Micelární voda...Zázrak nebo trik prodejců?

micelarni-voda-jak-pouzivat-micelarni-vodu

 

Micelární voda...Zázrak nebo trik prodejců?

V současné době jsou velmi oblíbené micelární vody.  Dalo by se říct, že jsou doslova „trendy“. Pojďme si tedy říct, co je na nich tak zázračného a proč se jejich obliba stále zvyšuje.

Kvalitní Přírodní kosmetika nabízí Micelární vodu, která  vaši pleť rychle odlíčí, ale zároveň i velmi účinně a šetrně. Je skvělým univerzálním řešení při čištění pleti a hlavně i při odlíčení make-upu. Je to vlastně takové spojení klasického odličovadla a tonizační vody. Velmi „lajksky“ řečeno :-) Ty teď můžete hodit do koše a místo toho si pořídit pouze jeden zázračný přípravek a tím je Micelární voda.

 

Co to ta Micelární voda vlastně je?

Micelární voda je vodný roztok, ve kterém se nacházejí tzv. Micely. Micely jsou shluky čisticích olejových molekul, stejné například najdeme v mýdlové vodě. Micely mají olejovitý vnitřek. Ten je velmi důležitý pro zachycení mastné špíny, jako je například make-up a kožní maz. Po nanesení micelární vody na pleť micely polapí všechny mastné složky a uzamknou je v sobě.  Díky tomu nemusíte micelární vodu oplachovat vodou. Dalším velkým bonusem je, že micelární vody mají hydratační účinek, kterým právě nahrazuje zmíněnou tonizační vodu.  

 

A v čem je to kouzlo?

Micelární voda funguje jako mýdlo. Abychom vás dostali více pod povrch, musíme si vyjmenovat pár základních pojmů. Složky v přírodě se dělí na tzv. hydrofilní, ty které se kamarádí s vodou. A hydrofobní, jak už z názvu slyšíte, vodu odpuzují. Mezi ty patří například olej a většina špíny. Voda samotná se s olejem odpuzuje a nemá na něj žádný účinek. K řádnému očištění pleti je potřeba olej. Takže na olej platí pouze zas jen olej. :-)  Olejová složka se při kontaktu s mastnou špínou skamarádí, nabalí se na ní a odnese si ji sebou pryč. Shluky olejových složek jsou zmíněné Micely. V micelární vodě je těchto olejových shluků micel opravdu hodně a proto jsou tak účinné. Na úplně stejném principu je například vytvořené mýdlo, šampon, ale i třeba prací prášek či saponát. Takže zase nejde o tak revoluční řešení, co se týče kosmetiky, ale při čištění pleti určitě jde o novinku.

 

Ještě něco navrch...

Teď už určitě nemáte pochyb o tom, že micelární voda je opravdu revoluční řešení. Ale aby těch kladů nebylo málo, rádi bychom ještě upozornili na rozdíly mezi výrobky v konvenční a přírodní kosmetice.

U nás na e-shopu samozřejmě najdeme pouze micelární vody s přírodním složením. Tak například takové konzervanty. V klasických micelárních vodách se jako konzervanty používají nejčastěji škodlivé parabeny. Některé studie dokonce prokázali, že ovlivňují náš hormonální systém a drážní pokožku. Přírodní kosmetika používá jako konzevanty éterické oleje, alkohol nebo různé rostlinné výtažky.

Další rozdíl je v parfemaci. Ta je většinou příčinnou alergické reakce. Výrobci konvenční kosmetiky nejsou povinni uvádět složení parfémované složky, a proto ve složení můžeme nalézt slova jako „parfum“, „fragrance“ nebo „aroma“.  Přitom pod těmito pojmy můžeme najít až 200 syntetických látek. Z důvodu častých alergických reakcí a podráždění těla certifikovaná přírodní kosmetika syntetické vonné složky zakázala. Na rozdíl od toho najdeme ve složení éterické oleje a přírodní vonné složky.

 

Máme pro Vás tip!

V naší nabídce naleznete také micelární vody. Jednou z našich oblíbených značek je EAU THERMALE JONZAC  která obsahuje blahodárnou termální vodu, která je známa svými regeneračními účinky.  Přírodní kosmetika EAU THERMALE JONZAC  zázračný vliv na naši pokožku, jizvy, zlepšuje kvalitu pokožky. Jejich řady jsou tedy určeny hlavně problematické pokožce. Řada REHYDRATE s modrým víčkem je určena suché pokožce. Řada REACTIVE s růžovým víčkem pro citlivou pleť. Čiré víčko řady SUBLIMACTIVE je vhodná pro zralou pleť a zelená řada PURE je určena mastné a smíšené pleti.

 

micelarni-voda-eau-the-thermal-jonzac-micelarka

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.