BEZOBALU: Stáčíme ekodrogerii do vratných obalů

stačena-ekodrogerie-do-vratných-obalů

Už dlouho cítíme, že ekologická zátěž, kterou plastové obaly způsobují, není správná. Tudy opravdu cesta nevede. Pro nás je ekologická udržitelnost a určitá ohleduplnost k přírodě i k lidem velmi důležitá.

Proto vnikl náš projekt, kde je ekologická drogerie stáčena do vratných lahví. Upřímně, ze začátku jsme se toho trochu báli. Přece jen nemáme kamennou pobočku, fungujeme pouze jen jako eshop. I přesto pro nás byla myšlenka další možnosti, jak snížit naši plastovou stopu, natolik silná, že jsme se nenechali odradit.

Na druhou stranu ne v každém městě je bezobalový obchod a s námi teď máte možnost šetřit přírodu, i když bydlíte kdekoliv. :-)

Do nabídky jsme prozatím zařadili vaše nejoblíbenější produkty, a pokud bude o bezobalovou ekodrogerii opravdu zájem, moc rádi ji ještě dále rozšíříme.

Příjemná je i informace, že i velké kanystry, z kterých čističe čepujeme, můžeme výrobcům zpět navracet k opakovatelnému doplnění.

Celá nabídku Zero waste ekodrogerie.

Stáčená drogerie do vratných obalů až k vám domů. Zero waste ekolodgická drogerie bez použití plastů.

VÝHODNĚJŠÍ CENA

Nejen že nákupem bezobalové drogerie šetříte přírodu, ale začnete šetřit i vaši peněženku. Na první pohled se ceny zdají vyšší, ale není tomu tak. Ceny produktů již obsahují vratnou zálohu 20 kč za každý obal, po jejím odečtení jsou však cenově výhodnější než totožné produkty ve standardním plastovém obalu. Doporučujeme si obaly střádat i delší dobu a pak nám je najednou vrátit. Za každý obal od nás dostanete kredity na další nákup.

VRATNÝ OBAL

Tak tady jsme snad přemýšleli ještě déle. Sklo nebo plast?

Plast je lehčí, s menší možností rozbití. Na druhou stranu se může pomačkat při převozu nebo během používání. Také nám tato myšlenka přijde i trochu kontraproduktivní. Jen bychom tak podporovali výrobu dalších a dalších plastů....

Navíc v dnešní době je recyklace plastů natolik nedomyšlená, že se stěží zrecykluje jen 30% plastové produkce. Zbylých 70% končí na skládce, kde se taková PET láhev může rozkládat až 100 let!

Skleněné obaly jsou pevné, na druhou stranu těžší než plast, a při převozu je větší šance jejich rozbití. I přesto nás nakonec přesvědčil fakt, že sklo je materiál, který je dobře recyklovatelný.

 

 

JAK TO FUNGUJE

Ke každému produktu je již přičtena vratná záloha 20 kč / 1 ks obal. Ta bude vždy vrácena ve formě slevy na další nákup. Lahve prosím vracejte vždy vymyté i s víčkem.

JAK OBALY VRÁTIT

Recyklace je důležitá, stáčená ekodrogerie do vratných obal

Obaly můžete vrátit dvěma způsoby:

1) Vrácení spojené s novou objednávkou - použijte "Vratný balík PPL"

Velmi jednoduchý způsob, jak si nechat zaslat novou zásilku a přes řidiče PPL vrátit obaly zpět.

2) Přes Zásilkovnu

Pokud si budete přát jen vrátit obaly zpět, použijte nejlevnější možnost zaslání zásilky na českém trhu a tu službu od Zásilkovny "Mezi námi".

Celý postup najdete zde.

Jak láhve zabalit 

Skleněné nádoby prosím vracejte vždy opravdu pečlivě zabalené. Ideálně ve výplních z předchozí zásilky a v pevné kartonové krabici. Prostě tak, abyste měli jistotu, že se při cestě zpět nerozbijí. Je třeba, aby byly úplně prázdné, vymyté a hlavně suché. Nezapomeňte přiložit víčka. Jakmile se k nám zásilka dostane, zašleme vám emailem kredity na další nákup. Vždy 20 kč za každý vrácený obal. 

Celá nabídku Zero waste ekodrogerie.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.