Recenze: RaE deodorant

rae-prirodni-deodorant-bez-hliniku-deo-bez-aluminia-2

Uvnitř této ručně vyrobené a malované krabičky se skrývá deodorant. Otestovali jsme ho, a jak dopadl?

Tak jsem tu zpět s další recenzí, na kterou jsem si vybrala deodorant od české značky RaE. Výroba deodorantů v dřevěných krabičkách je pro ně stěžení. Celkově používání přírodních deodorantů je velmi diskutabilní téma a ne každý s nimi vydrží. A proč tomu tak je?

 

Kde začít...

Na začátek je důležité podotknout, že přírodní kosmetika i biokosmetika respektive přírodní deodoranty působí úplně jinak než ty klasické, které standardně známe. Na to je velmi důležité upozornit hlavně nováčky v tomto oboru. Klasický deodorant obsahuje jiné složení a hlavně hliníkové soli. Ty mají jednu hlavní funkci a to ucpat póry a zabránit tak nepříjemnému pocení. Což je naprosto nepřirozené lidskému tělu. To během dne potřebuje vypuzovat škodlivé látky pro svoji lepší funkci. A stejně, ucpete póry v podpaží, a tělo si bude muset hledat cestu jinde. Pot je sice nepříjemný, ale sám o sobě nepáchne. Nepříjemný zápach způsobují až bakterie, které se v podpaží množí… Přírodní deodorant s tímto počítá a místo toho aby póry ucpal, nechá je volně dýchat a spíše se zabývá otázkou boje s již zmíněnými bakteriemi neboli eliminací pachu.

Přírodní kosmetika na trhu nabízí nespočet přírodních deodorantů, a já už jich vystřídala opravdu mnoho. Ve spreji, kuličkové, tuhé dokonce i takové ty minerální krystaly (ty na mě vůbec nefungovaly). Myslím si, že vybrat přírodní deodorant je opravdu individuální záležitost, každý z nás se potí jinak intenzivně a dost často na něj působí i něco jiného. Chce to prostě testovat.:-) Já se během dne občas opravdu zapotím, do toho chodím běhat a jen tak mi nějaký deodorant nevyhovuje. Kolikrát i zkoušený deodorant funguje během zimy a v létě je to propadák…nicméně si stále říkám “je to prostě přírodní kosmetika, dej jí ještě šanci, tělo si zvykne“. Nakonec jsme ale narazila na RaE…

 

Menší představení

Zakladateli společnosti je Radek a Eva a pocházejí z Beskyd. Tato čistě přírodní kosmetika mě zprvu zaujala hlavně svým příběhem, který začal na cestách v Mexiku, na cestě za šamany. Obdivovali jejich znalosti rostlin a stromů, poznávali léčebné síly a blahodárné účinky přírody. Cesta pro ně byla natolik inspirující, že díky této cestě se rozhodli oživovat a předávat tyto zkušenosti i u nás doma. RaE se vyhýbá důsledně škodlivým chemickým složkám, jako jsou minerální oleje, PEG, parabeny a soli hliníku. Hotový kosmetický přípravek obsahuje více než 90% účinných přírodních látek. A to není vše!

Dřevěné obaly kosmetických produktů, při jejichž výrobě zužitkují dřevěný odpad nejen z jejich truhlářské dílny, jsou opravdu originálním výrobkem, který je chráněný průmyslovým vzorem. I tímto přístupem se snaží vyjádřit ohleduplný vztah k přírodě a k prostředí, v němž žijeme. Obal deodorantů nabízí ve variantě basic a nebo ručně malované. Pecka :-)

rae-prirodni-deodorant-bez-hliniku-deo-bez-aluminia

 

A jak prošlo RaE?

Teď už ale k produktu samotnému. K testování jsme si vybrala vůni “Indický Lotos“. Co mě asi dostalo jako první, byla ta krásně malovaná modrá krabička. Je to taková roztomilá malá “designovka“, kterou se můžete stále kochat. Druhé překvapení byla úžasná vůně. Přirozená, čistá, bez chemie. Když si ho namažu do podpaží, voní opravdu intenzivně, krásně ho ucítí i člověk, který prošel místností okolo mě. Už se mi stalo víckrát, že se mě někdo ptal „Co tu tak krásně voní?“.  Deodorantu stačí nanést opravdu málo, ale zato víckrát za den. Já ho aplikuji vždy večer po koupeli, znovu ráno před odchodem do práce a večer než jdu cvičit. Předtím aplikací vždy otřu podpaží čistým ubrouskem. A opravdu tu funguje. Netvrdím, že se při běhání nezapotím, ale aspoň nepáchnu „jak tchoř“ :-D. Složení deodorantu obsahuje i jedlou sodu, která právě pohlcuje pachy. Může se stát, že někomu s citlivou pokožkou může vadit a bude mít časem podpaží začervenalé. Naštěstí mě nic takového netrápí, ale věřím, že pro někoho by to mohl být problém.

Asi jediné co mi na výrobku vadí, že s delšími nehty se špatně nanáší na prsty, musím ho vždycky „vyškrábnout“. Kdyby se dal aplikovat jako klasický vysouvací tuhý deodorant, nemusela bych si ho vždy patlat na ruce. Ale už jsme si zvykla, na druhou stranu mi ruce stále krásně voní po lotosu a ty „vyňuňané“ dřevěné obaly jsou tak krásné, že by to pak nebylo ono…za mě potlesk do Beskyd!

Celou nabídku společnosti RaE najdete zde...

Mějte se prima!

Vaše Ivon

rae-prirodni-deodorant-bez-hliniku-deo-bez-aluminia3

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.