❗ Vánoce jsou za rohem = přetížení dopravci. Víme, že se na Vaše objednávky moc těšíte, ale mějte teď prosím s nimi trpělivost. Dělají, co mohou. Děkujeme.❤️

Jak na bolest hlavy přírodní cestou?

bolest-hlavy-lecim-prirodni-cestou

 

Jak na bolest hlavy přírodní cestou?

 

Když vás začne bolet hlava nebo přepadne migréna, není třeba to hned řešit běžnými prášky. Ty nám sice rychle uleví od bolesti, ale na druhou stranu zbytečně zatěžují organizmus a ledviny. Tělo má z nich nakonec  víc problémů než užitku. Je o takový začarovaný kruh. Problémy vlastně neléčíme, pouze přesouváme na pozdější dobu, kdy se opět vrátí. Naštěstí přírodní kosmetika zná pár osvědčených babských rad, které přirozenou cestou uleví od nepříjemné bolesti hlavy.

Bylinný čaj

Bylinný čaj si ideálně udělejte ihned s prvními známkami bolesti hlavy. Vytvořte si směs 10g natě Majoránky Zahradní, 10g Heřmánku Pravého, 10g listů Máty Peprné. Poté jednu vrchovatou lžičku této směsi zalijte cca 200-300ml vody, 10 minut louhujte a následně sceďte.  Ideálně vypijte maximálně dva šálky za den a spíše po menších doušcích.

Inhalace esenciálních olejů

Relax ve vaně. Když tě bolí hlava, horká vana pomůže.

Velmi oblíbenou variantou použití esenciálních olejů je jejich inhalace. Síle čistých extraktů z přírody se nic nevyrovná. Nejčastěji se k tomu používá aromalampa. Pokud ji doma ale nemáte, stačí třeba kápnout pár kapek do horké koupele. Vůně se rozvoní po celé koupelně. Společně s tichem a příjemným prostředím (můžete zapálit i pár svíček) uvolníte zaplněnou hlavu myšlenkami a dáte ji prostor jen tak vypnout.

 

 

Při bolestech hlavy jevhodná vůně Levandule, Mandarinka, Eukalyptus, Citronela či Klementinka.

 

Relaxujte

Skvělým pomocníkem je všudypřítomný klid. Lehněte si ideálně na tmavé místo, zatáhněte žaluzie či závěsy a dejte si na hlavu studený obklad.  Jen tak relaxujte a užívejte si ticha. Můžete kombinovat s inhalací esenciálních olejů.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.