Pár tipů na eko-dárky :-)

Krásný den všem!

Vánoce už nám pomalu ťukají na dveře a proto jsme pro Vás sepsali pár tipů na dárečky, které jsou šetrnější k nám i naší přírodě. A třeba můžete inspirovat i své okolí :-)

 

1) Dárek v duchu "Bojujeme proti plastů"

Snižováním používání plastů, ať už jakýmkoliv způsobem, je skvělé a motivující zároveň. Důležité je jakkoliv začít, alespoň s maličkostí, a další kroky třeba přijdou postupně. Navíc tyhle typy dárků jsou většinou unisex a ve většině případů vydrží obdarovanému dlouhé roky. 

Kde začneme? Za nás jsou určitě krásným, ale i designovým dárkem třeba takové termo-hrnky z bambusu. Jsou fakt naprosto famózní!

Pokud ale víte, že obdarovaný rád chodí na delší výlety, do fitka a nebo si prostě rád hlídá pitný režim, určitě mrkněte na láhve Retap z tvrzeného skla či ekologická brčka. Jo... a ještě jedna důležitá informace - na láhve Retap je dokonce doživotní záruka! :-)

bamboo-mugs-header     hydrophil-bambusove-pouzdro-na-kartacek-1

Pro milovníky nákupů, ať už na farmářských trzích a nebo u supermarketu, jsou skvělým pomocníkem bavlněné tašky a sáčky, které výborně nahradí tisíce plastových sáčků.  A proč? Protože je bezobalové nakupování v kurzu!

Co nás hodně baví, jsou kartáčky z bambusu. Letos bysme chtěli doporučit dvě slovenské značky, které to s jejich výrobou myslí opravdu vážně. Pokud bije vaše srdce v rytmu eko, určitě Vám doma nesmí chybět kartáček EcoHeart, který se navíc prodává ve skleněném cestovním pouzdře. Druhá značka je také slovenská a je to naše novinka - kartáčky Hydrophil. Jsou o něco levnější, protože pouzdro automaticky nemají, ale kdyby to chtěl někdo komplet, prodávají zvlášť "vymazlené" bambusové cestovní pouzdro :-)

 

2) Dárek v duchu "fandím lokálním malým výrobcům a podporuji je"

Podporovat lokální malé výrobce nám opravdu dělá radost a čest. Upřímně s použitím slova lokální neděláme úplně rozdíl v tom, zda výrobek je z Čech nebo ze Slovenska. Primární je pro nás znát blíže výrobce samotné a kvalitu jejich produktů. Poslední roky se objevilo spousty malých rodinných firem, které si zakládají na ruční výrobě a výběru prémiových surovin.

Za nás je určitě jedním z favoritů značka Almara soap, Veronika vyrábí svá mýdla s láskou k řemeslu, což je znát už jen na jejich božské vůni. 

Mylo je zkratka milé mýdlo, a i když slečna Barb měla původně ve svém sortimentu jen mýdla, nyní už nabídku celkem pěkně rozšířila o spoustu kosmetických skvostů. Třeba úžasné pleťové oleje, či balzámy pro vousáče :-)

Do třetice bysme chtěli vyzdvihnout slovenskou výrobu rodiny Dudů NAVIA, která voní už při otevření krabice s novou zásilkou :-) Aaaach ty jejich šlehané krémy a nebo tuhé tělové balzámy. A jestli máte rádi inovativní dárky, tak pak to chce pěkně tuhý šampon.

 

almara-soap-prirodni-mydlo-intimni-90galmara-soap-prirodni-mydlo-letni-romance-95g  navia-tuhy-telovy-balzam-levandule-40g  

 

3) Voňavý a navíc eko dárek :-)

Už jste slyšeli o The Greatest Candle in The World? Že ne!? Tak to budete mrkat...tyhle svíčky jsou vyrobené speciálně z již použitých olejů a budete se divit, opravdu nádherně voní. Myšlenka vyrobit z použitého oleje svíčku než ho vylít do odpadu se nám fakt líbí! 

Z francouzského Provance k nám doputovaly vůně na polštář a vonné pytlíčky od značky Durance. Malé, ale naprosto perfektní dárečky třeba pro "nespáče". Levandulové aroma je jistota!   

 

Tipů je samozřejmě ještě mnohem víc a abysme Vám to trochu ulehčili další tipy, najdete v naší sekci: Tipy na dárky, která je ještě rozdělena pro lepší orientaci. Najdete tam třeba dárky pro Báječné muže, Malé radosti pro dítka, ale třeba i celé Dárkové sady 

mylo_prirodni-kosmetika 

Děkujeme za Vaši pozornost!

 

Naše stálé zákazníky odměňujeme slevou až 10% na každý nákup.

Více informací naleznete v sekci Věrnostní program.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.