Jooo, ale tohle je panečku jiná. Pudr je příjemně heboučký a lehce zmatní pleť po nanesení make-upu. Musím přiznat, že díky němu se doba nanesení make-upu  opravdu prodlouží o několik hodin. Já ho nanáším štětcem, díky tomu se na pleť nanese jen opravdu lehká vrstva. Tak mám aspoň pocit, že póry ještě dýchají :-D

Odstín Light Sand je vhodný pro světlé středně světlé typy.

Najdeš zde.

 

Abych to nějak uzavřela. Santé přírodní kosmetika mě okouzlila a stále okouzluje. Jedinou její velkou nevýhodou je cena, která je poměrně vyšší než u jiných značek. Dlouho jsem bádala proč tomu tak je a hlavním důvodem je složení. S kvalitou certifikovaných ingrediencí hold cena narůstá a občas je lepší si připlatit tu stovku navíc a mít klid na duši.

Já make-upu i pudru nanáším opravdu jen malé množství a většinou 1x denně a oba mi vydrží opravdu dlouhé měsíce, takže když si to pak spočítám. Víc utratím za šampóny a sprchové gely :-)

Mějte se prima!

Vaše Ivon

sante-kompakrni-pudr-prirodni-dekorativni-kosmetika-sante-naturcosmetics-2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.