Bolest v krku či Angína? Zkuste zaručené tipy našich babiček...

bolest-v-krku-ci-angina-lecba-prirodni-cestou

Bolest v krku či Angína?

Zkuste zaručené tipy našich babiček...

 

Přišel podzim a s ním i vysoký výskyt nachlazení. Taky to určitě moc dobře znáte, jeden den je Vám dobře a druhý už nemůžete ani polknout. Bolest krku je nepříjemná a je dobré ji začít léčit hned při prvních příznacích. Velmi často je i součástí nepříjemné angíny.

Angína je infekční nemoc, která se projevuje zánětem mandlí a nepříjemnou bolestí krku při polykání. Velmi často je provázena i horečkou.

Inspirovali jsme se recepty našich babiček a sepsali Vám pár vyzkoušených metod, jak přírodní cestou podpořit léčbu těchto neduhů.

 

candied-ginger 

1) Cucejte kandovaný zázvor

Musíme uznat, že jsme zprvu byli trochu skeptičtí, ale cucání kandovaného zázvoru opravdu mírní bolesti krku. Navíc pomáhá i při odhlenění.  Zakoupíte v jakékoliv zdravé výživě v čisté či slazené variantě.

 

bezovy-caj

 

2) Bezovo-lipový bylinný čaj

Smíchejte 1:1 20g černého bezu a 20g lipového květu a zalijte 300ml vroucí vody, louhujte 15min a poté přidejte dle chuti med. Ideálně začít pít s prvními příznaky bolesti krku.

 

3) Šípkový čaj

1 lžičku rozdrcených šípkových plodů Růže Šípkové zalijte 200ml vroucí vody a louhujte.

Po 10minutách přeceďte. Můžete pít 4x denně.

 

4) Kloktejte Slanou vodu

Nezní to zrovna lákavě, ale zabírá to :-) Kloktejte 5-6krát za den sklenici slané vody. Pozor, vždy ji čerstvě připravte. Stačí jedna čajová lžička na sklenici vody.  

 

kloktani-slane-vody

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.