Jak správně čistit pleť

 

jak-spravne-cistit-plet_1

 

Jak správně čistit pleť

Každý den se na naši tváři usadí velké množství prachu a jiných nečistot. Dobře vyčištěná pleť je základem pro zdravou pokožku. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob: micelární voda, pleťové mléko, tonikum či čistící pěnu. Přírodní kosmetika vyčistí vaši pleť šetrně a přitom opravdu důkladně. Díky obsahu čistých přírodních látek jemně vyčistí ucpané póry od make-upu či jiných nečistot, které pleť za celý den nastřádá. Pleť bude po použití působit zdravým a vyváženým dojmem a to díky přírodním esenciálním olejům a šťávám z bylin. Přírodní kosmetika a biokosmetika jsou vhodné pro všechny typy pleti a nezpůsobují žádné alergické reakce.

Ráno: Někomu se to může zdát zbytečné, ale pleť je velmi důležité očistit i každé ráno. Během noci pleťové póry vyplavují nečistoty a ty je potřeba odstranit, než začneme nanášet denní krém. Tím, že pleť ráno očistíme, vytvoříme vhodné podmínky pro správné vstřebání denního krému a prodloužení doby nanesení make-upu. Protože pleť není ráno tak znečištěná jako po celém dni, stačí použít jen tonikum, micelární vodu či jiný jemný přípravek, který pleť hydratuje a zvláční.

Večer: Nejprve začněte odlíčením očí. Naneste oční odličovač na oči a chvíli počkejte, aby se líčidla rozpustila, a poté lehce stírejte směrem dolů a dovnitř. Je velmi důležité, aby oči byly dokonale odlíčené, protože zbytky líčidel je mohou podráždit a způsobit i zánět spojivek. Poté pokračujte s odličováním obličeje, vždy od středu směrem ven a zpět dovnitř. Začněte na čele a postupujte dále kolem očí k nosu a zpět. Neměli bychom zapomínat ani na odlíčení rtů, kde je kůže tenká a zbytky prachu a líčidel mohou způsobit například praskání koutků. Večer použijte odličovací mléko či gel, které si poradí s nečistotami rozpustnými v tucích, a poté kombinujte s tonikem nebo micelární vodou, ty zamávají s nečistotami rozpustnými ve vodě a z pleti také pomáhají odstraňovat vápník a chlor z kohoutkové vody. 

Pokud se výrazně malujete, doporučujeme používat odličovací olej, který je skvělý pro odstranění výraznějšího líčení. Odličovací olej obsahuje oleje, které se směsují s další mastnotou, která je obsažena hlavně v dekorativní kosmetice. Proto je mnohem silnější než jiné vodovější přípravky. Po použití odličovací olej zanechá na vaši pokožce mastný film, který vám pomůže odstranit například micelární voda či pleťové tonikum.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.