Letní novinky, které tě budou bavit

letni-novinky-prirodni-kosmetika-biokosmetika_1

 

 LETNÍ NOVINKY, KTERÉ TĚ BUDOU BAVIT

Už od začátku června je to kolem nás jedna dovolená za druhou. Klídek, relax a strávený čas s nejbližšími je to, co maximálně nabíjí člověka novou energií. Jen užívejte, zasloužíte si to! :-)  My mezitím náš eshop "tuníme a tuníme". Protože ani naši dodavatelé nelení a mají pro Vás spoustu vychytávek, které i nás mooooc baví. :-)

 

Eco cosmetics a Ey!

Letní měsíce a válení u vody vyžadují vždy jednoho parťáka a tím je pořádný opalovací krém. Na trhu je hodně "levných" konvenčních opalovacích krémů, ale pro naši pokožku to není zrovna značka ideál. Přírodní kosmetika má však řešení a umí co chemický "vykukové" ne. :-) A jelikož se stále rozrůstáme, rozhodli jsme se pro novou řadu 100% přírodních opalovacích krémů od Eco cosmetics. K tomu také značku Ey!, která též spadá do rodiny Eco cosmetics. Pravda, nejsou úplně nejlevnější, ale zato opravdu "vymazlené". Ono vytvořit přírodní minerální UV filtr není úplně hračka, ale Eco cosmetics na to kápli! :-) 

Čím se vlastně liší minerální UV filtr od toho Syntetického?

Přírodní minerální ochrana působí čistě na fyzické bázi – jemné částečky pigmentů a minerálů vytvoří na povrchu pokožky tenký ochranný film, který je schopen odrazit sluneční paprsky (UVA i UVB) podobně jako zrcadlo. Syntetická ochrana před sluncem je založena na chemických substancích jako jsou oxobenzony a benzofenony. Tyto sloučeniny pohlcují UV záření a přeměňují ho na teplo. Taková ochrana proti spálení je sice účinná, ale protože obsahuje syntetické komponenty, může způsobovat alergie. 

 

Almara soap

Kdo má rád produkty v duchu ZERO WASTE, určitě si potrpí na tuhá mýdla, jak na tělo, tak i vlasy. V tom případě doporučujeme mrknout na značku Almara soap. Almara se nám hezky rozrostla o další posily a tak má pilná Veronika o něco volnější ruce na vymýšlení novinek a vychytávek. A že nelení! :-) Na svět na nás vykoukli dva nové tuhé šampony na vlasy. Jeden krotí suché a namáhané vlasy s názvem DRY HAIR. Druhý pašák - NEW HAIR, je odborník na problematickou pokožku a lupy.

Pro zatvrzelé milovníky kávy Vám s radostí představujeme COFFEE TIME, které bychom nejradši "očuchávali" celý den. Za to SWEET MILK má naopak jemnou sladkou vůni mléka, medu a mandlí, a i díky tomuto jemnému složení je vhodné pro péči o suchou a citlivou pokožku.

 

SWIRL

Pomalu, ale jistě se loučíme s ekologickými pytli do koše od značky FINO, nakonec se ukázalo, že nejsou až tak "zelené", jak se tváří. Velmi zjednodušeně,...Pytle FINO jsou tzv. oxo-rozložitelné plasty, které obsahují přísady, jež se aktivují působením ultrafialového záření nebo tepla a urychlují rozklad materiálu na velmi malé části. Díky těmto přísadám se plasty postupem času rozpadají na částice a nakonec se z nich stávají mikroplasty, které mají podobné vlastnosti jako mikroplasty, pocházející z rozpadu běžných plastů.  A aby celý proces vůbec mohl probíhat, je zapotřebí kyslík.  Byla by to ale spíš náhoda, pokud by se naše oxo-plasty dostaly na skládce zrovna na místo s dostatečným přísunem kyslíku. Ve většině částech skládky – v těch vnitřních a nebo v hlubších vrstvách odpadu – však takový přístup vzduchu není. Proto jsme se rozhodli pro změnu a to značku SWIRL. Pytle Swirl se netváří, nebo si nehrají na to, že se na skládce nějak zázračně rychle rozloží. Jejich přidaná hodnota a větší ekologičnost spočívá právě v tom, že jsou recyklovatelné (95 % je z recyklovaného polyethylenu). Tedy že prodloužily život už jednou použitým materiálům, než skutečně skončí na skládce.

 

Yope

Značka Yope je známa svými netradičními kombinacemi vůní a hlavně čistě přírodním složením, které garantují z 92-98%. Pro jejich velkou oblíbenost přišlo Yope na trh s pár šťavnatými novinkami, které jsme museli mít i my v nabídce. Pro inspiraci mrkněte zde.

 

BO.HO

A teď jedna nemilá zpráva. Bohužel se musíme rozloučit se značkou BO.HO Green make-up, která má na svědomí hlavně velmi oblíbené přírodní laky na nehty. Český distributor ji přestal dovážet do České Republiky a prozatím není nikdo jiný, kdo by si ji vzal pod svá křídla. Dokud si BO.HO nenajde jinou cestu k nám, budeme se muset s ní rozloučit. Je nám to sice líto, ale o to spíš máme další prostor doplnit jiné novinky z řad přírodní dekorativní kosmetiky. Například nové barevné laky na nehty od NEOBIO.

 

Z naší nabídky:

eco-cosmetics-baby-detsky-opalovaci-krem-spf-50--bio-50ml     ey--opalovaci-krem-ve-spreji-spf-30-bio-100ml8732-1 

    almara-soap-prirodni-mydlo-sweet-milk-100g    almara-soap-prirodni-tuhy-sampon-dry-hair-pro-suche-a-namahane-vlasy-85g 8741-1

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.