Nahraď plast bambusem!

 

bambusovy.strom_1 

Nahraď plast bambusem!

Je jen na Vás, zda se rozhodnete, že už dál nebude jen sedět a že pomůže i Vy. O čem je tu teď řeč? Problém číslo jedna -  snížení odpadků.

Například výměnou klasického konvenčního produktu ekologickou variantou. Povídat si budeme dnes o bambusu.

 

A proč zrovna bambus? 

Bambus je právem považován za nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu. Jedná se o 100% materiál z přírody. Na rozdíl od dřeva může i některých případech narůst až o 100 cm denně. Běžně však o několik desítek cm, i to ho dělá plně obnovitelnou surovinou. Důležitou informací také je, že vytváří na stejné ploše víc kyslíku než jiné stromy. Navíc nepotřebuje pesticidy a jiné chemikálie na podporu dozrávání, neboť bambus sám při růstu produkuje antibakteriální látku zabraňující výskytu škůdců.

 

hydrophil-bambusovy-kartacek

 

Výrobky z bambusu jsou samozřejmě plně rozložitelné. Takže ho klidně můžete hodit do kompostu nebo zahrabat do země. Samozřejmě neobsahuje ftaláty ani BPA (Bisfenol-A). Produkty z něj nepotřebují impregnaci ani laky.  Dalo by se tedy skoro říct, že bambus je dokonalý materiál.  

I proto je bambus ideální pro náhradu konvenčních produktů z plastu. Například na výrobu ekologických kartáčků, či bambusových brček. Například takový kartáček... Je to produkt, který používá snad každý, díky použití jeho ekologické náhrady ušetříme výrobě až  tisíce plastových kousků. Bonusem je informace, že antibakteriální vlastnosti bambusu jsou skvělé i jako dezinfekce dutiny ústní.

 

 Produkty z bambusu

- 100% materiál z přírody

- celorozložitelné

- neobsahují pesticidy a jiné chemie

- bambus je rychle obnovitelný zdroj - roste až desítky cm za den

- neobsahují ftaláty ani BPA (Bisfenol-A)

- produkty z bambusu jsou eko a zároveň krásné

 

bambus-nahrad-plast-bambusem         

    

    Mohlo by Vás zajímat:

 

mobake-sada-bambusovych-brcek-2ks  pukka-bambusovy-hrnek-revitalise-300ml    curanatura-bambusove-vatove-tycinky-100ks 

hydrophil-bambusovy-kartacek-modry-soft

   

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.